TRAKYAKA, Bölgenin Kurumsal Kapasitesini Destekliyor

TRAKYAKA, Bölgenin Kurumsal Kapasitesini Destekliyor
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
2012 Yılı Teknik Destek Programı Başvuruları Başladı

Trakya Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı başvurularının kabulüne 20 Temmuz Cuma günü itibariyle başlandı. TR21 Trakya Bölgesi’nde kurumsal kapasitenin artırılması amacını taşıyan program aracılığıyla bölgeye 250 bin TL tutarında bir kaynak aktarılması öngörülüyor. Üç dönem halinde yılsonuna dek açık olacak program ile başvuru başına 15 bin TL’ye kadar destek almak mümkün olacak.

2010 ve 2011 Yılı Mali Destek Programları dışında sağladığı teknik destek ve doğrudan faaliyet desteği ile de bölge kalkınmasına önemli katkılarda bulunan TRAKYAKA, 2012 Yılı Teknik Destek Programını ilan etti. Yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamayı amaçlayan program ile kurumların insan kaynaklarının geliştirilmesi, hizmet kalitelerinin artması ve iyi örnek uygulamalarının transferi sağlanacak. 

TRAKYAKA 2012 Yılı Teknik Destek Programından, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler,  sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler ile bu kurumların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler yararlanabilecek. En çok bir ay içerisinde hayata geçirilecek çalışmalara hizmet edecek olan programdan yararlanacaklar aynı yıl içerisinde azami iki teknik destek alabilecek. Programla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler internet tarayıcılarına proje.trakyaka.org.tr yazarak veya www.trakyaka.org.tr adresine girip ilgili duyuruya ulaşarak başvuru rehberine ve diğer bilgilere erişebilecek.

 

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...