Trakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam Etti

Trakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam Etti
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2012 | Toplam Okunma:

Trakya Kalkınma Ajansı, İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejileri çalıştaylarını 27 Şubat 2012 Pazartesi günü Kırklareli’nin Kofçaz İlçesinde sürdürdü. Kofçaz Kaymakamlığı ve Kofçaz Belediyesi ile işbirliği içinde gerçekleştirilen çalıştaya köy ve mahalle muhtarları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile esnaf ve vatandaşlardan oluşan 60 kişilik bir grup katıldı.

Kofçaz Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen çalıştayda Kofçaz ekonomisi, ilçedeki sosyal hayat, altyapı sorunları ve ilçenin konumu tartışıldı. Çalıştayda hazır bulunan katılımcılar Kofçaz’ın gelecek vizyonu ile ilgili önerilerde bulunurlarken ilçenin kirlenmemiş toprakları ve doğası ile hayvancılık ve organik tarım potansiyeline dikkat çektiler. Ayrıca ilçede tarımsal üretimin yanı sıra kuzey bölgesindeki orman varlığının doğal orman ürünleri üretimine elverişli olduğu da belirtildi. Çalıştaya ilişkin raporun en kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılması planlanırken ilçe vizyon çalıştaylarına 7 Mart 2012 Çarşamba günü Edirne’nin Süloğlu İlçesi ve 14 Mart Çarşamba günü ise Tekirdağ’ın Hayrabolu İlçesinde devam edileceği açıklandı. 

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam EttiTrakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam Etti

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...