Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı

Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Kırklareli Çalıştayı’nda İlin Turizm Öncelikleri Tartışıldı

Trakya Bölgesi Turizm Master Planı çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen turizm çalıştaylarının sonuncusu 29 Mayıs 2012 Salı günü Kırklareli’de düzenlendi. 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşen çalıştaya Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, İl Genel Meclisi üyeleri, köy muhtarları, çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi ile turizm konusunda faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcisinin yanı sıra turizm tesisi işletmecileri iştirak etti.

Turizm Master Planı hazırlıklarını paydaşların görüşlerini almak suretiyle sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, planın katılımcı bir anlayışla hazırlanması için sorumluluk alanındaki üç ilde düzenlediği turizm çalıştaylarını Kırklareli’de tamamladı. Daha önce sırasıyla Edirne ve Tekirdağ’da düzenlenen çalıştayların son ayağında katılımcılar Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyeleri ve TRAKYAKA uzmanlarının moderatörlüğü eşliğinde Kırklareli’nin turizm önceliklerini masaya yatırdılar.

Çalıştayın yöntemi hakkında kısa bilgilerin verilmesinden sonra 10 kişilik gruplara ayrılan katılımcılar Kırklareli’nin turizm önceliklerini, ilin bu alandaki potansiyelini ve turizmin önündeki engelleri tartıştılar. Saat 17:00’ye dek devam eden çalıştayda tartışılan konular ve proje fikirleri  gün sonunda tüm katılımcılarla paylaşılırken son değerlendirmelerin ardından çalıştay sonuçlarının master plana yansıtılacağı açıklandı.   

FOTOĞRAFLAR

Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de YapıldıMaster Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de YapıldıMaster Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı
  Yükleniyor...