Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı

Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı
Eklenme Tarihi: 3 Ağustos 2012 | Toplam Okunma:
Paydaşlar Program Hakkında Bilgilendiriliyor

Trakya Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Teknik Destek Programı Bilgilendirme Toplantıları başladı. Bu yılki teknik destek programını 20 Temmuz Cuma günü ilan eden Ajans, paydaşları program hakkında bilgilendirmek amacıyla toplantılar düzenliyor. Söz konusu toplantıların ilkini 31 Temmuz Salı günü Ajans Merkez Hizmet Binası’nda gerçekleştiren Program Yönetim Birimi, 1 Temmuz Çarşamba günü ise Edirne ve Kırklareli’de paydaşlarla bir araya geldi.

TR21 Trakya Bölgesi’nde kurumsal kapasitenin artırılması amacıyla hazırlanan 2012 Yılı Teknik Destek Programı ile ilgili ayrıntılı bilgiler bölge çapındaki bilgilendirme toplantıları aracılığıyla paydaşlara aktarılıyor. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler,  sivil toplum kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, iş geliştirme merkezleri, birlik ve kooperatifler ile bu kurumların kurduğu veya ortağı olduğu işletmelerin yararlanabildiği program hakkında bilgilere, yayınlanan başvuru rehberinin yanı sıra düzenlenen toplantılar ile de ulaşmak mümkün oluyor.

İlk etapta bölgede yer alan üç il merkezinde düzenlenen toplantılara potansiyel başvuru sahipleri yoğun ilgi göstermiş bulunuyor. Başvuru süreci ve program hakkında temel bilgilerin sunulduğu toplantılarda örnek faaliyet konuları, uygun olmayan maliyetler ve bir önceki programla ilgili istatistiki bilgilere de yer veriliyor. Katılımcıların programla ilgili sorularına Ajans uzmanlarınca ayrıntılı yanıtların verildiği toplantılar başvuru rehberlerinin anlaşılırlığını artırarak başvuru süreçlerini kolaylaştırıcı bir rol üstleniyor.

Sayesinde bölgeye 250 bin TL’lik bir kaynak aktarılması planlanan teknik destek programına ilişkin bilgilendirme toplantılarına önümüzdeki günlerde de devam edileceği belirtiliyor. Üç dönem halinde yılsonuna dek açık olacak program ile başvuru başına 15 bin TL’ye kadar destek almanın mümkün olacağı ifade edilirken, program sonunda Ajanstan destek alan kurumların insan kaynaklarının geliştirilmesi, hizmet kalitelerinin artması ve iyi örnek uygulamalarının transferinin sağlanması hedefleniyor. 

FOTOĞRAFLAR

Teknik Destek Bilgilendirme Toplantıları BaşladıTeknik Destek Bilgilendirme Toplantıları Başladı

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...