Lüleburgaz’ın İş Gücü Analizi Yapıldı

Lüleburgaz’ın İş Gücü Analizi Yapıldı
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2012 | Toplam Okunma:
Doğrudan Faaliyet Desteği ile Hazırlanan Proje Sona Erdi

Lüleburgaz Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği Programından yararlanarak hazırladığı Lüleburgaz’da İş Gücü Analizi Projesi tamamlandı. Projenin kapanış toplantısı 16 Mart 2012 Cuma günü saat 20:00’de Lüleburgaz Aşkıye-Neşet Çal Sahnesi’nde gerçekleşti. Toplantıya Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Trakya Kalkınma Ajansı personeli ve çeşitli kamu kurum kuruluşları ile özel sektör temsilcileri katıldı.

Bölgedeki işletmeler ve işsizlerle görüşerek ihtiyaç duyulan insan kaynağı ihtiyacı ve iş arayan nüfusun nitelikleri ile her iki tarafın beklentilerini tespit etmeyi hedefleyen Lüleburgaz Belediyesi konuyla ilgili bir iş gücü analizi raporu hazırlattı. Yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirilen çalışma için gerekli olan 22 bin TL Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ile sağlandı. Çalışma neticesinde oluşturulan analiz raporunun kamuoyu ile paylaşıldığı proje kapanış toplantısında bir konuşma yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, iş gücü piyasa analizinin önemine dikkat çekerken ortaya çıkan dokümanın işverenler için doğru insan kaynağına ulaşmada ve insan kaynağının doğru biçimde değerlendirilmesinde önemli rol oynayacağını belirtti. Kapanış toplantısı, Lüleburgaz Belediyesi’nin İlçede Yılın Girişimcilerine yönelik düzenlediği ödül töreniyle son bulurken Lüleburgaz’da Yılın Girişimcisi Ödülü’ne de Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2010 Yılı Mali Destek Programı ile destek sağladığı Balaban Boza layık görüldü. 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz’ın İş Gücü Analizi Yapıldı

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...