Tekirdağ Afet ve Acil Durum Ön Araştırması Tamamlandı

Tekirdağ Afet ve Acil Durum Ön Araştırması Tamamlandı
Eklenme Tarihi: 20 Mart 2012 | Toplam Okunma:
Proje Kapanış Toplantısında Risk Yönetimine Dikkat Çekildi

Trakya Kalkınma Ajansı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında gerçekleştirilen Tekirdağ İli Afet ve Acil Durum Planı Ön Araştırması Projesi 19 Mart Pazartesi günü düzenlenen kapanış toplantısı ile tamamlandı. Ön araştırmalar neticesinde hazırlanan tehlike ve risk analizi raporlarının sunulduğu toplantıda Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol, Trakya Kalkınma Ajansı Mehmet Gökay Üstün ve çok sayıda kamu kurum ve kuruluş temsilcisi hazır bulundu.

Tekirdağ İlinin olası afet durumlarına hazırlıklı olması amacıyla yürütülecek gerekli çalışmaların yapıldığı Tekirdağ İli Afet ve Acil Durum Planı Ön Araştırması Projesinin çıktıları Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen kapanış töreninde kamuoyu ile paylaşıldı. Saat 14:00’te Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı’nın konuşmasıyla başlayan tören, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürü Recep Erol ’un konuşmalarının ardından, proje çerçevesinde ilgili raporları hazırlayan danışmanlık firmasının sunumuyla devam etti.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün konuşmasında afetler yaşanmadan önce risklerin çok iyi yönetilmesi gerektiğine dikkat çekti. Genel Sekreter Üstün, afet denildiğinde akla öncelikle depremin geldiğini ancak Trakya’da afet risklerinin depremle sınırlı kalmadığını hatırlattı. Üstün, bölge illerinin tamamını kapsayan bir stratejik afet raporunun hazırlanmasının da gündemlerinde olduğunu belirtti.

30 bin TL’lik bütçe ile hazırlanan ve maliyetinin % 78’i Trakya Kalkınma Ajansınca finanse edilen Tekirdağ İli Afet ve Acil Durum Planı Ön Araştırması Projesi 8 Şubat tarihinde Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara’nın katılımıyla düzenlenen proje açılış toplantısı ile başlamıştı. Olası tehdit ve tehlikeleri içeren ve sürdürülebilir bir yapıya sahip olan bir İl Afet ve Acil Durum Planı hazırlanması için gereken ön araştırmaları yapmayı hedefleyen proje, Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Tekirdağ İl Özel İdaresi’nce hazırlanarak Trakya Kalkınma Ajansı’nın Doğrudan Faaliyet Desteğini almaya hak kazanmıştı.

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ Afet ve Acil Durum Ön Araştırması TamamlandıTekirdağ Afet ve Acil Durum Ön Araştırması Tamamlandı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...