2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı

Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2012 | Toplam Okunma:

Trakya Kalkınma Ajansı, yerel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak stratejik nitelikli ve aciliyet içeren faaliyetlere destek sağlamak amacıyla 01.10.2012 tarihi itibariyle 2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını ilan etmiştir.

Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliğinin 27. Maddesinde belirtildiği üzere, Doğrudan Faaliyet Desteği Programı bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına, bölge açısından kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarının yapılmasına, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik stratejik eylemlerin başlatılmasına ve gerçekleştirilmesine, büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetleri desteklemek üzere hazırlanmıştır.

Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında desteklenecek projeler için dikkate alınacak mali veriler; 

* Program bütçesi: 500.000 TL

* Asgari tutar: 25.000 TL

 • · Azami tutar: 75.000 TL

Kimler başvurabilir?

Bu mali destek programı kapsamında destek başvurusu yapabilecek kurum ve kuruluşlar aşağıdaki gibidir:

§ Yerel Yönetimlerden

 • İl Özel İdaresi
 • Belediyeler
 •  Mahalli İdare Birlikleri

§ Üniversiteler, (Fakülte/Yüksekokul/Enstitülerin başvuruları Üniversite adına yapılmalıdır ve Yönetim Kurulu kararında projenin hangi Fakülte/Yüksekokul/Enstitü tarafından yürütüleceği belirtilmelidir),

§ Kamu Kurum ve Kuruluşları

 • Valilikler
 •  Kaymakamlıklar
 •  Bölge, İl ve İlçe Müdürlükleri
 •  Bakanlıklara Bağlı Kurum ve Kuruluşlar ile Enstitüler

§ Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşları,

 • Odalar
 •  Borsalar
 • Birlikler

§ Organize Sanayi Bölgeleri

§ Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (Teknoparklar, teknokentler),

§ Sivil Toplum Kuruluşları

 • Vakıflar
 •  Dernekler

 § Kar amacı gütmeyen birlikler ve kooperatifler.

 § Yukarıda yer alan kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler.

Başvuru Süresi

Program başvuruları, 31.12.2012 saat 18.30’a kadar sürekli olarak kabul edilecektir. Program bütçesinin son başvuru tarihinden önce tükenmesi durumunda son başvuru tarihi beklenmeksizin başvuruların sona erdiği internet sitesinde duyurulacaktır.

Başvuru Rehberi ve eklerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

http://trakyaka.org.tr/default.asp?page=content&page_id=203

DİĞER DUYURULAR

AHİLER KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI13 Kasım 2017TR71 Düzey 2 Bölgesinde (Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Nevşehir merkezli olarak kurulan Ahiler Kalkınma Ajansı´na (AHİKA) 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri dâhilinde; ülkemizin ve bölgenin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan, 11 Uzman Personel, 1 İç Denetçi ve 4 Destek Personeli alımı yapılacaktır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri13 Kasım 2017Ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına yönelik verimlilik ile ilgili çalışmalarımız kapsamında, her ölçekteki işletmelerin verimlilik artışlarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla her yıl “Verimlilik Proje Ödülleri” verilmektedir. Edirne Merkez Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Başladı13 Kasım 2017Kasım Ayı içerisinde Edirne Merkez´de açılması planlanan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi başvuruları başladı. T.C. ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI PERSONEL ALIM İLANI10 Kasım 2017Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, yetenekli, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, bir veya birden çok yabancı dile ileri düzeyde hâkim ve seyahat engeli olmayan 3 (üç) Uzman ile 1 (bir) Destek Personeli alımı yapılacaktır. PERSONEL ALIM İLANI (T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı)26 Ekim 2017T.C. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye illerinden oluşan TR63 bölgesinde faaliyet göstermekte olup Ajans merkezi Hatay ilidir. 5449 Sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun ve 25.07.2006 tarihli ve 26239 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca; Ajansımızda çalışmak isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi, 3 (üç) Uzman, 1 (bir) Destek Personel alımı yapılacaktır.
  Yükleniyor...