Avrupa Yaratıcı Bölgeleri Proje Teklif Çağrısı

Avrupa Yaratıcı Bölgeleri Proje Teklif Çağrısı
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2012 | Toplam Okunma:

Avrupa Birliği’nin KOBİ’lere yönelik en önemli programı olan Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programı’nın (CIP-Competitiveness and Innovation Programme) 1. alt bileşeni olan Girişimcilik ve Yenilik Programının (EIP-Entrepreneurship and Innovation Programme) Türkiye’deki ulusal koordinasyonu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. CIP-EIP kapsamındaki en güncel çağrılardan biri olan ‘Avrupa Yaratıcı Bölgeleri’ konulu proje teklif çağrısının toplam bütçesi 1 milyon Avro ve son başvuru tarihi 4 Mayıs 2012 olarak ilan edilmiştir.

Söz konusu proje çağrısı kapsamında, geleneksel sanayi bölgelerinin yenilenmesinde yaratıcı endüstrilerin dönüştürücü gücünü göstermek amacıyla iki adet büyük ölçekli ‘Avrupa Yaratıcı Bölgeleri’nin oluşturulması öngörülmektedir. ‘Avrupa Yaratıcı Bölgeleri’, geleneksel sanayi bölgelerinin güçlü bir değer mirasına ve kültürel kimliğe sahip geleneksel ekonomiden sürdürülebilir ve yenilikçi bir ekonomiye geçişini destekleyecektir. Bu çerçevede, kültürel, mesleki ve imalat odaklı sanayilerin yapısal dönüşümünü canlandırmak için her türlü yaratıcılığın desteklenmesi ve yaratıcı endüstrilerin ve hizmet inovasyonunun daha iyi kullanılması sağlanacaktır.

Bu kapsamda, bir yandan yenilikçi yaratıcı endüstri şirketlerinin yenilik ve büyüme kapasitelerini güçlendirmeleri için özel ihtiyaçlarına hitap edilirken, diğer taraftan yaratıcı endüstrilerin bölgesel gelişmede katalizör rolünü desteklemek amacıyla hizmetlerine ilişkin olarak diğer sektörlerden firmaların ve kuruluşların talepleri canlandırılacaktır. Çağrının amacı, kimlerin başvurabileceği, finansmanı, seçim kriterleri, başvuru koşulları ve prosedürlerine ilişkin detaylı bilgiyi içeren çağrı metninin Türkçe ve İngilizcesine http://ab.sanayi.gov.tr/Pages.aspx?pageID=608&Ing=tr adresinden ulaşılabilmektedir.

 

DİĞER DUYURULAR

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI16 Mayıs 2018Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı, 25.02.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 1(bir) İç Denetçi, 1 (bir) Hukuk Müşavirliği Hizmetinden Sorumlu Uzman Personel alımı yapacaktır. KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL GİRİŞ SINAVI İLANI16 Mayıs 2018Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (KUDAKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ile 25.07.2006 tarih ve 26239 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; TRA1 Düzey 2 Bölgesinin (Erzurum-ErzincanBayburt) kalkınmasına hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, yenilikçi, üretken, çözüm odaklı, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan 5 Uzman Personel ve 1 İç Denetçi alımı yapılacaktır. Yeni İşim Girişim Ara Jüri Sonuçları26 Nisan 2018Yeni İşim Girişim programının ara jürisi 25.04.2018 tarihinde yapılmış olup, 07.05.2018 tarihinde gerçekleştirilecek Demo Day’de sunum yapmaya hak kazanan girişimlerin listesi alfabetik olarak aşağıda sıralanmıştır. T.C. MEVLANA KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI19 Nisan 2018T.C. Mevlana Kalkınma Ajansı’nda, 5449 sayılı Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak yarışma sınavı ile “1 (bir) adet iç denetçi, 9 adet uzman ve 1 (bir) adet destek personel” istihdam edilecektir. Balıkesir Yatırım Günleri 9-10 Mayıs 201819 Nisan 2018Balıkesir’in yatırım ortamının ve yatırımcıya sunduğu fırsatların tanıtılacağı “Balıkesir Yatırım Günleri 2018” etkinliğine hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Yükleniyor...