Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu

Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
Restorasyonu Biten İki Tesis Hizmete Açıldı

Kırklareli’nin Pehlivanköy İlçesinde yürütülen iki sosyal tesis projesi tamamlanarak halkın hizmetine sunuldu. Trakya Kalkınma Ajansı 2010 Yılı Mali Destek Programları kapsamında alınan hibe desteği ile hayata geçirilen Kapalı Spor Salonu ve Halk Eğitim Merkezi restorasyon projelerinin sona ermesinin ardından her iki tesis de 22 Haziran Cuma günü gerçekleşen açılış töreniyle hizmete girdi.

Pehlivanköy Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve TRAKYAKA 2010 Yılı Mali Destek Programlarının Küçük Ölçekli Altyapı başlığı altında % 75 oranında desteklenen iki proje neticesinde ortaya çıkan iki tesisin açılışı ilçede düzenlenen törenle gerçekleşti. Kırklareli Valisi ve Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yaman, Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Pehlivanköy Kaymakamı İdris Koç, Pehlivanköy Belediye Başkanı Hüseyin Açıkel, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Behzat Canbazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün’ün katıldığı açılış töreninde çok sayıda vatandaş da hazır bulundu.

TRAKYAKA desteğiyle restore edilen Pehlivanköy Halk Eğitim Merkezi ve Kapalı Spor Salonu’nun açılış kurdelesi Kırklareli Valisi Mustafa Yaman tarafından kesildi. İlk kurdele töreninin ardından Trakya Kalkınma Ajansı tarafından verilen hibe desteği ile modernize edilen İlçe Halk Eğitim Merkezi Salonu’na geçilerek katılımcılara projeler hakkında bilgiler verildi. TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, toplam 130 bin TL bütçeli iki projeye yaklaşık 96 bin TL kaynak ayırarak Pehlivanköy’e küçük ölçekli altyapı hizmetleri için katkı vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Üstün, özellikle eğitim, spor ve kültürel faaliyetlerde kullanılacak bu tür tesislerin düzenlenmesinin sosyal kalkınma alanındaki önemine değindi. Açılış töreni konuşmaların ardından kapalı spor salonunun ziyaret edilmesiyle son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Pehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat BulduPehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat BulduPehlivanköy’de Tesisler TRAKYAKA ile Hayat Buldu

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...