Bilişim Suçlarıyla Mücadelede Önemli Adım

Bilişim Suçlarıyla Mücadelede Önemli Adım
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA, Bilişim Güvenliği Eğitimini Destekliyor

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı’nın teknik desteği sayesinde personelini bilişim güvenliği konusunda eğitme imkanına sahip oluyor. TRAKYAKA 2012 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan ‘Bilişim Güvenliğinde Biz de Varız’ isimli projenin sözleşmesi Ajans Merkez Hizmet Binası’nda düzenlenen törenle imzalandı. İmza töreninde tarafları Tekirdağ Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ve TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün temsil ederek kurumları adına sözleşmeyi imzaladı.

İnsan kaynakları kapasitesini geliştirmek ve hizmet kalitesini yükseltmek amacına hizmet etmek üzere TRAKYAKA Teknik Destek Programı’na başvuruda bulunan Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, bilişim suçlarıyla mücadele konusunda önemli bir eğitim alacak. Bilişim güvenliğine ve bu konuyla ilgili olarak kullanılan bilgisayar programına dair temel konuları içeren Encase Forensic isimli eğitim programı ile bilişim suçları konusunda görev yapan memurların daha donanımlı hale gelmesini amaçlayan Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, söz konusu eğitim için gereken finansmanı TRAKYAKA’dan sağlamış olacak.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje sayesinde eğitime tabi tutulan personelin Adli Bilişim Uzmanı seviyesine çıkması ve eğitimi alınan bilişim suçlarına ilişkin programın kullanılmaya başlanmasıyla şüpheliler hakkında elde edilen bilgiler hukuki anlamda geçerlilik kazanacak. Proje neticesinde kurumların bilişim suçlarına maruz kalmalarının önleneceği belirtilirken eğitim alan personel tarafından verilecek eğitimler sayesinde de kurumlar kendi güvenliklerini sağlamış olacak. Eğitim neticesinde kullanılacak program ile suç örgütlerince planlanan eylemlerin hızlı biçimde deşifre edilmesi ve suçların önüne geçilmesi de projenin diğer çıktıları arasında yer alacak.

FOTOĞRAFLAR

Bilişim Suçlarıyla Mücadelede Önemli Adım

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...