Alpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam Destek

Alpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam Destek
Eklenme Tarihi: 21 Haziran 2012 | Toplam Okunma:
Kapalı Pazaryeri ve Temiz Su Projeleri Tamamlandı

Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında desteklenen Babaeski İlçesi, Alpullu Beldesi’ne ait Kapalı Pazaryeri ve Peyzajı projesi tamamlanarak pazaryeri alanı halkın hizmetine açıldı. Yaklaşık 300 bin TL’ye mal olan ve % 75’lik kısmı TRAKYAKA tarafından finanse edilen alan 30 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen törenle hizmete girmiş oldu.

Alpullu Belediyesi’nce hazırlanarak Trakya Kalkınma Ajansı’na sunulan ve mali destek almaya hak kazanarak 2011 yılında uygulanmaya başlayan iki adet altyapı projesi başarılı biçimde nihayete erdi. Beldenin kapalı pazaryeri ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan proje neticesinde inşaatına ve peyzajına başlanan alanın açılış töreni geniş bir katılımla gerçekleşti. Kırklareli Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu, Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Alpullu Belediye Başkanı Ahmet Durgun ile belde belediye başkanları, muhtarlar ve çeşitli sivil toplum temsilcileri ile Alpullu sakinlerinin katıldığı açılışta bir konuşma yapan Başkan Ahmet Durgun her iki projelerini de hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Durgun sözlerini şu cümlelerle sürdürdü:

Kapalı Pazaryeri Çok Amaçlı Kullanılacak

‘‘Beldemizin ana su şebeke hattında bulunan asbest su borularını değiştirerek halkımıza temiz su sağlama hedefiyle yola çıktığımız ‘Temiz Su Projesi’ ve çok amaçlı kullanıma açık olmak üzere hazırladığımız ‘Kapalı Pazaryeri ve Peyzajı Projesi’ sona ermiş bulunuyor. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından % 75 oranında destek sağlanan toplam maliyeti yaklaşık 425 bin TL tutarındaki iki proje ile beldemizin altyapısına önemli bir katkı sağlanmış durumda. Beldemizi temiz suya kavuşturduğumuz altyapı projemiz dışında şu an çatısı altında toplandığımız alanın sağlayacağı toplumsal faydaya da değinmek isterim. Pazarcı esnafımız ve belde halkımızın sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmalarına imkan verecek olan pazaryerimiz aynı zamanda gerektiğinde düğün salonu, tiyatro, kermes ve masa tenisi alanı olarak da hizmet verebilmek üzere tasarlanmıştır.’’

Üstün: ‘‘Hizmet Belediye Bütçeleriyle Sınırlı Olmamalı’’

Alpullu projeleriyle ilgili bir açıklamada bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün de belediyelerin proje üretme ve küçük ölçekli altyapı ihtiyaçlarını aldıkları mali desteklerle karşılama konusunda Alpullu Belediyesi’ni örnek alabileceklerini belirtti. Üstün, Alpullu’nun bu konuda hayli iddialı bir belediyeye sahip olduğunu ifade ederken yerel yönetimlerin hizmeti yalnızca kendi kaynaklarıyla sınırlamamaları gerektiğinin altını çizdi. Genel Sekreter Üstün, Ajans mali destekleri dışında altyapı çalışmalarına yönelik başka kaynakların da bulunduğunu hatırlatırken bölgede nüfusu 25 bin ve altındaki belediyeleri içme suyu ve kanalizasyon projeleriyle ilgili olarak SUKAP’tan yararlanmaya ve konuyla ilgili olarak kendilerinden bilgi almaya davet etti.

FOTOĞRAFLAR

Alpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam DestekAlpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam DestekAlpullu’nun Altyapısına TRAKYAKA’dan Tam Destek

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...