Alpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam Destek

Alpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam Destek
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2012 | Toplam Okunma:
Kapalı Pazaryeri ve Temiz Su Projeleri Tamamlandı

Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen Babaeski İlçesi, Alpullu Beldesi’ne ait Kapalı Pazaryeri ve Peyzajı projesi tamamlanarak pazaryeri alanı halkın hizmetine açıldı. Yaklaşık 300 bin TL’ye mal olan ve % 75’lik kısmı TRAKYAKA tarafından finanse edilen alan 30 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen törenle hizmete girmiş oldu.

Alpullu Belediyesi’nce hazırlanarak Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan ve mali destek almaya hak kazanarak 2011 yılında uygulanmaya başlayan iki adet altyapı projesi başarılı biçimde nihayete erdi. Beldenin kapalı pazaryeri ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan proje neticesinde inşaatına ve peyzajına başlanan alanın açılış töreni geniş bir katılımla gerçekleşti. Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun ile belde belediye başkanları, muhtarlar ve çeşitli sivil toplum temsilcileri ile Alpullu sakinlerinin katıldığı açılışta bir konuşma yapan Başkan Ahmet Durgun her iki projelerini de hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Durgun sözlerini şu cümlelerle sürdürdü:

Kapalı Pazaryeri Çok Amaçlı Kullanılacak

‘‘Beldemizin ana su şebeke hattında bulunan asbest su borularını değiştirerek halkımıza temiz su sağlama hedefiyle yola çıktığımız ‘Temiz Su Projesi’ ve çok amaçlı kullanıma açık olmak üzere hazırladığımız ‘Kapalı Pazaryeri ve Peyzajı Projesi’ sona ermiş bulunuyor. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından % 75 oranında destek sağlanan toplam maliyeti yaklaşık 425 bin TL tutarındaki iki proje ile beldemizin altyapısına önemli bir katkı sağlanmış durumda. Beldemizi temiz suya kavuşturduğumuz altyapı projemiz dışında şu an çatısı altında toplandığımız alanın sağlayacağı toplumsal faydaya da değinmek isterim. Pazarcı esnafımız ve belde halkımızın sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmalarına imkan verecek olan pazaryerimiz aynı zamanda gerektiğinde düğün salonu, tiyatro, kermes ve masa tenisi alanı olarak da hizmet verebilmek üzere tasarlanmıştır.’’

Üstün: ‘‘Hizmet Belediye Bütçeleriyle Sınırlı Olmamalı’’

Alpullu projeleriyle ilgili bir açıklamada bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün de belediyelerin proje üretme ve küçük ölçekli altyapı ihtiyaçlarını aldıkları mali desteklerle karşılama konusunda Alpullu Belediyesi’ni örnek alabileceklerini belirtti. Üstün, Alpullu’nun bu konuda hayli iddialı bir belediyeye sahip olduğunu ifade ederken yerel yönetimlerin hizmeti yalnızca kendi kaynaklarıyla sınırlamamaları gerektiğinin altını çizdi. Genel Sekreter Üstün, Ajans mali destekleri dışında altyapı çalışmalarına yönelik başka kaynakların da bulunduğunu hatırlatırken bölgede nüfusu 25 bin ve altındaki belediyeleri içme suyu ve kanalizasyon projeleriyle ilgili olarak SUKAP’tan yararlanmaya ve konuyla ilgili olarak kendilerinden bilgi almaya davet etti.

FOTOĞRAFLAR

Alpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam DestekAlpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam DestekAlpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam Destek

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...