Vize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı

Vize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Sokak Sağlıklaştırma Projesi Tamamlandı

Vize Belediyesi’nin Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle yürüttüğü ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ tamamlanarak düzenlemesi yapılan sokaklar vatandaşın hizmetine açıldı. 18 Mayıs 2012 Cuma günü düzenlenen açılış törenine Kırklareli Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Üyesi Cavit Çağlayan, Vali Yardımcısı ve Vize Kaymakam Vekili İsmail Gültekin, İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz’ün yanı sıra çok sayıda kurum amiri ve vatandaşlar katıldı.

Uluslararası Sakin Şehirler Birliği’ne üyelik için gün sayan Kırklareli’nin Vize İlçesi, Sakin Şehir unvanını hak ettiğini gösterecek çalışmaların birini daha tamamladı. Trakya Kalkınma Ajansı’nın koordinasyonunda Sakin Şehir adayı olan ve Haziran ayında yapılacak değerlendirmenin ardından bu sıfata resmen sahip olması beklenen Vize, yine TRAKYAKA desteği ile arkeolojik alandaki sokaklarını yeniden düzenledi. Vize Belediyesi’nin hazırladığı ve TRAKYAKA 2010 Yılı Mali Destek Programları sonunda % 64’lük bölümü Ajans tarafından finanse edilen ‘Sokak Sağlıklaştırma Projesi’ nihayete erdi. 18 Mayıs günü yeni haliyle hizmete giren sokaklar arkeolojik sit alanının tarihi dokusuna uygun olarak doğal ve yerel malzemeler kullanılmak suretiyle iyileştirildi.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, proje çerçevesinde Mimar Sinan Mahallesi, Karakol Caddesi, Hisar Caddesi ve Ara Sokağın alt ve üst yapılarının iyileştirildiğini belirtti. Projenin Vize’nin çok kültürlü tarihi mirasının tanıtılması ve ilçenin turizm potansiyelinin artırılmasına da katkıda bulunduğunu ifade eden Yılmaz, 645 bin TL’ye mal olan projenin 431 bin TL’sinin TRAKYAKA tarafından karşılandığını söyledi.

Vize halkının yaşam kalitesini artırmak amacıyla hazırlanan proje ile düzenlenen sokaklarda engelli vatandaşların rahat hareket edebilmelerine imkan vermek amacıyla rampa çözümleri getirilirken olası arkeolojik çalışmalara engel oluşturmayacak türde bitkilendirme ve peyzaj çalışmaları yapıldığı da belirtildi. Açılış konuşmalarının ardından düzenlemesi yapılan sokaklar gezilirken yapılan çalışma hakkında protokole Başkan Selçuk Yılmaz tarafından ayrıntılı bilgiler verildi. Tören Vize Belediyesi Halk Oyunları ekibinin folklor ve Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin davul ritim gösterileri ile sona erdi. 

FOTOĞRAFLAR

Vize’nin Sokakları Artık Daha SağlıklıVize’nin Sokakları Artık Daha SağlıklıVize’nin Sokakları Artık Daha Sağlıklı

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...