Trakya Turizm Master Planı Çalışmaları Sürüyor

Trakya Turizm Master Planı Çalışmaları Sürüyor
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2012 | Toplam Okunma:
Turizm Acenteleri Odak Grup Toplantısı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUYGAR) danışmanlığında yürüttüğü Trakya Turizm Master Planı çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaların önemli bir ayağı olan Turizm Acenteleri Odak Grup Toplantısı 15 Mart 2012 tarihinde İstanbul’da yapıldı.

27 farklı turizm acentesinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Trakya Bölgesinin İstanbul’a yakınlığının turizm anlamında avantaja dönüştürülmesi için yapılabilecekler masaya yatırıldı. Toplantı gündeminde bölge içinde ulaşım ve altyapı imkanlarının turizm üzerine etkileri, turizm varlıklarının geliştirilmesi ve tanıtılması gibi konular yer aldı. Toplantıda özellikle acentelerin turizmin bölgede geliştirilmesi ve tur sayısının arttırılması konularındaki önerileri alındı. Katılımcılar turizmde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın bir bütün olarak düşünülmesi gerektiğini ve bölgede turizmin bu çerçevede geliştirilmesinin uygun olacağını dile getirdiler. Turizm Master Planının tamamlanmasının ardından destinasyonların tanıtılması amacıyla TURSAB ve acentelerin işbirliği halinde çalışmalar yapmasının öngörüldüğü bildirildi.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Turizm Master Planı Çalışmaları SürüyorTrakya Turizm Master Planı Çalışmaları Sürüyor

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...