Yeni Teşvik Sistemi Edirne’de Tanıtıldı

Yeni Teşvik Sistemi Edirne’de Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
Edirne YDO, Paydaşları Yeni Sistemle Tanıştırdı

Yeni yatırım teşvik yasası hakkında paydaşları bilgilendirmeyi amaçlayan Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne Yatırım Destek Ofisi aracılığıyla Edirne’de bir toplantı düzenledi. ´Yeni Teşvik Sistemi ve Destekleri´ konulu bilgilendirme toplantısı, 17 Ekim Çarşamba günü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Arda Toplantı Salonu’nda yapıldı. Saat 16:00’da başlayan toplantıya kamu kurumları ve özel sektörden temsilciler katıldı.

TRAKYAKA ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen yeni teşvik yasasına ilişkin bilgilendirme toplantısı sunumu Edirne YDO uzmanı Dr. Emre Atılgan tarafından gerçekleştirildi. Yeni yasaya göre teşvik paketinin TR21 Trakya Bölgesi’ndeki uygulamalarında TRAKYAKA’nın da rol üstleneceğinin belirtildiği sunumda belirli sektörler için yapılacak genel teşvik başvurularının Ajans tarafından da kabul edileceği açıklandı. Buna göre Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde yapılacak yatırımlarda yatırım değeri en az 1 milyon TL, en fazla ise 10 milyon TL olmak kaydıyla genel teşvik başvurularının bu illerdeki yatırım destek ofislerince kabul edilebileceği ifade edildi.

Yapılan düzenlemeyle genel teşvik belgesi başvuruları, sanayi odalarının yanı sıra kalkınma ajansları ve Ekonomi Bakanlığı’nca belirlenecek diğer odalar tarafından da alınabileceğine değinilen sunumda Bakanlığın onay vermesi halinde yatırım tamamlama vizesi işlemlerinin de bu kurumlar üzerinden yapılmasının mümkün olacağına değinildi. Sunumun ardından toplantı soru-cevap bölümü ile son buldu. 

 

  Yükleniyor...