Vize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı

Vize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Sokak Sağlıklaştırma Projesi Tamamlandı

Vize Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle yürüttüğü ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ tamamlanarak düzenlemesi yapılan sokaklar vatandaşın hizmetine açıldı. 18 Mayıs 2012 Cuma günü düzenlenen açılış törenine Kırklareli Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Üyesi Cavit Çağlayan, Vali Yardımcısı ve Vize Kaymakam Vekili İsmail Gültekin, İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’ün yanı sıra çok sayıda kurum amiri ve vatandaşlar katıldı.

Uluslararası Sakin Şehirler Birliği’ne üyelik için gün sayan Kırklareli’nin Vize İlçesi, Sakin Şehir unvanını hak ettiğini gösterecek çalışmaların birini daha tamamladı. Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda Sakin Şehir adayı olan ve Haziran ayında yapılacak değerlendirmenin ardından bu sıfata resmen sahip olması beklenen Vize, yine TRAKYAKA desteği ile arkeolojik alandaki sokaklarını yeniden düzenledi. Vize Belediyesi’nin hazırladığı ve TRAKYAKA 2010 Yılı Mali Destek Programları sonunda % 64’lük bölümü Ajans tarafından finanse edilen ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ nihayete erdi. 18 Mayıs günü yeni haliyle hizmete giren sokaklar arkeolojik sit alanının tarihi dokusuna uygun olarak doğal ve yerel malzemeler kullanılmak suretiyle iyileştirildi.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, proje çerçevesinde Mimar Sinan Mahallesi, Karakol Caddesi, Hisar Caddesi ve Ara Sokağın alt ve üst yapılarının iyileştirildiğini belirtti. Projenin Vize’nin çok kültürlü tarihi mirasının tanıtılması ve ilçenin turizm potansiyelinin artırılmasına da katkıda bulunduğunu ifade eden Yılmaz, 645 bin TL’ye mal olan projenin 431 bin TL’sinin TRAKYAKA tarafından karşılandığını söyledi.

Vize halkının yaşam kalitesini artırmak amacıyla hazırlanan proje ile düzenlenen sokaklarda engelli vatandaşların rahat hareket edebilmelerine imkan vermek amacıyla rampa çözümleri getirilirken olası arkeolojik çalışmalara engel oluşturmayacak türde bitkilendirme ve peyzaj çalışmaları yapıldığı da belirtildi. Açılış konuşmalarının ardından düzenlemesi yapılan sokaklar gezilirken yapılan çalışma hakkında protokole Başkan Selçuk Yılmaz tarafından ayrıntılı bilgiler verildi. Tören Vize Belediyesi Halk Oyunları ekibinin folklor ve Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin davul ritim gösterileri ile sona erdi. 

FOTOĞRAFLAR

Vize’nin Sokakları Artık Daha SağlıklıVize’nin Sokakları Artık Daha SağlıklıVize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...