Trakya Turizm Master Planı Çalışmaları Sürüyor

Trakya Turizm Master Planı Çalışmaları Sürüyor
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2012 | Toplam Okunma:
Turizm Acenteleri Odak Grup Toplantısı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUYGAR) danışmanlığında yürüttüğü Trakya Turizm Master Planı çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmaların önemli bir ayağı olan Turizm Acenteleri Odak Grup Toplantısı 15 Mart 2012 tarihinde İstanbul’da yapıldı.

27 farklı turizm acentesinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Trakya Bölgesinin İstanbul’a yakınlığının turizm anlamında avantaja dönüştürülmesi için yapılabilecekler masaya yatırıldı. Toplantı gündeminde bölge içinde ulaşım ve altyapı imkanlarının turizm üzerine etkileri, turizm varlıklarının geliştirilmesi ve tanıtılması gibi konular yer aldı. Toplantıda özellikle acentelerin turizmin bölgede geliştirilmesi ve tur sayısının arttırılması konularındaki önerileri alındı. Katılımcılar turizmde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın bir bütün olarak düşünülmesi gerektiğini ve bölgede turizmin bu çerçevede geliştirilmesinin uygun olacağını dile getirdiler. Turizm Master Planının tamamlanmasının ardından destinasyonların tanıtılması amacıyla TURSAB ve acentelerin işbirliği halinde çalışmalar yapmasının öngörüldüğü bildirildi.

FOTOĞRAFLAR

Trakya Turizm Master Planı Çalışmaları SürüyorTrakya Turizm Master Planı Çalışmaları Sürüyor

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...