Lüleburgaz’ın İş Gücü Analizi Yapıldı

Lüleburgaz’ın İş Gücü Analizi Yapıldı
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2012 | Toplam Okunma:
Doğrudan Faaliyet Desteği ile Hazırlanan Proje Sona Erdi

Lüleburgaz Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği Programından yararlanarak hazırladığı Lüleburgaz’da İş Gücü Analizi Projesi tamamlandı. Projenin kapanış toplantısı 16 Mart 2012 Cuma günü saat 20:00’de Lüleburgaz Aşkıye-Neşet Çal Sahnesi’nde gerçekleşti. Toplantıya Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Lüleburgaz Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Trakya Kalkınma Ajansı personeli ve çeşitli kamu kurum kuruluşları ile özel sektör temsilcileri katıldı.

Bölgedeki işletmeler ve işsizlerle görüşerek ihtiyaç duyulan insan kaynağı ihtiyacı ve iş arayan nüfusun nitelikleri ile her iki tarafın beklentilerini tespit etmeyi hedefleyen Lüleburgaz Belediyesi konuyla ilgili bir iş gücü analizi raporu hazırlattı. Yüz yüze anket yöntemiyle gerçekleştirilen çalışma için gerekli olan 22 bin TL Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ile sağlandı. Çalışma neticesinde oluşturulan analiz raporunun kamuoyu ile paylaşıldığı proje kapanış toplantısında bir konuşma yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, iş gücü piyasa analizinin önemine dikkat çekerken ortaya çıkan dokümanın işverenler için doğru insan kaynağına ulaşmada ve insan kaynağının doğru biçimde değerlendirilmesinde önemli rol oynayacağını belirtti. Kapanış toplantısı, Lüleburgaz Belediyesi’nin İlçede Yılın Girişimcilerine yönelik düzenlediği ödül töreniyle son bulurken Lüleburgaz’da Yılın Girişimcisi Ödülü’ne de Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2010 Yılı Mali Destek Programı ile destek sağladığı Balaban Boza layık görüldü. 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz’ın İş Gücü Analizi Yapıldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...