Kırklareli ve Trakya Burgaz’da Tanıtıldı

Kırklareli ve Trakya Burgaz’da Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
Fuar Alanında TRAKYAKA da Yer Aldı

AB-Türkiye Bulgaristan Sınırötesi İşbirliği Programı çerçevesinde Kırklareli Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Burgaz Valiliğince yürütülen ‘2010 - Sınırötesi Miraslarının Tanıtımı için Yeni Bir Başlangıç Projesi’ kapsamında 8 Haziran 2012 tarihinde düzenlenen fuarda TRAKYAKA da yer aldı. Burgaz’da gerçekleşen fuarda açtığı stand ile yerini alan Ajans, Kırklareli başta olmak üzere tüm Trakya’daki genel yatırım imkanlarını tanıttı.

Sınırötesi işbirliği projesi kapsamında organize edilen fuarda Kırklareli’ni temsilen Kırklareli Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Kırklareli Vali Yardımcısı  Günay Öztürk, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi uzmanı Semiha Ahmet hazır bulundu. Fuar açılışı öncesinde proje ve elde edilen sonuçlar ile gelecekte üretilecek projeler ve yapılacak ortak çalışmalar hakkında Burgaz Valiliği ev sahipliğinde kısa bir toplantı düzenlendi. Burgaz’daki Müslüman – Türk toplumunun ihtiyaçlarının da gündeme geldiği toplantıya Burgaz Valisi Konstantin Grebenarov’un yanı sıra T.C. Bulgaristan Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy da katıldı. Kırklareli heyeti, fuar açılışının ardından Burgaz Trak Müzesi ve Burgaz Limanını ziyaret etti. Kırklareli’nin tanıtımı açısından önemli bir fırsat olan fuar 11 Haziran tarihinde son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Kırklareli ve Trakya Burgaz’da Tanıtıldı Kırklareli ve Trakya Burgaz’da Tanıtıldı

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...