Tekirdağ ve Sürdürülebilir Turizmin Gelişimi Çalıştayı

Tekirdağ ve Sürdürülebilir Turizmin Gelişimi Çalıştayı
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2012 | Toplam Okunma:
Turizm Master Planı İl Çalıştayları Sürüyor

Trakya Bölgesi Turizm Master Planı hazırlıkları il bazında gerçekleştirilen çalıştaylarla devam ediyor. İlki geride kalan hafta Edirne’de düzenlenen turizm çalıştayının ikincisi 20 Nisan 2012 Cuma günü Tekirdağ’da yapıldı. Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde 9:30-17:00 saatleri arasında gerçekleşen çalıştaya Şarköy Kaymakamı Zekeriya Güney, Malkara Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Perçinoğlu’nun yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile turizm konusunda faaliyet gösteren sivil toplum temsilcileri ve Tekirdağlı turizm işletmecileri katıldı.

Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda süren Trakya Turizm Master Plan çalışmaları illerde organize edilen çalıştaylarla zenginleşiyor. Plan konusunda paydaşların görüşlerine büyük önem veren TrakyaKA, bu doğrultuda bölge çapında turizm çalıştayları düzenliyor. Edirne’den sonra Tekirdağ’da da benzer bir çalışma yürüten Ajans, Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyeleri ile birlikte Tekirdağ’da sürdürülebilir turizmin gelişimini masaya yatırdı.

Tekirdağ ve Sürdürülebilir Turizmin Gelişimi başlıklı çalıştay TrakyaKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün konuşmasıyla başladı.  Tekirdağ’ın ve Trakya Bölgesi’nin turizm potansiyeline vurgu yapan ve Master Plan’ın önemine değinen Üstün’ün konuşmasının ardından katılımcılar 10 kişilik gruplar halinde Tekirdağ ve turizm konularındaki görüşlerini tartışmaya açtılar. Saat 17:00’ye dek devam eden çalıştay ortaya konan turizm projesi fikirlerinin oylanmasıyla sona erdi. Sonuncusu Kırklareli’de düzenlenecek olan çalıştayların Turizm Master Planı’na önemli katkıda bulunması bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ ve Sürdürülebilir Turizmin Gelişimi ÇalıştayıTekirdağ ve Sürdürülebilir Turizmin Gelişimi Çalıştayı
  Yükleniyor...