Trakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam Etti

Trakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam Etti
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2012 | Toplam Okunma:

Trakya Kalkınma Ajansı, İlçe Vizyon ve Gelişim Stratejileri çalıştaylarını 27 Şubat 2012 Pazartesi günü Kırklareli’nin Kofçaz İlçesinde sürdürdü. Kofçaz Kaymakamlığı ve Kofçaz Belediyesi ile işbirliği içinde gerçekleştirilen çalıştaya köy ve mahalle muhtarları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile esnaf ve vatandaşlardan oluşan 60 kişilik bir grup katıldı.

Kofçaz Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen çalıştayda Kofçaz ekonomisi, ilçedeki sosyal hayat, altyapı sorunları ve ilçenin konumu tartışıldı. Çalıştayda hazır bulunan katılımcılar Kofçaz’ın gelecek vizyonu ile ilgili önerilerde bulunurlarken ilçenin kirlenmemiş toprakları ve doğası ile hayvancılık ve organik tarım potansiyeline dikkat çektiler. Ayrıca ilçede tarımsal üretimin yanı sıra kuzey bölgesindeki orman varlığının doğal orman ürünleri üretimine elverişli olduğu da belirtildi. Çalıştaya ilişkin raporun en kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılması planlanırken ilçe vizyon çalıştaylarına 7 Mart 2012 Çarşamba günü Edirne’nin Süloğlu İlçesi ve 14 Mart Çarşamba günü ise Tekirdağ’ın Hayrabolu İlçesinde devam edileceği açıklandı. 

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam EttiTrakyaka İlçe Vizyon Çalıştaylarına Kofçaz’da Devam Etti

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...