Trakya Kalkınma Ajansı Mali Yönetim Yeterliliğini Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı Mali Yönetim Yeterliliğini Aldı
Eklenme Tarihi: 19 Eylül 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA´nın Kurumsal Kapasitesi Tescillendi

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı’nın Mali Yeterlilik Denetimi sınavından başarıyla geçti. Ajansların mali destek çağrısına çıkabilmeleri ve hibe desteği verebilmeleri için Kalkınma Bakanlığı tarafından oluşturulan Mali Yeterlilik Komisyonu’nun denetiminden başarıyla geçip, akredite olmaları gerekiyor.

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ve İçişleri Bakanlığı temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından Şubat ayında denetlendi. Denetlemede ajans, kurumsal kapasite ve organizasyonel yapı, veri akış ve raporlama sistemi, iç kontrol ve risk değerlendirmesi yapabilme kapasitesi, sözleşme yapabilme ve ödeme süreçleri, bilgi teknolojileri kullanımı, muhasebe ve izleme-değerlendirme sisteminin etkin kullanımı gibi konu başlıklarında değerlendirmeye tabii tutuldu. Bu çerçevede yapılan denetim sonucunda, Trakya Kalkınma Ajansı’nın idari ve mali yönden yeterli kapasiteye sahip olduğu, faaliyetleri bakımından etkin ve verimli çalıştığı teyit edilmiş oldu.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Mali Yeterlilik Belgesi alan ajans olmaktan ötürü mutlu olduklarını belirterek ekibine teşekkür etti. Ajansların Mali Yeterlilik Belgesi olmadan hiçbir destek veremeyeceğinin altını çizen Üstün, Trakya Kalkınma Ajansı’nın kurumsal kapasitesinin ve işleyişinin sağlıklı olduğunun bu denetlemeyle bir kez daha teyit edildiğini sözlerine ekledi. 

 

  Yükleniyor...