Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu

Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
Restorasyonu Biten İki Tesis Hizmete Açıldı

Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesinde yürütülen iki sosyal tesis projesi tamamlanarak halkın hizmetine sunuldu. Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında alınan hibe desteği ile hayata geçirilen Kapalı Spor Salonu ve Halk Eğitim Merkezi restorasyon projelerinin sona ermesinin ardından her iki tesis de 22 Haziran Cuma günü gerçekleşen açılış töreniyle hizmete girdi.

Pehlivanköy Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve TRAKYAKA 2010 Yılı Mali Destek Programlarının Küçük Ölçekli Altyapı başlığı altında % 75 oranında desteklenen iki proje neticesinde ortaya çıkan iki tesisin açılışı ilçede düzenlenen törenle gerçekleşti. Kırklareli Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Pehlivanköy Kaymakamı İdris Koç, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Behzat Canbazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün katıldığı açılış töreninde çok sayıda vatandaş da hazır bulundu.

TRAKYAKA desteğiyle restore edilen Pehlivanköy Halk Eğitim Merkezi ve Kapalı Spor Salonu’nun açılış kurdelesi Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından kesildi. İlk kurdele töreninin ardından Trakya Kalkınma Ajansı tarafından verilen hibe desteği ile modernize edilen İlçe Halk Eğitim Merkezi Salonu’na geçilerek katılımcılara projeler hakkında bilgiler verildi. TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, toplam 130 bin TL bütçeli iki projeye yaklaşık 96 bin TL kaynak ayırarak Pehlivanköy’e küçük ölçekli altyapı hizmetleri için katkı vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Üstün, özellikle eğitim, spor ve kültürel faaliyetlerde kullanılacak bu tür tesislerin düzenlenmesinin sosyal kalkınma alanındaki önemine değindi. Açılış töreni konuşmaların ardından kapalı spor salonunun ziyaret edilmesiyle son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat BulduPehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat BulduPehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...