Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu

Teknik Destek Programı İlk Dönem Sonuçları Belli Oldu
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2012 | Toplam Okunma:
Başvuruların Yüzde 70’i Destek Hakkı Kazandı

Trakya Kalkınma Ajansı, 2012 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Temmuz – Ağustos döneminde gelen başvurular arasından destek almaya hak kazananları belirledi. Ajans uzmanlarından oluşan komisyonun yaptığı değerlendirme neticesinde 34 başvuru sahibinden 21’inin azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanması uygun görüldü. Başvuru sayıları göz önüne alındığında tüm bölgeden gelen başvuruların yaklaşık % 71’i teknik destek hakkı kazandı.

Bu yılki Teknik Destek Programı için ayrılan 250 bin TL’lik kaynağın bir bölümünü Temmuz – Ağustos dönemi başvurularına aktarmak üzere değerlendirme çalışmalarını tamamlayan Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ’dan gelen 15 başvurudan 10’unu, Edirne’den gelen 9 başvurudan 5’ini ve Kırklareli’den gelen 10 başvurudan 6’sını başarılı buldu. Söz konusu 34 teknik destek talebinin büyük bölümünü kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri, belediye ve üniversite gibi kurumlardan gelen mesleki gelişim eğitimleri ve kurumsal kapasite geliştirme çalışmaları oluşturdu.

Yerel yönetimlerin planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitesini arttırıcı faaliyetleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı, geçici uzman personel görevlendirme, danışmanlık, gibi etkinlikleri için destek sağlamayı amaçlayan 2012 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında ikinci dönem başvuruları Ekim ayının son günü saat 18:30’a dek kabul edilecek. Kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik yenilikçi uygulamaların da özellikle destekleneceği programla ilgili detaylı bilgilere Ajansın resmi internet sitesi olan www.trakyaka.org.tr’de yayınlanan başvuru rehberleri üzerinden, program sonuçlarına ise yine kurumun internet sitesinden ulaşılabiliyor.

  Yükleniyor...