Trakya, Lojistik Rotasını Çiziyor

Trakya, Lojistik Rotasını Çiziyor
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Trakya Lojistik Platformu Tekirdağ’da Toplandı

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sürdürülen Trakya Lojistik Master Plan çalışmaları kapsamında kurulan Trakya Lojistik Platformu Master Plan taslağını tartışmak üzere 25 Mayıs’ta Tekirdağ’da bir araya geldi. Platformda Gümrük, Ulaştırma, TCDD, Karayolları gibi kamu kurumlarının yanında, bölgedeki TSO’ların, limanların ve lojistik alanında faaliyet gösteren derneklerin temsilcileri de yer aldı. Toplantıya platform üyeleri ile birlikte Ulaştırma Bakanlığı Danışmanı Sami Kabaş da katıldı.

Tekirdağ’da gerçekleştirilen toplantı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün konuşması ile başladı. Genel Sekreter Üstün konuşmasında 2014-2023 yıllarını kapsayacak olan Trakya Bölge Planı çalışmaları kapsamında Ajansın bir dizi araştırma ve planlama çalışması başlattığını belirterek, Lojistik Master Plan çalışmasının da bölgenin sahip olduğu coğrafi avantajı iyi biçimde değerlendirmenin yollarını aramak için hazırlandığını söyledi. Konuşmanın ardından Ajans Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve Proje Danışmanı İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdal, Trakya Lojistik Master Plan kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan vizyon ve stratejileri katılımcılar ile paylaştılar.

İnteraktif bir şekilde devam eden toplantı platform üyelerinin stratejiler üzerinde görüşlerini belirtmeleri sonrasında tamamlandı. Lojistik platform toplantısında alınan geri dönüşlerin rapora eklenmesi ile geliştirilecek olan Master Plan Taslağı’nın ilgili kurumlar ile paylaşılacağı ve kurumlardan gelecek yorumlar sonrası çalışmaya nihai halinin verilerek kamuoyuna duyurulacağı açıklandı. 

FOTOĞRAFLAR

Trakya, Lojistik Rotasını ÇiziyorTrakya, Lojistik Rotasını Çiziyor
  Yükleniyor...