Yeni Dönem Girişimcilik Eğitimleri Protokolü İmzalandı

Yeni Dönem Girişimcilik Eğitimleri Protokolü İmzalandı
Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2012 | Toplam Okunma:
180 Kişi Daha Girişimci Adayı Olmaya Hazırlanıyor

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenecek olan 4. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Protokolü 11 Nisan 2012 günü düzenlenen törenle imza altına alındı. Trakya Kalkınma Ajansı Merkez Hizmet Binası’nda düzenlenen törende protokolü Ajans adına Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün, KOSGEB adına ise Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay Cebeci imzaladı.

Önceki dönemlerde imzalanan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolleri ile Trakya genelinde 12 eğitim organize eden ve toplam 360 kursiyeri sertifikalandıran Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB, 180 kişiyi daha girişimci adayı yapmaya hazırlanıyor. KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanarak iş kurmayı düşleyen girişimci adaylarının, bu destekten yararlanmanın ön şartı olan girişimcilik sertifikası sahibi olma hedeflerine açılacak yeni dönem eğitimleriyle ulaşacağı belirtiliyor. Bu amaçla hazırlanan son dönem eğitimlerine ilişkin protokol karşılıklı imzaların atılmasıyla yürürlüğe girmiş bulunuyor.  

Nisan ve Mayıs 2012 döneminde Tekirdağ, Edirne, Lüleburgaz, Çorlu ve Çerkezköy’de düzenlenecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne ait protokole imza atan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, son bir yılda verdikleri eğitimlerle 360 kişiyi girişimci adayı yaptıklarını belirtti. Çok sayıda girişimci adayının işlerini kurmak üzere desteklerden yararlanmak için iş planlarını hazırladıklarını hatırlatan Üstün, girişimcilik eğitimlerinin talepler doğrultusunda bölge genelinde açılmaya devam edeceğini söyledi.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 60 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 27 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 70 bin TL’ye dek iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkanı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor. 

 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...