Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA, İlçedeki Paydaşların Görüşlerini Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştayları serisi Kırklareli’nin en büyük ilçesi olan Lüleburgaz’da sürdü. 15 Ekim Pazartesi günü saat 9:30’da Lüleburgaz Öğretmenevi’nde başlayan çalıştaya Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın yanı sıra ilçede yer alan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Lüleburgaz ilçesinin sosyo-ekonomik kalkınmasının önündeki engellerin ve arzu edilen kalkınmanın tesis edilmesinde kullanılabilecek güçlü yanların masaya yatırıldığı çalıştayda bu konuda Ajanstan beklenenler de dile getirildi. Çalıştay, ilçenin sahip olduğu sanayi üretimi ile bölge ekonomisindeki öneminin vurgulandığı, öte yandan sanayinin getirdiği sorunların çözümü için yapılması gerekenlerin de tartışıldığı bir ortama sahne oldu. Sanayinin yanı sıra ilçe ekonomisinde önemli bir yeri olan tarımda yaşanan sıkıntılar ve bu alandaki kalkınmanın sağlanması için yapılabilecekler de çalıştayın gündemini oluşturan konular arasında yer aldı.

2013 yılı sonrası için hazırlanacak olan Trakya Bölge Planı’nın oluşturulmasında Ajans için önemli veriler sağlayacağı belirtilen Lüleburgaz ilçe vizyon çalıştayına ait raporun en kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi. İlçe vizyon geliştirme çalıştaylarına sırasıyla Babaeski ve Pınarhisar ilçelerinde devam edileceği açıklandı. Çalıştaylarda üzerinde durulan ihtiyaçların Ajansın 2013 Yılı Mali Destek Programlarının içeriklerinin belirlenmesinde de rol oynaması bekleniyor. 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı YapıldıLüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...