Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı

Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Kırklareli Çalıştayı’nda İlin Turizm Öncelikleri Tartışıldı

Trakya Bölgesi Turizm Master Planı çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen turizm çalıştaylarının sonuncusu 29 Mayıs 2012 Salı günü Kırklareli’de düzenlendi. 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşen çalıştaya Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, İl Genel Meclisi üyeleri, köy muhtarları, çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi ile turizm konusunda faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcisinin yanı sıra turizm tesisi işletmecileri iştirak etti.

Turizm Master Planı hazırlıklarını paydaşların görüşlerini almak suretiyle sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, planın katılımcı bir anlayışla hazırlanması için sorumluluk alanındaki üç ilde düzenlediği turizm çalıştaylarını Kırklareli’de tamamladı. Daha önce sırasıyla Edirne ve Tekirdağ’da düzenlenen çalıştayların son ayağında katılımcılar Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyeleri ve TRAKYAKA uzmanlarının moderatörlüğü eşliğinde Kırklareli’nin turizm önceliklerini masaya yatırdılar.

Çalıştayın yöntemi hakkında kısa bilgilerin verilmesinden sonra 10 kişilik gruplara ayrılan katılımcılar Kırklareli’nin turizm önceliklerini, ilin bu alandaki potansiyelini ve turizmin önündeki engelleri tartıştılar. Saat 17:00’ye dek devam eden çalıştayda tartışılan konular ve proje fikirleri  gün sonunda tüm katılımcılarla paylaşılırken son değerlendirmelerin ardından çalıştay sonuçlarının master plana yansıtılacağı açıklandı.   

FOTOĞRAFLAR

Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de YapıldıMaster Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de YapıldıMaster Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...