TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde

TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde
Eklenme Tarihi: 23 Mart 2012 | Toplam Okunma:
Ajanstan Destek Alan Projeler Titizlikle İzleniyor

Trakya Kalkınma Ajansı, mali destek sağladığı projelerin usulüne uygun yürütülmesini sağlamak amacıyla izleme ve değerlendirme faaliyetlerini aralıksız biçimde sürdürüyor. Ajansa tahsis edilen kaynakların bölge planı ve operasyonel programlara uygun biçimde kullanılması ve daha verimli, etkili ve sürdürülebilir sonuçlara ulaşılması için gerekli olan izleme ziyaretleri bölge çapında devam ediyor.

Trakyaka 2010 Yılı Mali Destek Programları çerçevesinde destek alan projelerin uygulamalarında son aşamaya gelinirken Ajans, aktardığı kaynağın ne şekilde kullanıldığını titizlikle izliyor. Gerek KOBİ’leri gerekse kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşları projelerinin uygulama aşamasında da yalnız bırakmayan Ajans, hem yararlanıcıların işlerini kolaylaştırmak hem de sağlanan desteğin doğru biçimde kullanıldığından emin olmak için çalışıyor. Ajans bünyesinde faaliyet gösteren İzleme ve Değerlendirme Birimi, 2011 Yılı baharından bu yana uygulanan ve bir bölümü nihayete eren 54 projeyi adım adım takip etmiş bulunuyor. Bu süreçte yararlanıcıların sorunlarını ve ihtiyaçlarını tespit ederek kendilerine yardımcı olmak için çaba gösteren İDB ekibi, projelerin başarılı biçimde uygulanmasına önemli bir rol üstleniyor.

Yararlanıcının Dostu İDB

Mali destek programlarına başvuru ve ilk değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra projelerin uygulanabilirliğini yerinde tespit etmek üzere ön izleme ziyaretleri gerçekleştiren İzleme ve Değerlendirme Birimi, ilk andan itibaren kaynakların doğru yere ulaşması için çalışmalara başlamış oluyor. Sözleşmelerin imzalanmasını takiben sözleşme bilgilerinin doğruluğunu denetleyen ve yararlanıcının uygulama kapasitesini değerlendiren birim, risk ve ihtiyaç analizi doğrultusunda ön ödeme yapılmasının uygunluğu konusunda Genel Sekreterliğe görüş bildiriyor. Desteğe hak kazanan yararlanıcıları proje ve faaliyet uygulama, satın alma usulleri ve raporlama gibi konularda eğiten İzleme ve Değerlendirme Birimi, projelerin uygulama aşamasında düzenli izleme ziyaretleri gerçekleştiriyor. Bu ziyaretler sayesinde riskler yerinde tespit edilerek düzeltici ve önleyici tedbirler alınabiliyor.

Trakya Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi, mali destek programlarının yanı sıra doğrudan faaliyet ve teknik destek gibi konularda da gerekli izlemeleri yerine getiriyor. Böylelikle katkı sağlanan tüm proje ve faaliyetlerin bölge kalkınması bakımından yarattığı etki ve sonuçlar ile başarı düzeyleri tespit ediliyor. Trakyaka İDB, Kalkınma Bakanlığı ile de koordineli biçimde çalışarak izleme ve değerlendirmeye yönelik temel ilke ve kurallar, sorumluluklar, kullanılacak belge ve formların standartları, yararlanıcıların proje ve faaliyetlerini uygularken uymaları gereken kuralların yasal ve kurumsal altyapısının tasarlanmasına önemli katkıda bulunuyor. 

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi GörevdeTRAKYAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Görevde

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...