Yeni Teşvik Sistemi Edirne’de Tanıtıldı

Yeni Teşvik Sistemi Edirne’de Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
Edirne YDO, Paydaşları Yeni Sistemle Tanıştırdı

Yeni yatırım teşvik yasası hakkında paydaşları bilgilendirmeyi amaçlayan Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne Yatırım Destek Ofisi aracılığıyla Edirne’de bir toplantı düzenledi. ´Yeni Teşvik Sistemi ve Destekleri´ konulu bilgilendirme toplantısı, 17 Ekim Çarşamba günü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Arda Toplantı Salonu’nda yapıldı. Saat 16:00’da başlayan toplantıya kamu kurumları ve özel sektörden temsilciler katıldı.

TRAKYAKA ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen yeni teşvik yasasına ilişkin bilgilendirme toplantısı sunumu Edirne YDO uzmanı Dr. Emre Atılgan tarafından gerçekleştirildi. Yeni yasaya göre teşvik paketinin TR21 Trakya Bölgesi’ndeki uygulamalarında TRAKYAKA’nın da rol üstleneceğinin belirtildiği sunumda belirli sektörler için yapılacak genel teşvik başvurularının Ajans tarafından da kabul edileceği açıklandı. Buna göre Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde yapılacak yatırımlarda yatırım değeri en az 1 milyon TL, en fazla ise 10 milyon TL olmak kaydıyla genel teşvik başvurularının bu illerdeki yatırım destek ofislerince kabul edilebileceği ifade edildi.

Yapılan düzenlemeyle genel teşvik belgesi başvuruları, sanayi odalarının yanı sıra kalkınma ajansları ve Ekonomi Bakanlığı’nca belirlenecek diğer odalar tarafından da alınabileceğine değinilen sunumda Bakanlığın onay vermesi halinde yatırım tamamlama vizesi işlemlerinin de bu kurumlar üzerinden yapılmasının mümkün olacağına değinildi. Sunumun ardından toplantı soru-cevap bölümü ile son buldu. 

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...