Ortak İzleme Komitesi Projeleri Değerlendirdi

Ortak İzleme Komitesi Projeleri Değerlendirdi
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
Komite Toplantısına İğneada Ev Sahipliği Yaptı

Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınırötesi İşbirliği Programı Ortak İzleme Komitesi Toplantısı 13 Temmuz Cuma günü Demirköy’e bağlı İğneada beldesinde yapıldı. Avrupa Birliği Bakanlığı Mali İşbirliği Başkanı Mehmet Süreyya Süner ve Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nikolay Nankov’un eş başkanlığında gerçekleşen toplantıya Kırklareli’yi temsilen Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin ile Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Semiha Ahmet ve Ajans Halkla İlişkiler Yönetmeni Erman Trak katıldı.

M. Süreyya Süner ve Kırklareli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin’in konuşmalarıyla başlayan toplantıda söz alan Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nikolay Nankov, Bulgaristan-Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında sunulan projelerin son derece nitelikli projeler olduğunu belirtti. AB Bakanlığı Mali İşbirliği Başkanı Mehmet Süreyya Süner ise konuşmasında program kapsamında iki ülkenin başarılı işbirliğinin önümüzdeki dönemde de devam edeceğine olan inancını ifade etti. Programın birinci ve ikinci teklif çağrıları dahilinde yapılan başvurular hakkında genel bilgilerin verildiği ve istatistiki verilerin paylaşıldığı toplantı, Sürdürülebilir Sosyal ve Ekonomik Kalkınma alanında gelen başvuruların değerlendirilmesiyle sürdü.

Bütçenin sınırlı olması dolayısıyla puanlamada daha alt sıralarda kalarak destek alamayacak çok sayıda nitelikli proje başvurusu olduğunu belirten Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nikolay Nankov, bu durumun iki ülke arasında ortak proje üretimi açısından memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Yaşam Kalitesinin Yükseltilmesi başlığı altında yapılan başvuruların değerlendirilerek karara bağlanmasının ardından ikinci teklif çağrıları kapsamındaki 45 projenin toplam 13,1 milyon Avroluk finansmanları onaylanmış oldu. 2013 yılının ilk çeyreğinde çıkılması karara bağlanan üçüncü teklif çağrılarına ilişkin genel bir bilgilendirmenin de yapıldığı toplantı, programda gelinen son durum hakkındaki sunumun ardından son buldu.

FOTOĞRAFLAR

Ortak İzleme Komitesi Projeleri DeğerlendirdiOrtak İzleme Komitesi Projeleri Değerlendirdi

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...