TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde

TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2012 | Toplam Okunma:
Ajanstan Destek Alan Projeler Titizlikle İzleniyor

Trakya Kalkınma Ajansı, mali destek sağladığı projelerin usulüne uygun yürütülmesini sağlamak amacıyla izleme ve değerlendirme faaliyetlerini aralıksız biçimde sürdürüyor. Ajansa tahsis edilen kaynakların bölge planı ve operasyonel programlara uygun biçimde kullanılması ve daha verimli, etkili ve sürdürülebilir sonuçlara ulaşılması için gerekli olan izleme ziyaretleri bölge çapında devam ediyor.

Trakyaka 2010 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde destek alan projelerin uygulamalarında son aşamaya gelinirken Ajans, aktardığı kaynağın ne şekilde kullanıldığını titizlikle izliyor. Gerek KOBİ’leri gerekse kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşları projelerinin uygulama aşamasında da yalnız bırakmayan Ajans, hem yararlanıcıların işlerini kolaylaştırmak hem de sağlanan desteğin doğru biçimde kullanıldığından emin olmak için çalışıyor. Ajans bünyesinde faaliyet gösteren İzleme ve Değerlendirme Birimi, 2011 Yılı baharından bu yana uygulanan ve bir bölümü nihayete eren 54 projeyi adım adım takip etmiş bulunuyor. Bu süreçte yararlanıcıların sorunlarını ve ihtiyaçlarını tespit ederek kendilerine yardımcı olmak için çaba gösteren İDB ekibi, projelerin başarılı biçimde uygulanmasına önemli bir rol üstleniyor.

Yararlanıcının Dostu İDB

Mali destek programlarına başvuru ve ilk değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra projelerin uygulanabilirliğini yerinde tespit etmek üzere ön izleme ziyaretleri gerçekleştiren İzleme ve Değerlendirme Birimi, ilk andan itibaren kaynakların doğru yere ulaşması için çalışmalara başlamış oluyor. Sözleşmelerin imzalanmasını takiben sözleşme bilgilerinin doğruluğunu denetleyen ve yararlanıcının uygulama kapasitesini değerlendiren birim, risk ve ihtiyaç analizi doğrultusunda ön ödeme yapılmasının uygunluğu konusunda Genel Sekreterliğe görüş bildiriyor. Desteğe hak kazanan yararlanıcıları proje ve faaliyet uygulama, satın alma usulleri ve raporlama gibi konularda eğiten İzleme ve Değerlendirme Birimi, projelerin uygulama aşamasında düzenli izleme ziyaretleri gerçekleştiriyor. Bu ziyaretler sayesinde riskler yerinde tespit edilerek düzeltici ve önleyici tedbirler alınabiliyor.

Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi, mali destek programlarının yanı sıra doğrudan faaliyet ve teknik destek gibi konularda da gerekli izlemeleri yerine getiriyor. Böylelikle katkı sağlanan tüm proje ve faaliyetlerin bölge kalkınması bakımından yarattığı etki ve sonuçlar ile başarı düzeyleri tespit ediliyor. Trakyaka İDB, Kalkınma Bakanlığı ile de koordineli biçimde çalışarak izleme ve değerlendirmeye yönelik temel ilke ve kurallar, sorumluluklar, kullanılacak belge ve formların standartları, yararlanıcıların proje ve faaliyetlerini uygularken uymaları gereken kuralların yasal ve kurumsal altyapısının tasarlanmasına önemli katkıda bulunuyor. 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...