Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi

Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi
Eklenme Tarihi: 14 Ağustos 2012 | Toplam Okunma:
168 Girişimci Adayı Sertifikalarını Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 4. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 168 girişimci adayı düzenlenen törenlerle sertifikalarını aldı.   Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolleri ile Trakya genelinde 18 eğitim organize eden Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB, toplam 496 kursiyeri sertifikalandırarak girişimci adayı yaptı. Girişimci adayları aldıkları sertifikalarla KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanarak iş kurabilecekler.

60 Saatlik eğitim programını tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ verdi. Tekirdağ, Edirne, Lüleburgaz, Çorlu ve Çerkezköy’de yapılan törenlerde girişimci adaylarıyla bir araya gelen ÜSTÜN ve CEBECİ, kişisel ve kurumsal deneyimlerini kursiyerlerle paylaştı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN törenlerde yaptığı konuşmalarda Trakya bölgesindeki girişimcilik kültürünün yetersizliğinden söz etti. Bu yetersizliği TRAKYAKA ve KOSGEB işbirliğiyle açılan girişimcilik kursları ile aşmayı planladıklarını söyleyen ÜSTÜN, sertifikalarını alan girişimci adaylarının işlerini kurarken KOSGEB’den, büyütürken de TRAKYAKA desteklerinden faydalanabileceklerini belirtti. Girişimciliğin ilk aşamada cesaret işi olduğunu vurgulayan KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ ise girişimci adaylarına doğru işi, doğru yerde ve doğru zamanda yapmanın önemini anlattı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 60 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 30 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 70 bin TL’ye dek iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor. Eğitimler başvuru yoğunluğuna bağlı olarak il ve ilçe merkezlerinde düzenleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Girişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını VerdiGirişimcilik Okulu 4.Dönem Mezunlarını Verdi

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...