Avrupa Yaratıcı Bölgeleri Proje Teklif Çağrısı

Avrupa Yaratıcı Bölgeleri Proje Teklif Çağrısı
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2012 | Toplam Okunma:

Avrupa Birliği’nin KOBİ’lere yönelik en önemli programı olan Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programı’nın (CIP-Competitiveness and Innovation Programme) 1. alt bileşeni olan Girişimcilik ve Yenilik Programının (EIP-Entrepreneurship and Innovation Programme) Türkiye’deki ulusal koordinasyonu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. CIP-EIP kapsamındaki en güncel çağrılardan biri olan ‘Avrupa Yaratıcı Bölgeleri’ konulu proje teklif çağrısının toplam bütçesi 1 milyon Avro ve son başvuru tarihi 4 Mayıs 2012 olarak ilan edilmiştir.

Söz konusu proje çağrısı kapsamında, geleneksel sanayi bölgelerinin yenilenmesinde yaratıcı endüstrilerin dönüştürücü gücünü göstermek amacıyla iki adet büyük ölçekli ‘Avrupa Yaratıcı Bölgeleri’nin oluşturulması öngörülmektedir. ‘Avrupa Yaratıcı Bölgeleri’, geleneksel sanayi bölgelerinin güçlü bir değer mirasına ve kültürel kimliğe sahip geleneksel ekonomiden sürdürülebilir ve yenilikçi bir ekonomiye geçişini destekleyecektir. Bu çerçevede, kültürel, mesleki ve imalat odaklı sanayilerin yapısal dönüşümünü canlandırmak için her türlü yaratıcılığın desteklenmesi ve yaratıcı endüstrilerin ve hizmet inovasyonunun daha iyi kullanılması sağlanacaktır.

Bu kapsamda, bir yandan yenilikçi yaratıcı endüstri şirketlerinin yenilik ve büyüme kapasitelerini güçlendirmeleri için özel ihtiyaçlarına hitap edilirken, diğer taraftan yaratıcı endüstrilerin bölgesel gelişmede katalizör rolünü desteklemek amacıyla hizmetlerine ilişkin olarak diğer sektörlerden firmaların ve kuruluşların talepleri canlandırılacaktır. Çağrının amacı, kimlerin başvurabileceği, finansmanı, seçim kriterleri, başvuru koşulları ve prosedürlerine ilişkin detaylı bilgiyi içeren çağrı metninin Türkçe ve İngilizcesine http://ab.sanayi.gov.tr/Pages.aspx?pageID=608&Ing=tr adresinden ulaşılabilmektedir.

 

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...