Trakya, EMITT’e TRAKYAKA ile Hazırlanıyor

Trakya, EMITT’e TRAKYAKA ile Hazırlanıyor
Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2364

Trakya Bölgesi’nin geçtiğimiz yıl olduğu gibi Trakya Kalkınma Ajansı çatısı altında katılacağı uluslararası boyuttaki EMITT Turizm Fuarı için hazırlıklar sürüyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri’nin Ajans koordinasyonunda bir araya gelerek fuara katılımın altyapısını oluşturdukları toplantılara geride kalan hafta içerisinde başlandı.

Trakya Kalkınma Ajansı, bölgeyi Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na hazırlıyor. 2013 Yılı Ocak ayında İstanbul TÜYAP’ta düzenlenecek olan fuarda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerini bir arada tanıtma görevini üstlenen Ajans konuya ilişkin çalışmalara hız vermiş durumda. 2013 Yılı EMITT Fuarı’nda Trakya Bölgesi’ni en iyi biçimde tanıtmayı hedefleyen Ajans bu kapsamda belirlediği tanıtım stratejisini oluşturmayı sürdürüyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile işbirliği halinde hazırlıklara devam eden Ajans, bu amaçla müdürlük temsilcilerinin de katıldığı tematik çalışma grubu toplantılarını 5 ve 8 Kasım tarihlerinde Edirne’de gerçekleştirdi. Söz konusu toplantılarda, belirlenen temalar dahilinde kullanılacak tanıtım materyallerinin ve fuarda gerçekleşecek aktivitelerin neler olacağı görüşüldü. Toplantılar neticesinde Ajans tarafından belirlenen tanıtım stratejisi üzerinde mutabık kalınarak çalışmaların bu yönde devam ettirilmesine karar verildi.

Bölge Tematik Alanlar Üzerinden Tanıtılacak

Geçtiğimiz yıl 16’ncısı düzenlenen fuarda TRAKYAKA çatısı altında ilk kez yan yana boy gösteren üç ilin tanıtımı bu yıl da Ajans tarafından gerçekleştirilirken yine ilk kez olmak üzere Trakya Bölgesi tematik alanlarda görücüye çıkacak. Doğa ve doğa sporları, gastronomi ve kültür temalarının işleneceği Trakya standında üç ilin bu konudaki değerleri ön planda tutulacak ve bölgenin sahip olduğu turizm potansiyeli tanıtılacak. Turizm profesyonellerinin önceki yıllarda olduğu gibi büyük ilgi göstermesinin beklendiği EMITT 2013 Fuarı 24-27 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek.

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...