Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı
Eklenme Tarihi: 3 Ağustos 2012 | Toplam Okunma:
Paydaşlar Program Hakkında Bilgilendiriliyor

Trakya Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı Bilgilendirme Toplantıları başladı. Bu yılki teknik destek programını 20 Temmuz Cuma günü ilan eden Ajans, paydaşları program hakkında bilgilendirmek amacıyla toplantılar düzenliyor. Söz konusu toplantıların ilkini 31 Temmuz Salı günü Ajans Merkez Hizmet Binası’nda gerçekleştiren Program Yönetim Birimi, 1 Temmuz Çarşamba günü ise Edirne ve Kırklareli’de paydaşlarla bir araya geldi.

TR21 Trakya Bölgesi’nde kurumsal kapasitenin artırılması amacıyla hazırlanan 2012 Yılı Teknik Destek Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiler bölge çapındaki bilgilendirme toplantıları aracılığıyla paydaşlara aktarılıyor. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler,  sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler ile bu kurumların kurduğu veya ortağı olduğu işletmelerin yararlanabildiği program hakkında bilgilere, yayınlanan başvuru rehberinin yanı sıra düzenlenen toplantılar ile de ulaşmak mümkün oluyor.

İlk etapta bölgede yer alan üç il merkezinde düzenlenen toplantılara potansiyel başvuru sahipleri yoğun ilgi göstermiş bulunuyor. Başvuru süreci ve program hakkında temel bilgilerin sunulduğu toplantılarda örnek faaliyet konuları, uygun olmayan maliyetler ve bir önceki programla ilgili istatistiki bilgilere de yer veriliyor. Katılımcıların programla ilgili sorularına Ajans uzmanlarınca ayrıntılı yanıtların verildiği toplantılar başvuru rehberlerinin anlaşılırlığını artırarak başvuru süreçlerini kolaylaştırıcı bir rol üstleniyor.

Sayesinde bölgeye 250 bin TL’lik bir kaynak aktarılması planlanan teknik destek programına ilişkin bilgilendirme toplantılarına önümüzdeki günlerde de devam edileceği belirtiliyor. Üç dönem halinde yılsonuna dek açık olacak program ile başvuru başına 15 bin TL’ye kadar destek almanın mümkün olacağı ifade edilirken, program sonunda Ajanstan destek alan kurumların insan kaynaklarının geliştirilmesi, hizmet kalitelerinin artması ve iyi örnek uygulamalarının transferinin sağlanması hedefleniyor. 

FOTOĞRAFLAR

Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları BaşladıTeknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...