Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA, İlçedeki Paydaşların Görüşlerini Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştayları serisi Kırklareli’nin en büyük ilçesi olan Lüleburgaz’da sürdü. 15 Ekim Pazartesi günü saat 9:30’da Lüleburgaz Öğretmenevi’nde başlayan çalıştaya Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın yanı sıra ilçede yer alan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Lüleburgaz ilçesinin sosyo-ekonomik kalkınmasının önündeki engellerin ve arzu edilen kalkınmanın tesis edilmesinde kullanılabilecek güçlü yanların masaya yatırıldığı çalıştayda bu konuda Ajanstan beklenenler de dile getirildi. Çalıştay, ilçenin sahip olduğu sanayi üretimi ile bölge ekonomisindeki öneminin vurgulandığı, öte yandan sanayinin getirdiği sorunların çözümü için yapılması gerekenlerin de tartışıldığı bir ortama sahne oldu. Sanayinin yanı sıra ilçe ekonomisinde önemli bir yeri olan tarımda yaşanan sıkıntılar ve bu alandaki kalkınmanın sağlanması için yapılabilecekler de çalıştayın gündemini oluşturan konular arasında yer aldı.

2013 yılı sonrası için hazırlanacak olan Trakya Bölge Planı’nın oluşturulmasında Ajans için önemli veriler sağlayacağı belirtilen Lüleburgaz ilçe vizyon çalıştayına ait raporun en kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi. İlçe vizyon geliştirme çalıştaylarına sırasıyla Babaeski ve Pınarhisar ilçelerinde devam edileceği açıklandı. Çalıştaylarda üzerinde durulan ihtiyaçların Ajansın 2013 Yılı Mali Destek Programlarının içeriklerinin belirlenmesinde de rol oynaması bekleniyor. 

FOTOĞRAFLAR

Lüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı YapıldıLüleburgaz İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı Yapıldı

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...