Bilişim Suçlarıyla Mücadelede Önemli Adım

Bilişim Suçlarıyla Mücadelede Önemli Adım
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA, Bilişim Güvenliği Eğitimini Destekliyor

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı’nın teknik desteği sayesinde personelini bilişim güvenliği konusunda eğitme imkanına sahip oluyor. TRAKYAKA 2012 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan ‘Bilişim Güvenliğinde Biz de Varız’ isimli projenin sözleşmesi Ajans Merkez Hizmet Binası’nda düzenlenen törenle imzalandı. İmza töreninde tarafları Tekirdağ Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ve TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün temsil ederek kurumları adına sözleşmeyi imzaladı.

İnsan kaynakları kapasitesini geliştirmek ve hizmet kalitesini yükseltmek amacına hizmet etmek üzere TRAKYAKA Teknik Destek Programı’na başvuruda bulunan Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, bilişim suçlarıyla mücadele konusunda önemli bir eğitim alacak. Bilişim güvenliğine ve bu konuyla ilgili olarak kullanılan bilgisayar programına dair temel konuları içeren Encase Forensic isimli eğitim programı ile bilişim suçları konusunda görev yapan memurların daha donanımlı hale gelmesini amaçlayan Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, söz konusu eğitim için gereken finansmanı TRAKYAKA’dan sağlamış olacak.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje sayesinde eğitime tabi tutulan personelin Adli Bilişim Uzmanı seviyesine çıkması ve eğitimi alınan bilişim suçlarına ilişkin programın kullanılmaya başlanmasıyla şüpheliler hakkında elde edilen bilgiler hukuki anlamda geçerlilik kazanacak. Proje neticesinde kurumların bilişim suçlarına maruz kalmalarının önleneceği belirtilirken eğitim alan personel tarafından verilecek eğitimler sayesinde de kurumlar kendi güvenliklerini sağlamış olacak. Eğitim neticesinde kullanılacak program ile suç örgütlerince planlanan eylemlerin hızlı biçimde deşifre edilmesi ve suçların önüne geçilmesi de projenin diğer çıktıları arasında yer alacak.

FOTOĞRAFLAR

Bilişim Suçlarıyla Mücadelede Önemli Adım

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...