TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde

TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2012 | Toplam Okunma:
Ajanstan Destek Alan Projeler Titizlikle İzleniyor

Trakya Kalkınma Ajansı, mali destek sağladığı projelerin usulüne uygun yürütülmesini sağlamak amacıyla izleme ve değerlendirme faaliyetlerini aralıksız biçimde sürdürüyor. Ajansa tahsis edilen kaynakların bölge planı ve operasyonel programlara uygun biçimde kullanılması ve daha verimli, etkili ve sürdürülebilir sonuçlara ulaşılması için gerekli olan izleme ziyaretleri bölge çapında devam ediyor.

Trakyaka 2010 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde destek alan projelerin uygulamalarında son aşamaya gelinirken Ajans, aktardığı kaynağın ne şekilde kullanıldığını titizlikle izliyor. Gerek KOBİ’leri gerekse kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşları projelerinin uygulama aşamasında da yalnız bırakmayan Ajans, hem yararlanıcıların işlerini kolaylaştırmak hem de sağlanan desteğin doğru biçimde kullanıldığından emin olmak için çalışıyor. Ajans bünyesinde faaliyet gösteren İzleme ve Değerlendirme Birimi, 2011 Yılı baharından bu yana uygulanan ve bir bölümü nihayete eren 54 projeyi adım adım takip etmiş bulunuyor. Bu süreçte yararlanıcıların sorunlarını ve ihtiyaçlarını tespit ederek kendilerine yardımcı olmak için çaba gösteren İDB ekibi, projelerin başarılı biçimde uygulanmasına önemli bir rol üstleniyor.

Yararlanıcının Dostu İDB

Mali destek programlarına başvuru ve ilk değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra projelerin uygulanabilirliğini yerinde tespit etmek üzere ön izleme ziyaretleri gerçekleştiren İzleme ve Değerlendirme Birimi, ilk andan itibaren kaynakların doğru yere ulaşması için çalışmalara başlamış oluyor. Sözleşmelerin imzalanmasını takiben sözleşme bilgilerinin doğruluğunu denetleyen ve yararlanıcının uygulama kapasitesini değerlendiren birim, risk ve ihtiyaç analizi doğrultusunda ön ödeme yapılmasının uygunluğu konusunda Genel Sekreterliğe görüş bildiriyor. Desteğe hak kazanan yararlanıcıları proje ve faaliyet uygulama, satın alma usulleri ve raporlama gibi konularda eğiten İzleme ve Değerlendirme Birimi, projelerin uygulama aşamasında düzenli izleme ziyaretleri gerçekleştiriyor. Bu ziyaretler sayesinde riskler yerinde tespit edilerek düzeltici ve önleyici tedbirler alınabiliyor.

Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi, mali destek programlarının yanı sıra doğrudan faaliyet ve teknik destek gibi konularda da gerekli izlemeleri yerine getiriyor. Böylelikle katkı sağlanan tüm proje ve faaliyetlerin bölge kalkınması bakımından yarattığı etki ve sonuçlar ile başarı düzeyleri tespit ediliyor. Trakyaka İDB, Kalkınma Bakanlığı ile de koordineli biçimde çalışarak izleme ve değerlendirmeye yönelik temel ilke ve kurallar, sorumluluklar, kullanılacak belge ve formların standartları, yararlanıcıların proje ve faaliyetlerini uygularken uymaları gereken kuralların yasal ve kurumsal altyapısının tasarlanmasına önemli katkıda bulunuyor. 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...