Trakya, Lojistik Rotasını Çiziyor

Trakya, Lojistik Rotasını Çiziyor
Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2012 | Toplam Okunma:
Trakya Lojistik Platformu Tekirdağ’da Toplandı

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından sürdürülen Trakya Lojistik Master Plan çalışmaları kapsamında kurulan Trakya Lojistik Platformu Master Plan taslağını tartışmak üzere 25 Mayıs’ta Tekirdağ’da bir araya geldi. Platformda Gümrük, Ulaştırma, TCDD, Karayolları gibi kamu kurumlarının yanında, bölgedeki TSO’ların, limanların ve lojistik alanında faaliyet gösteren derneklerin temsilcileri de yer aldı. Toplantıya platform üyeleri ile birlikte Ulaştırma Bakanlığı Danışmanı Sami Kabaş da katıldı.

Tekirdağ’da gerçekleştirilen toplantı Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün konuşması ile başladı. Genel Sekreter Üstün konuşmasında 2014-2023 yıllarını kapsayacak olan Trakya Bölge Planı çalışmaları kapsamında Ajansın bir dizi araştırma ve planlama çalışması başlattığını belirterek, Lojistik Master Plan çalışmasının da bölgenin sahip olduğu coğrafi avantajı iyi biçimde değerlendirmenin yollarını aramak için hazırlandığını söyledi. Konuşmanın ardından Ajans Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman ve Proje Danışmanı İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Erdal, Trakya Lojistik Master Plan kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan vizyon ve stratejileri katılımcılar ile paylaştılar.

İnteraktif bir şekilde devam eden toplantı platform üyelerinin stratejiler üzerinde görüşlerini belirtmeleri sonrasında tamamlandı. Lojistik platform toplantısında alınan geri dönüşlerin rapora eklenmesi ile geliştirilecek olan Master Plan Taslağı’nın ilgili kurumlar ile paylaşılacağı ve kurumlardan gelecek yorumlar sonrası çalışmaya nihai halinin verilerek kamuoyuna duyurulacağı açıklandı. 

FOTOĞRAFLAR

Trakya, Lojistik Rotasını ÇiziyorTrakya, Lojistik Rotasını Çiziyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...