Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı

Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Kırklareli Çalıştayı’nda İlin Turizm Öncelikleri Tartışıldı

Trakya Bölgesi Turizm Master Planı çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen turizm çalıştaylarının sonuncusu 29 Mayıs 2012 Salı günü Kırklareli’de düzenlendi. 10:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşen çalıştaya Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen, Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, İl Genel Meclisi üyeleri, köy muhtarları, çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu, Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi ile turizm konusunda faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcisinin yanı sıra turizm tesisi işletmecileri iştirak etti.

Turizm Master Planı hazırlıklarını paydaşların görüşlerini almak suretiyle sürdüren Trakya Kalkınma Ajansı, planın katılımcı bir anlayışla hazırlanması için sorumluluk alanındaki üç ilde düzenlediği turizm çalıştaylarını Kırklareli’de tamamladı. Daha önce sırasıyla Edirne ve Tekirdağ’da düzenlenen çalıştayların son ayağında katılımcılar Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü öğretim üyeleri ve TRAKYAKA uzmanlarının moderatörlüğü eşliğinde Kırklareli’nin turizm önceliklerini masaya yatırdılar.

Çalıştayın yöntemi hakkında kısa bilgilerin verilmesinden sonra 10 kişilik gruplara ayrılan katılımcılar Kırklareli’nin turizm önceliklerini, ilin bu alandaki potansiyelini ve turizmin önündeki engelleri tartıştılar. Saat 17:00’ye dek devam eden çalıştayda tartışılan konular ve proje fikirleri  gün sonunda tüm katılımcılarla paylaşılırken son değerlendirmelerin ardından çalıştay sonuçlarının master plana yansıtılacağı açıklandı.   

FOTOĞRAFLAR

Master Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de YapıldıMaster Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de YapıldıMaster Plan Öncesi Son Çalıştay Kırklareli’de Yapıldı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...