Trakya, Lojistik Rotasını Çiziyor

Trakya, Lojistik Rotasını Çiziyor
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Trakya Lojistik Platformu Tekirdağ’da Toplandı

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sürdürülen Trakya Lojistik Master Plan çalışmaları kapsamında kurulan Trakya Lojistik Platformu Master Plan taslağını tartışmak üzere 25 Mayıs’ta Tekirdağ’da bir araya geldi. Platformda Gümrük, Ulaştırma, TCDD, Karayolları gibi kamu kurumlarının yanında, bölgedeki TSO’ların, limanların ve lojistik alanında faaliyet gösteren derneklerin temsilcileri de yer aldı. Toplantıya platform üyeleri ile birlikte Ulaştırma Bakanlığı Danışmanı Sami Kabaş da katıldı.

Tekirdağ’da gerçekleştirilen toplantı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün konuşması ile başladı. Genel Sekreter Üstün konuşmasında 2014-2023 yıllarını kapsayacak olan Trakya Bölge Planı çalışmaları kapsamında Ajansın bir dizi araştırma ve planlama çalışması başlattığını belirterek, Lojistik Master Plan çalışmasının da bölgenin sahip olduğu coğrafi avantajı iyi biçimde değerlendirmenin yollarını aramak için hazırlandığını söyledi. Konuşmanın ardından Ajans Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve Proje Danışmanı İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdal, Trakya Lojistik Master Plan kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan vizyon ve stratejileri katılımcılar ile paylaştılar.

İnteraktif bir şekilde devam eden toplantı platform üyelerinin stratejiler üzerinde görüşlerini belirtmeleri sonrasında tamamlandı. Lojistik platform toplantısında alınan geri dönüşlerin rapora eklenmesi ile geliştirilecek olan Master Plan Taslağı’nın ilgili kurumlar ile paylaşılacağı ve kurumlardan gelecek yorumlar sonrası çalışmaya nihai halinin verilerek kamuoyuna duyurulacağı açıklandı. 

FOTOĞRAFLAR

Trakya, Lojistik Rotasını ÇiziyorTrakya, Lojistik Rotasını Çiziyor

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...