Toplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan Kaldırır

Toplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan Kaldırır
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2435
Ziçev Özel Makbule Ölçen Eğitim Kurumları Öğrencileri Trakyaka’da Mutlu Saatler Geçirdiler

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı(Ziçev) Özel Makbule Ölçen Eğitim Kurumları Tekirdağ Şubesi öğrencileri Trakya Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti.

Psikolojik Rehber Öğretmen Abdurrahman Tutal önderliğinde gerçekleşen ziyarete 9 öğrenci ve 5 öğretmen katıldı. Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün tarafından karşılanan öğrencilere ajans hizmet binası gezdirildi ve çalışma birimleri tanıtıldı. Kurum çalışmaları hakkında öğrenci ve öğretmenlere kısa bir sunum yapan Üstün şunları söyledi: ”Toplumun ilgisi ve sevgisi tüm engelleri ortadan kaldıracaktır. Bu tip ziyaretler engelli çocuklarımızın topluma entegrasyonunu ve sosyalleşmelerini sağlamakla beraber bizim de sosyal bilincimizi arttırıyor ve sorumluluklarımızı hatırlatıyor.”

 Kurum olarak sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerine destek yaptıklarını vurgulayan TRAKYAKA Genel sekreteri Üstün, 2012 Mali Destek Programı’nın yaklaşık 3.5 milyon liralık kısmının bu kuruluşlardan gelecek proje başvurularına ayrıldığını sözlerine ekledi. Daha sonra öğrencileri makamına oturtan Mehmet Gökay Üstün onlarla fotoğraf çektirdi. Çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret eden öğrenciler, bu ziyaretleri sırasında çevrelerini tanıma imkânı buluyor, sosyal bütünleşmeyi sağlayabiliyor ve kendilerine olan özgüvenleri artıyor.

1982 yılında kurulan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın temel hedefi, Türkiye’de zihinsel yetersiz çocukların yeterli eğitim, rehabilitasyon ve bakım şartlarına kavuşabilmeleri için gerekli olanak ve ortamları yaratmak, meslek kazanmalarına yardımcı olmak, uzun vadede bu şartların kalıcılığını güvence altına almak ve kimsesiz zihinsel yetersizlere yaşamları boyu sahip çıkmaktır.

FOTOĞRAFLAR

Toplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan KaldırırToplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan KaldırırToplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan KaldırırToplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan Kaldırır

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...