Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı
Eklenme Tarihi: 3 Ağustos 2012 | Toplam Okunma:
Paydaşlar Program Hakkında Bilgilendiriliyor

Trakya Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı Bilgilendirme Toplantıları başladı. Bu yılki teknik destek programını 20 Temmuz Cuma günü ilan eden Ajans, paydaşları program hakkında bilgilendirmek amacıyla toplantılar düzenliyor. Söz konusu toplantıların ilkini 31 Temmuz Salı günü Ajans Merkez Hizmet Binası’nda gerçekleştiren Program Yönetim Birimi, 1 Temmuz Çarşamba günü ise Edirne ve Kırklareli’de paydaşlarla bir araya geldi.

TR21 Trakya Bölgesi’nde kurumsal kapasitenin artırılması amacıyla hazırlanan 2012 Yılı Teknik Destek Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiler bölge çapındaki bilgilendirme toplantıları aracılığıyla paydaşlara aktarılıyor. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler,  sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler ile bu kurumların kurduğu veya ortağı olduğu işletmelerin yararlanabildiği program hakkında bilgilere, yayınlanan başvuru rehberinin yanı sıra düzenlenen toplantılar ile de ulaşmak mümkün oluyor.

İlk etapta bölgede yer alan üç il merkezinde düzenlenen toplantılara potansiyel başvuru sahipleri yoğun ilgi göstermiş bulunuyor. Başvuru süreci ve program hakkında temel bilgilerin sunulduğu toplantılarda örnek faaliyet konuları, uygun olmayan maliyetler ve bir önceki programla ilgili istatistiki bilgilere de yer veriliyor. Katılımcıların programla ilgili sorularına Ajans uzmanlarınca ayrıntılı yanıtların verildiği toplantılar başvuru rehberlerinin anlaşılırlığını artırarak başvuru süreçlerini kolaylaştırıcı bir rol üstleniyor.

Sayesinde bölgeye 250 bin TL’lik bir kaynak aktarılması planlanan teknik destek programına ilişkin bilgilendirme toplantılarına önümüzdeki günlerde de devam edileceği belirtiliyor. Üç dönem halinde yılsonuna dek açık olacak program ile başvuru başına 15 bin TL’ye kadar destek almanın mümkün olacağı ifade edilirken, program sonunda Ajanstan destek alan kurumların insan kaynaklarının geliştirilmesi, hizmet kalitelerinin artması ve iyi örnek uygulamalarının transferinin sağlanması hedefleniyor. 

FOTOĞRAFLAR

Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları BaşladıTeknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...