Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi

Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi
Eklenme Tarihi: 14 Ağustos 2012 | Toplam Okunma:
168 Girişimci Adayı Sertifikalarını Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 4. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 168 girişimci adayı düzenlenen törenlerle sertifikalarını aldı.   Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolleri ile Trakya genelinde 18 eğitim organize eden Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB, toplam 496 kursiyeri sertifikalandırarak girişimci adayı yaptı. Girişimci adayları aldıkları sertifikalarla KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanarak iş kurabilecekler.

60 Saatlik eğitim programını tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ verdi. Tekirdağ, Edirne, Lüleburgaz, Çorlu ve Çerkezköy’de yapılan törenlerde girişimci adaylarıyla bir araya gelen ÜSTÜN ve CEBECİ, kişisel ve kurumsal deneyimlerini kursiyerlerle paylaştı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN törenlerde yaptığı konuşmalarda Trakya bölgesindeki girişimcilik kültürünün yetersizliğinden söz etti. Bu yetersizliği TRAKYAKA ve KOSGEB işbirliğiyle açılan girişimcilik kursları ile aşmayı planladıklarını söyleyen ÜSTÜN, sertifikalarını alan girişimci adaylarının işlerini kurarken KOSGEB’den, büyütürken de TRAKYAKA desteklerinden faydalanabileceklerini belirtti. Girişimciliğin ilk aşamada cesaret işi olduğunu vurgulayan KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ ise girişimci adaylarına doğru işi, doğru yerde ve doğru zamanda yapmanın önemini anlattı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 60 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 30 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 70 bin TL’ye dek iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor. Eğitimler başvuru yoğunluğuna bağlı olarak il ve ilçe merkezlerinde düzenleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...