Trakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini Dinledi

Trakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini Dinledi
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2012 | Toplam Okunma:
İki İlçede Daha Vizyon Çalıştayı Düzenlendi

Trakya Kalkınma Ajansı, ilçe vizyon çalıştayları serisini Edirne’nin Süloğlu ve Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçelerinde devam ettirdi. İlçe ve ilçeye bağlı köylerdeki kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve yerel yönetim temsilcilerinden oluşan yaklaşık 50 kişinin katıldığı çalıştaylarda ilçe kimliği, sorunları, ve sahip olunan fırsatlar konuşuldu.

Katılımcı bir yöntemle gerçekleştirilen Trakyaka Süloğlu ve Hayrabolu çalıştaylarında ilçe sakinleri ilçe yöneticileri ile samimi bir ortamda geleceğe yönelik beklentilerini paylaşma fırsatını buldular. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olduğu ve tarım makineleri endüstrisinin ilçenin ekonomik hayatını büyük ölçüde belirlediği Hayrabolu ilçemizde bu sektörlerin ilçenin gelişimine daha fazla katkıda bulunmasını sağlamak için neler yapılması gerektiği tartışıldı. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin ağırlıkta olduğu, ancak öte yandan Edirne Organize Sanayi Bölgesine de ev sahipliği yapan Süloğlu’nda ise ilçenin kalkınması için neler yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Trakya Kalkınma Ajansı ilçe vizyon çalıştaylarını önümüzdeki dönemde devam ettirerek 2014 ve sonraki dönem için yapılacak Bölge Planı’na bir veri tabanı oluşturmayı planlıyor.

FOTOĞRAFLAR

Trakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini DinlediTrakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini DinlediTrakyaka, Süloğlu ve Hayrabolu Sakinlerini Dinledi

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...