Trakyaka Bölge Tarımını Antalya’da Tanıttı

Trakyaka Bölge Tarımını Antalya’da Tanıttı
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2012 | Toplam Okunma:
Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi Antalya´da Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi’ne katılarak sektör temsilcilerine Trakya Bölgesi’nin tarım potansiyelini tanıttı. 15-19 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenen kongrede tarımsal üretim, gıda üretimi, gıda güvenliği, tüketim, tarımsal girdi ve tedarik konularında çalışan çok sayıda uzman ve bilim insanı bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.

Tarım Federasyonu’nun organizasyonu ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğretim üyelerinin desteği ile düzenlenen ‘Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi’ 65 ülkeden gelen akademisyen, bürokrat ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla Antalya’da gerçekleşti. Kongreyi Kalkınma Bakanlığının yanı sıra Güney Marmara, Doğu Akdeniz, Orta Karadeniz ve İpekyolu Kalkınma Ajansları da takip etti. Katılımcılar arasında bilimsel ve ticari ilişkilerin kurulması ve mevcut ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen sempozyumlar, çalıştaylar ve çoklu görüşmelerle geçen kongrede Trakya Kalkınma Ajansı da iki uzman personeli ile hazır bulundu.

Ülkemizin gıda ve tarımsal üretimdeki potansiyelinin, alt yapısının, insan kaynağının ve teknik düzeyinin masaya yatırıldığı kongrede Trakyaka uzmanları bölgenin alandaki potansiyeli hakkında katılımcılara çeşitli bilgiler sundu. ‘Tarımsal Üretimde Ülke Referansları’ oturumunda ‘Trakya Kalkınma Ajansı ve Tarım’ başlıklı sunum gerçekleştirilirken, ‘AB’de Tarım ve Kırsal Kalkınmada Yerel Yönetimlerin Rolü’ isimli oturumda ise Trakya Kalkınma Ajansı’nın mali destekleri ile ilgili bilgiler verildi. Trakyaka, bölge tanıtımı konusundaki görevini ise, Trakya’nın sahip olduğu tarım potansiyelini kongre süresince dijital poster aracılığıyla katılımcılara ileterek yerine getirdi.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka Bölge Tarımını Antalya’da Tanıttı

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...