Trakya, EMITT’e TRAKYAKA ile Hazırlanıyor

Trakya, EMITT’e TRAKYAKA ile Hazırlanıyor
Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2222

Trakya Bölgesi’nin geçtiğimiz yıl olduğu gibi Trakya Kalkınma Ajansı çatısı altında katılacağı uluslararası boyuttaki EMITT Turizm Fuarı için hazırlıklar sürüyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri’nin Ajans koordinasyonunda bir araya gelerek fuara katılımın altyapısını oluşturdukları toplantılara geride kalan hafta içerisinde başlandı.

Trakya Kalkınma Ajansı, bölgeyi Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na hazırlıyor. 2013 Yılı Ocak ayında İstanbul TÜYAP’ta düzenlenecek olan fuarda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerini bir arada tanıtma görevini üstlenen Ajans konuya ilişkin çalışmalara hız vermiş durumda. 2013 Yılı EMITT Fuarı’nda Trakya Bölgesi’ni en iyi biçimde tanıtmayı hedefleyen Ajans bu kapsamda belirlediği tanıtım stratejisini oluşturmayı sürdürüyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile işbirliği halinde hazırlıklara devam eden Ajans, bu amaçla müdürlük temsilcilerinin de katıldığı tematik çalışma grubu toplantılarını 5 ve 8 Kasım tarihlerinde Edirne’de gerçekleştirdi. Söz konusu toplantılarda, belirlenen temalar dahilinde kullanılacak tanıtım materyallerinin ve fuarda gerçekleşecek aktivitelerin neler olacağı görüşüldü. Toplantılar neticesinde Ajans tarafından belirlenen tanıtım stratejisi üzerinde mutabık kalınarak çalışmaların bu yönde devam ettirilmesine karar verildi.

Bölge Tematik Alanlar Üzerinden Tanıtılacak

Geçtiğimiz yıl 16’ncısı düzenlenen fuarda TRAKYAKA çatısı altında ilk kez yan yana boy gösteren üç ilin tanıtımı bu yıl da Ajans tarafından gerçekleştirilirken yine ilk kez olmak üzere Trakya Bölgesi tematik alanlarda görücüye çıkacak. Doğa ve doğa sporları, gastronomi ve kültür temalarının işleneceği Trakya standında üç ilin bu konudaki değerleri ön planda tutulacak ve bölgenin sahip olduğu turizm potansiyeli tanıtılacak. Turizm profesyonellerinin önceki yıllarda olduğu gibi büyük ilgi göstermesinin beklendiği EMITT 2013 Fuarı 24-27 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek.

  Yükleniyor...