Üniversiteli Girişimci Adaylarına Teknogirişim Sermayesi Desteği

Üniversiteli Girişimci Adaylarına Teknogirişim Sermayesi Desteği
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
Namık Kemal Üniversitesi Öğrencilerine Teknogirişim Sermaye Desteği Programı Tanıtıldı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca verilen hibelere ilişkin olarak gerçekleştirilen "Teknogirişim Sermayesi Desteği Tanıtım Toplantısı” Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi’nde yapıldı. Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Kalkınma Ajansı ve Marmara Teknogirişim Derneği işbirliği ile düzenlenen programda, öğrenci ve öğretim üyelerine destek hakkında bilgi verildi.

Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya Çorlu Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Özer Göktepe, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof.Dr. Bülent Eker, Marmara Teknogirişim Derneği Başkanı Ahmet Bilici,  Marmara Teknogirişim Derneği Genel Sekreteri Salih Kükrek, Trakya Kalkınma Ajansı temsilcileri,  akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Toplantıda Marmara Teknogirişim Derneği Genel Sekreteri Salih Kükrek bir sunum gerçekleştirdi ve destek mekanizması hakkında katılımcılara bilgi verdi. Toplantı, katılımcıların yönelttiği soruların cevaplanmasıyla sona erdi. Teknogirişim Sermaye Desteği tanıtım toplantılarının ikincisi 9 Ekim 2012 Salı günü 10.00-13.00 saatleri arasında Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi Alt salonda yapılacak. 

5746 Sayılı Kanunun destek mekanizmalarından birisi olan“Teknogirişim Sermayesi Desteği”; Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok beş yıl önce almış kişilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, desteği veren merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri tarafından desteklenmesi uygun bulunan bir iş planı çerçevesinde, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmelerini teşvik etmek için düzenlenmiştir.Bu Kanun ile ülkemizde nitelikli girişimciliğin özendirilmesi bu girişimciler tarafından uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve süreçleri geliştirebilen işletmelerin oluşturulması hedeflenmektedir. Ayrıca bu destek ile ülkemizde bilgi yoğun ve yenilikçi girişimcilik konusundaki farkındalığın artırılmasının yanında yüksek eğitimli, nitelikli gençlerin iş hayatına kazandırılması da sağlanmaktadır.

Kanun kapsamında desteklenmesi uygun bulunan girişimci, işletmesini kurmasını müteakip en fazla 100.000 TL ve bir yıl süre ile desteklenecek olup, destek ödemeleri bir iş planı çerçevesinde ve dönem raporlarının projenin iş planına uygun olarak yürütüldüğünün denetimi sonrası yapılmaktadır. Bu yılın başvuruları 1 Ekim-01 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılabilecek.

FOTOĞRAFLAR

Üniversiteli Girişimci Adaylarına Teknogirişim Sermayesi DesteğiÜniversiteli Girişimci Adaylarına Teknogirişim Sermayesi Desteği

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...