Yeni Teşvik Sistemi Edirne’de Tanıtıldı

Yeni Teşvik Sistemi Edirne’de Tanıtıldı
Eklenme Tarihi: 30 Ekim 2012 | Toplam Okunma:
Edirne YDO, Paydaşları Yeni Sistemle Tanıştırdı

Yeni yatırım teşvik yasası hakkında paydaşları bilgilendirmeyi amaçlayan Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne Yatırım Destek Ofisi aracılığıyla Edirne’de bir toplantı düzenledi. ´Yeni Teşvik Sistemi ve Destekleri´ konulu bilgilendirme toplantısı, 17 Ekim Çarşamba günü Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Arda Toplantı Salonu’nda yapıldı. Saat 16:00’da başlayan toplantıya kamu kurumları ve özel sektörden temsilciler katıldı.

TRAKYAKA ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen yeni teşvik yasasına ilişkin bilgilendirme toplantısı sunumu Edirne YDO uzmanı Dr. Emre Atılgan tarafından gerçekleştirildi. Yeni yasaya göre teşvik paketinin TR21 Trakya Bölgesi’ndeki uygulamalarında TRAKYAKA’nın da rol üstleneceğinin belirtildiği sunumda belirli sektörler için yapılacak genel teşvik başvurularının Ajans tarafından da kabul edileceği açıklandı. Buna göre Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde yapılacak yatırımlarda yatırım değeri en az 1 milyon TL, en fazla ise 10 milyon TL olmak kaydıyla genel teşvik başvurularının bu illerdeki yatırım destek ofislerince kabul edilebileceği ifade edildi.

Yapılan düzenlemeyle genel teşvik belgesi başvuruları, sanayi odalarının yanı sıra kalkınma ajansları ve Ekonomi Bakanlığı’nca belirlenecek diğer odalar tarafından da alınabileceğine değinilen sunumda Bakanlığın onay vermesi halinde yatırım tamamlama vizesi işlemlerinin de bu kurumlar üzerinden yapılmasının mümkün olacağına değinildi. Sunumun ardından toplantı soru-cevap bölümü ile son buldu. 

 

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...