TRAKYAKA, Doğrudan Faaliyet Desteğini Tanıttı

TRAKYAKA, Doğrudan Faaliyet Desteğini Tanıttı
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
Bilgilendirme Toplantıları Üç İl Merkezinde Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, 2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programına ilişkin olarak Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdi. 9-10 ve 11 Ekim tarihlerinde düzenlenen toplantılara başvuru rehberinde uygun başvuru sahipleri arasında gösterilen paydaş gruplarından temsilciler yoğun ilgi gösterdi.

1 Ekim tarihi itibariyle ilan edilen TRAKYAKA 2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programının bölge çapındaki bilgilendirme toplantıları tamamlandı. 9 Ekim Salı günü Ajans merkez hizmet binasında başlayan toplantılar, 10 ve 11 Ekim tarihlerinde Edirne ve Kırklareli Yatırım Destek Ofisleri’nde devam etti. Valilikler, il özel idareleri, belediyeler ve dernekler başta olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluşunun büyük ilgi göstererek salonları doldurduğu toplantılarda programın amaç ve öncelikleri, uygunluk kriterleri, başvuru süreci ve uygulama koşulları hakkında bilgiler verildi. Ajans Program Yönetim Birimi uzmanlarının sunumlarının ardından soru cevap bölümleriyle süren Doğrudan Faaliyet Desteği bilgilendirme toplantıları 11 Ekim Perşembe günü Kırklareli’de gerçekleşen toplantı ile sona erdi.

Doğrudan Faaliyet Desteği Nedir?

Doğrudan Faaliyet Desteği Programı, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına, bölge açısından kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarının yapılmasına, bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik stratejik eylemlerin gerçekleştirilmesine, büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu yatırımların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetleri desteklemek üzere hazırlanıyor. TRAKYAKA tarafından 2012 Yılı bütçesi 500 bin TL olarak belirlenen program için başvurular 31 Aralık 2012 tarihine dek kabul ediliyor ve program detaylarına Ajansın www.trakyaka.org.tr adresinde bulunan başvuru rehberinden ulaşılabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Doğrudan Faaliyet Desteğini Tanıttı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...