Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA, İlçedeki Paydaşların Görüşlerini Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştayları serisi Kırklareli’nin en büyük ilçesi olan Lüleburgaz’da sürdü. 15 Ekim Pazartesi günü saat 9:30’da Lüleburgaz Öğretmenevi’nde başlayan çalıştaya Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın yanı sıra ilçede yer alan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Lüleburgaz ilçesinin sosyo-ekonomik kalkınmasının önündeki engellerin ve arzu edilen kalkınmanın tesis edilmesinde kullanılabilecek güçlü yanların masaya yatırıldığı çalıştayda bu konuda Ajanstan beklenenler de dile getirildi. Çalıştay, ilçenin sahip olduğu sanayi üretimi ile bölge ekonomisindeki öneminin vurgulandığı, öte yandan sanayinin getirdiği sorunların çözümü için yapılması gerekenlerin de tartışıldığı bir ortama sahne oldu. Sanayinin yanı sıra ilçe ekonomisinde önemli bir yeri olan tarımda yaşanan sıkıntılar ve bu alandaki kalkınmanın sağlanması için yapılabilecekler de çalıştayın gündemini oluşturan konular arasında yer aldı.

2013 yılı sonrası için hazırlanacak olan Trakya Bölge Planı’nın oluşturulmasında Ajans için önemli veriler sağlayacağı belirtilen Lüleburgaz ilçe vizyon çalıştayına ait raporun en kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi. İlçe vizyon geliştirme çalıştaylarına sırasıyla Babaeski ve Pınarhisar ilçelerinde devam edileceği açıklandı. Çalıştaylarda üzerinde durulan ihtiyaçların Ajansın 2013 Yılı Mali Destek Programlarının içeriklerinin belirlenmesinde de rol oynaması bekleniyor. 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı YapıldıLüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...