Turizm Master Planı Çalıştayları Edirne ile Başladı

Turizm Master Planı Çalıştayları Edirne ile Başladı
Eklenme Tarihi: 16 Nisan 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA ve Paydaşları Edirne’nin Turizmini Masaya Yatırdı

Trakya Kalkınma Ajansı, Trakya Bölgesi Turizm Master Planı çalışmaları kapsamında Edirne’de bir turizm çalıştayı düzenledi. 13 Nisan 2012 Cuma günü 9:30-17:00 saatleri arasında gerçekleşen çalıştaya Edirne Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile turizm konusunda faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcisinin yanı sıra turizm tesisleri işletmecileri katılım gösterdi.

Turizm Master Planı çalışmalarına tam hızla devam eden Trakya Kalkınma Ajansı, planın katılımcı bir anlayışla hazırlanması amacıyla organize edilen turizm çalıştaylarının ilkini Edirne’de düzenledi. Çalıştayda katılımcılar Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyeleri ve Trakyaka uzmanlarının moderatörlüğünde Edirne’nin turizm önceliklerini tartıştılar.

Edirne’de turizmin gelişimini olumlu ve olumsuz yönde etkileyen unsurların masaya yatırıldığı çalıştay, Trakyaka Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün konuşmasıyla başladı. Üstün konuşmasında Trakya Bölgesi’nin sanayi ve tarım-hayvancılık konularında gelişmiş bir bölge olduğunu, ancak turizmde en az bu alanlardaki kadar potansiyel bulunmasına karşın bunun yeterince değerlendirilemediğini belirtti. Bölgenin turizm potansiyelinin iyi değerlendirilmesi için master planın önemli bir rehber olacağını söyleyen Üstün, planın katılımcı bir anlayışla hazırlanabilmesi için bu çalıştayın önemini vurguladı.

Edirne Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner’in turizmin yerel öncelikler ve talepler doğrultusunda kurgulandığı ölçüde gelişeceğine dikkat çektiği konuşmasının ardından çalıştayın yöntemi hakkında kısa bilgiler verildi. Daha sonra 10 kişilik gruplara ayrılan katılımcılar Edirne’nin turizm önceliklerinin belirlenmesine yönelik fikirlerini sundular. Gün boyu süren çalıştayda ortaya konan tespit ve görüşler çalıştay sonunda tüm katılımcılarla paylaşılırken çalıştayların diğer bölge illerinde de yapıldıktan sonra nihai değerlendirmelerin master plana yansıtılacağı ifade edildi.   

FOTOĞRAFLAR

Turizm Master Planı Çalıştayları Edirne ile BaşladıTurizm Master Planı Çalıştayları Edirne ile Başladı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...