Toplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan Kaldırır

Toplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan Kaldırır
Eklenme Tarihi: 15 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2202
Ziçev Özel Makbule Ölçen Eğitim Kurumları Öğrencileri Trakyaka’da Mutlu Saatler Geçirdiler

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı(Ziçev) Özel Makbule Ölçen Eğitim Kurumları Tekirdağ Şubesi öğrencileri Trakya Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etti.

Psikolojik Rehber Öğretmen Abdurrahman Tutal önderliğinde gerçekleşen ziyarete 9 öğrenci ve 5 öğretmen katıldı. Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün tarafından karşılanan öğrencilere ajans hizmet binası gezdirildi ve çalışma birimleri tanıtıldı. Kurum çalışmaları hakkında öğrenci ve öğretmenlere kısa bir sunum yapan Üstün şunları söyledi: ”Toplumun ilgisi ve sevgisi tüm engelleri ortadan kaldıracaktır. Bu tip ziyaretler engelli çocuklarımızın topluma entegrasyonunu ve sosyalleşmelerini sağlamakla beraber bizim de sosyal bilincimizi arttırıyor ve sorumluluklarımızı hatırlatıyor.”

 Kurum olarak sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerine destek yaptıklarını vurgulayan TRAKYAKA Genel sekreteri Üstün, 2012 Mali Destek Programı’nın yaklaşık 3.5 milyon liralık kısmının bu kuruluşlardan gelecek proje başvurularına ayrıldığını sözlerine ekledi. Daha sonra öğrencileri makamına oturtan Mehmet Gökay Üstün onlarla fotoğraf çektirdi. Çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret eden öğrenciler, bu ziyaretleri sırasında çevrelerini tanıma imkânı buluyor, sosyal bütünleşmeyi sağlayabiliyor ve kendilerine olan özgüvenleri artıyor.

1982 yılında kurulan Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın temel hedefi, Türkiye’de zihinsel yetersiz çocukların yeterli eğitim, rehabilitasyon ve bakım şartlarına kavuşabilmeleri için gerekli olanak ve ortamları yaratmak, meslek kazanmalarına yardımcı olmak, uzun vadede bu şartların kalıcılığını güvence altına almak ve kimsesiz zihinsel yetersizlere yaşamları boyu sahip çıkmaktır.

FOTOĞRAFLAR

Toplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan KaldırırToplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan KaldırırToplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan KaldırırToplumun İlgisi Ve Sevgi Tüm Engelleri Ortadan Kaldırır

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...