TRAKYAKA, Bölgenin Kurumsal Kapasitesini Destekliyor

TRAKYAKA, Bölgenin Kurumsal Kapasitesini Destekliyor
Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2012 | Toplam Okunma:
2012 Yılı Teknik Destek Programı Başvuruları Başladı

Trakya Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı başvurularının kabulüne 20 Temmuz Cuma günü itibariyle başlandı. TR21 Trakya Bölgesi’nde kurumsal kapasitenin artırılması amacını taşıyan program aracılığıyla bölgeye 250 bin TL tutarında bir kaynak aktarılması öngörülüyor. Üç dönem halinde yılsonuna dek açık olacak program ile başvuru başına 15 bin TL’ye kadar destek almak mümkün olacak.

2010 ve 2011 Yılı Mali Destek Programları dışında sağladığı teknik destek ve doğrudan faaliyet desteği ile de bölge kalkınmasına önemli katkılarda bulunan TRAKYAKA, 2012 Yılı Teknik Destek Programını ilan etti. Yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamayı amaçlayan program ile kurumların insan kaynaklarının geliştirilmesi, hizmet kalitelerinin artması ve iyi örnek uygulamalarının transferi sağlanacak. 

TRAKYAKA 2012 Yılı Teknik Destek Programından, kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler,  sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler ile bu kurumların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler yararlanabilecek. En çok bir ay içerisinde hayata geçirilecek çalışmalara hizmet edecek olan programdan yararlanacaklar aynı yıl içerisinde azami iki teknik destek alabilecek. Programla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler internet tarayıcılarına proje.trakyaka.org.tr yazarak veya www.trakyaka.org.tr adresine girip ilgili duyuruya ulaşarak başvuru rehberine ve diğer bilgilere erişebilecek.

 

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...