Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi

Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi
Eklenme Tarihi: 14 Ağustos 2012 | Toplam Okunma:
168 Girişimci Adayı Sertifikalarını Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 4. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 168 girişimci adayı düzenlenen törenlerle sertifikalarını aldı.   Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolleri ile Trakya genelinde 18 eğitim organize eden Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB, toplam 496 kursiyeri sertifikalandırarak girişimci adayı yaptı. Girişimci adayları aldıkları sertifikalarla KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanarak iş kurabilecekler.

60 Saatlik eğitim programını tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ verdi. Tekirdağ, Edirne, Lüleburgaz, Çorlu ve Çerkezköy’de yapılan törenlerde girişimci adaylarıyla bir araya gelen ÜSTÜN ve CEBECİ, kişisel ve kurumsal deneyimlerini kursiyerlerle paylaştı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN törenlerde yaptığı konuşmalarda Trakya bölgesindeki girişimcilik kültürünün yetersizliğinden söz etti. Bu yetersizliği TRAKYAKA ve KOSGEB işbirliğiyle açılan girişimcilik kursları ile aşmayı planladıklarını söyleyen ÜSTÜN, sertifikalarını alan girişimci adaylarının işlerini kurarken KOSGEB’den, büyütürken de TRAKYAKA desteklerinden faydalanabileceklerini belirtti. Girişimciliğin ilk aşamada cesaret işi olduğunu vurgulayan KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ ise girişimci adaylarına doğru işi, doğru yerde ve doğru zamanda yapmanın önemini anlattı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 60 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 30 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 70 bin TL’ye dek iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor. Eğitimler başvuru yoğunluğuna bağlı olarak il ve ilçe merkezlerinde düzenleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...