TRAKYAKA, Bölgenin Kurumsal Kapasitesini Destekliyor

TRAKYAKA, Bölgenin Kurumsal Kapasitesini Destekliyor
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
2012 Yılı Teknik Destek Programı Başvuruları Başladı

Trakya Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı başvurularının kabulüne 20 Temmuz Cuma günü itibariyle başlandı. TR21 Trakya Bölgesi’nde kurumsal kapasitenin artırılması amacını taşıyan program aracılığıyla bölgeye 250 bin TL tutarında bir kaynak aktarılması öngörülüyor. Üç dönem halinde yılsonuna dek açık olacak program ile başvuru başına 15 bin TL’ye kadar destek almak mümkün olacak.

2010 ve 2011 Yılı Mali Destek Programları dışında sağladığı teknik destek ve doğrudan faaliyet desteği ile de bölge kalkınmasına önemli katkılarda bulunan TRAKYAKA, 2012 Yılı Teknik Destek Programını ilan etti. Yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamayı amaçlayan program ile kurumların insan kaynaklarının geliştirilmesi, hizmet kalitelerinin artması ve iyi örnek uygulamalarının transferi sağlanacak. 

TRAKYAKA 2012 Yılı Teknik Destek Programından, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler,  sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler ile bu kurumların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler yararlanabilecek. En çok bir ay içerisinde hayata geçirilecek çalışmalara hizmet edecek olan programdan yararlanacaklar aynı yıl içerisinde azami iki teknik destek alabilecek. Programla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler internet tarayıcılarına proje.trakyaka.org.tr yazarak veya www.trakyaka.org.tr adresine girip ilgili duyuruya ulaşarak başvuru rehberine ve diğer bilgilere erişebilecek.

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...