Trakya Kalkınma Ajansı Mali Yönetim Yeterliliğini Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı Mali Yönetim Yeterliliğini Aldı
Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA´nın Kurumsal Kapasitesi Tescillendi

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı’nın Mali Yeterlilik Denetimi sınavından başarıyla geçti. Ajansların mali destek çağrısına çıkabilmeleri ve hibe desteği verebilmeleri için Kalkınma Bakanlığı tarafından oluşturulan Mali Yeterlilik Komisyonu’nun denetiminden başarıyla geçip, akredite olmaları gerekiyor.

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve İçişleri Bakanlığı temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından Şubat ayında denetlendi. Denetlemede ajans, kurumsal kapasite ve organizasyonel yapı, veri akış ve raporlama sistemi, iç kontrol ve risk değerlendirmesi yapabilme kapasitesi, sözleşme yapabilme ve ödeme süreçleri, bilgi teknolojileri kullanımı, muhasebe ve izleme-değerlendirme sisteminin etkin kullanımı gibi konu başlıklarında değerlendirmeye tabii tutuldu. Bu çerçevede yapılan denetim sonucunda, Trakya Kalkınma Ajansı’nın idari ve mali yönden yeterli kapasiteye sahip olduğu, faaliyetleri bakımından etkin ve verimli çalıştığı teyit edilmiş oldu.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Mali Yeterlilik Belgesi alan ajans olmaktan ötürü mutlu olduklarını belirterek ekibine teşekkür etti. Ajansların Mali Yeterlilik Belgesi olmadan hiçbir destek veremeyeceğinin altını çizen Üstün, Trakya Kalkınma Ajansı’nın kurumsal kapasitesinin ve işleyişinin sağlıklı olduğunun bu denetlemeyle bir kez daha teyit edildiğini sözlerine ekledi. 

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...