Vize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı

Vize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Sokak Sağlıklaştırma Projesi Tamamlandı

Vize Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle yürüttüğü ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ tamamlanarak düzenlemesi yapılan sokaklar vatandaşın hizmetine açıldı. 18 Mayıs 2012 Cuma günü düzenlenen açılış törenine Kırklareli Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Üyesi Cavit Çağlayan, Vali Yardımcısı ve Vize Kaymakam Vekili İsmail Gültekin, İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’ün yanı sıra çok sayıda kurum amiri ve vatandaşlar katıldı.

Uluslararası Sakin Şehirler Birliği’ne üyelik için gün sayan Kırklareli’nin Vize İlçesi, Sakin Şehir unvanını hak ettiğini gösterecek çalışmaların birini daha tamamladı. Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda Sakin Şehir adayı olan ve Haziran ayında yapılacak değerlendirmenin ardından bu sıfata resmen sahip olması beklenen Vize, yine TRAKYAKA desteği ile arkeolojik alandaki sokaklarını yeniden düzenledi. Vize Belediyesi’nin hazırladığı ve TRAKYAKA 2010 Yılı Mali Destek Programları sonunda % 64’lük bölümü Ajans tarafından finanse edilen ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ nihayete erdi. 18 Mayıs günü yeni haliyle hizmete giren sokaklar arkeolojik sit alanının tarihi dokusuna uygun olarak doğal ve yerel malzemeler kullanılmak suretiyle iyileştirildi.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, proje çerçevesinde Mimar Sinan Mahallesi, Karakol Caddesi, Hisar Caddesi ve Ara Sokağın alt ve üst yapılarının iyileştirildiğini belirtti. Projenin Vize’nin çok kültürlü tarihi mirasının tanıtılması ve ilçenin turizm potansiyelinin artırılmasına da katkıda bulunduğunu ifade eden Yılmaz, 645 bin TL’ye mal olan projenin 431 bin TL’sinin TRAKYAKA tarafından karşılandığını söyledi.

Vize halkının yaşam kalitesini artırmak amacıyla hazırlanan proje ile düzenlenen sokaklarda engelli vatandaşların rahat hareket edebilmelerine imkan vermek amacıyla rampa çözümleri getirilirken olası arkeolojik çalışmalara engel oluşturmayacak türde bitkilendirme ve peyzaj çalışmaları yapıldığı da belirtildi. Açılış konuşmalarının ardından düzenlemesi yapılan sokaklar gezilirken yapılan çalışma hakkında protokole Başkan Selçuk Yılmaz tarafından ayrıntılı bilgiler verildi. Tören Vize Belediyesi Halk Oyunları ekibinin folklor ve Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin davul ritim gösterileri ile sona erdi. 

FOTOĞRAFLAR

Vize’nin Sokakları Artık Daha SağlıklıVize’nin Sokakları Artık Daha SağlıklıVize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...