Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu

Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
Restorasyonu Biten İki Tesis Hizmete Açıldı

Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesinde yürütülen iki sosyal tesis projesi tamamlanarak halkın hizmetine sunuldu. Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında alınan hibe desteği ile hayata geçirilen Kapalı Spor Salonu ve Halk Eğitim Merkezi restorasyon projelerinin sona ermesinin ardından her iki tesis de 22 Haziran Cuma günü gerçekleşen açılış töreniyle hizmete girdi.

Pehlivanköy Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve TRAKYAKA 2010 Yılı Mali Destek Programlarının Küçük Ölçekli Altyapı başlığı altında % 75 oranında desteklenen iki proje neticesinde ortaya çıkan iki tesisin açılışı ilçede düzenlenen törenle gerçekleşti. Kırklareli Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Pehlivanköy Kaymakamı İdris Koç, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Behzat Canbazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün katıldığı açılış töreninde çok sayıda vatandaş da hazır bulundu.

TRAKYAKA desteğiyle restore edilen Pehlivanköy Halk Eğitim Merkezi ve Kapalı Spor Salonu’nun açılış kurdelesi Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından kesildi. İlk kurdele töreninin ardından Trakya Kalkınma Ajansı tarafından verilen hibe desteği ile modernize edilen İlçe Halk Eğitim Merkezi Salonu’na geçilerek katılımcılara projeler hakkında bilgiler verildi. TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, toplam 130 bin TL bütçeli iki projeye yaklaşık 96 bin TL kaynak ayırarak Pehlivanköy’e küçük ölçekli altyapı hizmetleri için katkı vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Üstün, özellikle eğitim, spor ve kültürel faaliyetlerde kullanılacak bu tür tesislerin düzenlenmesinin sosyal kalkınma alanındaki önemine değindi. Açılış töreni konuşmaların ardından kapalı spor salonunun ziyaret edilmesiyle son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat BulduPehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat BulduPehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...