Tekirdağ Afet ve Acil Durum Ön Araştırması Tamamlandı

Tekirdağ Afet ve Acil Durum Ön Araştırması Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2012 | Toplam Okunma:
Proje Kapanış Toplantısında Risk Yönetimine Dikkat Çekildi

Trakya Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında gerçekleştirilen Tekirdağ İli Afet ve Acil Durum Planı Ön Araştırması Projesi 19 Mart Pazartesi günü düzenlenen kapanış toplantısı ile tamamlandı. Ön araştırmalar neticesinde hazırlanan tehlike ve risk analizi raporlarının sunulduğu toplantıda Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol, Trakya Kalkınma Ajansı Mehmet Gökay Üstün ve çok sayıda kamu kurum ve kuruluş temsilcisi hazır bulundu.

Tekirdağ İlinin olası afet durumlarına hazırlıklı olması amacıyla yürütülecek gerekli çalışmaların yapıldığı Tekirdağ İli Afet ve Acil Durum Planı Ön Araştırması Projesinin çıktıları Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen kapanış töreninde kamuoyu ile paylaşıldı. Saat 14:00’te Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı’nın konuşmasıyla başlayan tören, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol ’un konuşmalarının ardından, proje çerçevesinde ilgili raporları hazırlayan danışmanlık firmasının sunumuyla devam etti.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuşmasında afetler yaşanmadan önce risklerin çok iyi yönetilmesi gerektiğine dikkat çekti. Genel Sekreter Üstün, afet denildiğinde akla öncelikle depremin geldiğini ancak Trakya’da afet risklerinin depremle sınırlı kalmadığını hatırlattı. Üstün, bölge illerinin tamamını kapsayan bir stratejik afet raporunun hazırlanmasının da gündemlerinde olduğunu belirtti.

30 bin TL’lik bütçe ile hazırlanan ve maliyetinin % 78’i Trakya Kalkınma Ajansınca finanse edilen Tekirdağ İli Afet ve Acil Durum Planı Ön Araştırması Projesi 8 Şubat tarihinde Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara’nın katılımıyla düzenlenen proje açılış toplantısı ile başlamıştı. Olası tehdit ve tehlikeleri içeren ve sürdürülebilir bir yapıya sahip olan bir İl Afet ve Acil Durum Planı hazırlanması için gereken ön araştırmaları yapmayı hedefleyen proje, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Tekirdağ İl Özel İdaresi’nce hazırlanarak Trakya Kalkınma Ajansı’nın Doğrudan Faaliyet Desteğini almaya hak kazanmıştı.

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ Afet ve Acil Durum Ön Araştırması TamamlandıTekirdağ Afet ve Acil Durum Ön Araştırması Tamamlandı
  Yükleniyor...