Kırklareli, TRAKYAKA Desteği ile Kapalı Kortuna Kavuştu

Kırklareli, TRAKYAKA Desteği ile Kapalı Kortuna Kavuştu
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Tenis Kortu ve Sporcu Evi Tesis Açılışı Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programlarından yararlanılarak finanse edilen Kırklareli kapalı tenis kortunun açılışı 18 Mayıs Cuma günü düzenlenen törenle gerçekleşti. Kurdelesini Kırklareli Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman’ın kestiği tenis kortunun açılışına Kırklareli Vali Yardımcıları H. Volkan Köksal, Günay Öztürk ve İsmail Gültekin, Kırklareli Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Behçet Şen, daire müdürleri, genç sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan ve yaklaşık 147 bin TL’lik bölümü Ajansın hibe desteği ile finanse edilen ‘Kırklareli İlinde Tenis Kortunun ve Sporcu Evi’nin Yenilenmesi’ projesinin tesis açılış töreni yapıldı. Kapalı tenis kortu girişindeki açılış kurdelesinin kesilmesiyle başlayan tören, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın 12 Yaş Altı Tenis Turnuvası’nda dereceye giren sporculara ödüllerini vermesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kırklareli ilinde sosyo-kültürel yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik olarak il merkezinde bulunan spor tesislerinin düzenlenmesini amaçlayan 185 bin TL bütçeli projenin % 75’i TRAKYAKA tarafından desteklendi. Bu amaç doğrultusunda Kırklareli merkezinde yer alan 1 adet tenis kortunun üzerinin kapatılmasıyla tenis sporunun hava koşullarına olan bağlılığının azaltılması sağlandı. Sporcu Evi’nin tadilatı ile de profesyonel ve amatör sporcuların sosyo-kültürel faaliyetlerinin ve burada ikamet eden sporcuların yaşam kalitesinin arttırılması için uygun koşulların sağlanması hedeflendi. Proje neticesinde hizmete açılan tesislerin gençler başta olmak üzere tüm Kırklareli sakinlerinin sportif yaşama dahil olmalarını teşvik etmesi ve ilde sağlıklı yaşam kalitesini artırması bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli, TRAKYAKA Desteği ile Kapalı Kortuna KavuştuKırklareli, TRAKYAKA Desteği ile Kapalı Kortuna KavuştuKırklareli, TRAKYAKA Desteği ile Kapalı Kortuna Kavuştu

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...