Kırklareli ve Trakya Burgaz’da Tanıtıldı

Kırklareli ve Trakya Burgaz’da Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
Fuar Alanında TRAKYAKA da Yer Aldı

AB-Türkiye Bulgaristan Sınırötesi İşbirliği Programı çerçevesinde Kırklareli Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Burgaz Valiliğince yürütülen ‘2010 - Sınırötesi Miraslarının Tanıtımı için Yeni Bir Başlangıç Projesi’ kapsamında 8 Haziran 2012 tarihinde düzenlenen fuarda TRAKYAKA da yer aldı. Burgaz’da gerçekleşen fuarda açtığı stand ile yerini alan Ajans, Kırklareli başta olmak üzere tüm Trakya’daki genel yatırım imkanlarını tanıttı.

Sınırötesi işbirliği projesi kapsamında organize edilen fuarda Kırklareli’ni temsilen Kırklareli Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Kırklareli Vali Yardımcısı  Günay Öztürk, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzmanı Semiha Ahmet hazır bulundu. Fuar açılışı öncesinde proje ve elde edilen sonuçlar ile gelecekte üretilecek projeler ve yapılacak ortak çalışmalar hakkında Burgaz Valiliği ev sahipliğinde kısa bir toplantı düzenlendi. Burgaz’daki Müslüman – Türk toplumunun ihtiyaçlarının da gündeme geldiği toplantıya Burgaz Valisi Konstantin Grebenarov’un yanı sıra T.C. Bulgaristan Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy da katıldı. Kırklareli heyeti, fuar açılışının ardından Burgaz Trak Müzesi ve Burgaz Limanını ziyaret etti. Kırklareli’nin tanıtımı açısından önemli bir fırsat olan fuar 11 Haziran tarihinde son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli ve Trakya Burgaz’da Tanıtıldı Kırklareli ve Trakya Burgaz’da Tanıtıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...