TRAKYAKA, Doğrudan Faaliyet Desteğini Tanıttı

TRAKYAKA, Doğrudan Faaliyet Desteğini Tanıttı
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
Bilgilendirme Toplantıları Üç İl Merkezinde Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, 2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programına ilişkin olarak Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdi. 9-10 ve 11 Ekim tarihlerinde düzenlenen toplantılara başvuru rehberinde uygun başvuru sahipleri arasında gösterilen paydaş gruplarından temsilciler yoğun ilgi gösterdi.

1 Ekim tarihi itibariyle ilan edilen TRAKYAKA 2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programının bölge çapındaki bilgilendirme toplantıları tamamlandı. 9 Ekim Salı günü Ajans merkez hizmet binasında başlayan toplantılar, 10 ve 11 Ekim tarihlerinde Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofisleri’nde devam etti. Valilikler, il özel idareleri, belediyeler ve dernekler başta olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunun büyük ilgi göstererek salonları doldurduğu toplantılarda programın amaç ve öncelikleri, uygunluk kriterleri, başvuru süreci ve uygulama koşulları hakkında bilgiler verildi. Ajans Program Yönetim Birimi uzmanlarının sunumlarının ardından soru cevap bölümleriyle süren Doğrudan Faaliyet Desteği bilgilendirme toplantıları 11 Ekim Perşembe günü Kırklareli’de gerçekleşen toplantı ile sona erdi.

Doğrudan Faaliyet Desteği Nedir?

Doğrudan Faaliyet Desteği Programı, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına, bölge açısından kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarının yapılmasına, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik stratejik eylemlerin gerçekleştirilmesine, büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu yatırımların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetleri desteklemek üzere hazırlanıyor. TRAKYAKA tarafından 2012 Yılı bütçesi 500 bin TL olarak belirlenen program için başvurular 31 Aralık 2012 tarihine dek kabul ediliyor ve program detaylarına Ajansın www.trakyaka.org.tr adresinde bulunan başvuru rehberinden ulaşılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Doğrudan Faaliyet Desteğini Tanıttı
  Yükleniyor...