Uzunköprü Geleceğini Tartıştı

Uzunköprü Geleceğini Tartıştı
Eklenme Tarihi: 19 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
TRAKYAKA, İlçedeki Paydaşların Görüşlerini Aldı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri ile birlikte düzenlediği ilçe vizyon geliştirme çalıştaylarının Edirne ayağındaki üçüncü buluşma Uzunköprü ilçesinde oldu. 16 Ekim Salı günü gerçekleştirilen toplantıya Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kenar’ın yanı sıra ilçede yer alan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Uzunköprü ilçesinin sosyo-ekonomik kalkınmasının önündeki engellerin ve arzu edilen kalkınmanın tesis edilmesinde kullanılabilecek güçlü, zayıf yanların ve fırsatların masaya yatırıldığı çalıştayda bu konuda Ajanstan beklenenler de dile getirildi. Ergene’nin kirliliğine sık sık vurgu yapılan çalıştayda, ilçenin sahip olduğu değerler, tarım ve tarıma dönük sanayinin geliştirilmesi konusunda hararetli tartışmalar yaşandı. Toplantıda ilçenin sosyal ve kültürel hayatının geçmiş yıllarda daha hareketli olduğu dile getirildi ve sinema, tiyatro, parklar gibi sosyal ve kültürel donatılara ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapıldı. Geniş katılımlı çalıştay öğleden sonra grubun ikiye ayrılarak ilçe değerlerinin daha ayrıntılı konuşulduğu bölümle sona erdi.

2013 yılı sonrası için hazırlanacak olan Trakya Bölge Planı’nın oluşturulmasında Ajans için önemli veriler sağlayacağı belirtilen Uzunköprü ilçe vizyon çalıştayına ait raporun en kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi. İlçe vizyon geliştirme çalıştayları Edirne’nin tüm ilçelerinde yapılacak. Çalıştaylarda üzerinde durulan noktaların Ajansın 2013 Yılı Mali Destek Programlarının içeriklerinin belirlenmesinde de rol oynaması bekleniyor. 

FOTOĞRAFLAR

Uzunköprü Geleceğini TartıştıUzunköprü Geleceğini Tartıştı
  Yükleniyor...