Trakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini Dinledi

Trakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini Dinledi
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2012 | Toplam Okunma:
İki İlçede Daha Vizyon Çalıştayı Düzenlendi

Trakya Kalkınma Ajansı, ilçe vizyon çalıştayları serisini Edirne’nin Süloğlu ve Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçelerinde devam ettirdi. İlçe ve ilçeye bağlı köylerdeki kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetim temsilcilerinden oluşan yaklaşık 50 kişinin katıldığı çalıştaylarda ilçe kimliği, sorunları, ve sahip olunan fırsatlar konuşuldu.

Katılımcı bir yöntemle gerçekleştirilen Trakyaka Süloğlu ve Hayrabolu çalıştaylarında ilçe sakinleri ilçe yöneticileri ile samimi bir ortamda geleceğe yönelik beklentilerini paylaşma fırsatını buldular. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olduğu ve tarım makineleri endüstrisinin ilçenin ekonomik hayatını büyük ölçüde belirlediği Hayrabolu ilçemizde bu sektörlerin ilçenin gelişimine daha fazla katkıda bulunmasını sağlamak için neler yapılması gerektiği tartışıldı. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin ağırlıkta olduğu, ancak öte yandan Edirne Organize Sanayi Bölgesine de ev sahipliği yapan Süloğlu’nda ise ilçenin kalkınması için neler yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Trakya Kalkınma Ajansı ilçe vizyon çalıştaylarını önümüzdeki dönemde devam ettirerek 2014 ve sonraki dönem için yapılacak Bölge Planı’na bir veri tabanı oluşturmayı planlıyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini DinlediTrakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini DinlediTrakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini Dinledi
  Yükleniyor...