Trakya Kalkınma Ajansı Mali Yönetim Yeterliliğini Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı Mali Yönetim Yeterliliğini Aldı
Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA´nın Kurumsal Kapasitesi Tescillendi

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı’nın Mali Yeterlilik Denetimi sınavından başarıyla geçti. Ajansların mali destek çağrısına çıkabilmeleri ve hibe desteği verebilmeleri için Kalkınma Bakanlığı tarafından oluşturulan Mali Yeterlilik Komisyonu’nun denetiminden başarıyla geçip, akredite olmaları gerekiyor.

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve İçişleri Bakanlığı temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından Şubat ayında denetlendi. Denetlemede ajans, kurumsal kapasite ve organizasyonel yapı, veri akış ve raporlama sistemi, iç kontrol ve risk değerlendirmesi yapabilme kapasitesi, sözleşme yapabilme ve ödeme süreçleri, bilgi teknolojileri kullanımı, muhasebe ve izleme-değerlendirme sisteminin etkin kullanımı gibi konu başlıklarında değerlendirmeye tabii tutuldu. Bu çerçevede yapılan denetim sonucunda, Trakya Kalkınma Ajansı’nın idari ve mali yönden yeterli kapasiteye sahip olduğu, faaliyetleri bakımından etkin ve verimli çalıştığı teyit edilmiş oldu.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Mali Yeterlilik Belgesi alan ajans olmaktan ötürü mutlu olduklarını belirterek ekibine teşekkür etti. Ajansların Mali Yeterlilik Belgesi olmadan hiçbir destek veremeyeceğinin altını çizen Üstün, Trakya Kalkınma Ajansı’nın kurumsal kapasitesinin ve işleyişinin sağlıklı olduğunun bu denetlemeyle bir kez daha teyit edildiğini sözlerine ekledi. 

 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...