TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek

TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2080
Kırklareli’de Kamu Personeline Proje Eğitimi Verildi

Trakya Kalkınma Ajansı, Kırklareli’deki kurumların proje hazırlama kapasitelerinin artırılması amacıyla ildeki kamu kurumu temsilcilerine yönelik proje döngüsü yönetimi eğitimi düzenledi. 31 Ekim-2 Kasım ve 5-7 Kasım tarihleri arasında iki grup halinde gerçekleşen eğitimlere ilgi büyük gösterildi.
Bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarının proje hazırlama becerilerinin artırılmasına hizmet etmek üzere çalışmalarını sürdüren TRAKYAKA, bu kapsamdaki son çalışmasını Kırklareli’de gerçekleştirdi. İlde yer alan kamu kurumlarında görevli personelin katılımıyla 31 Ekim Çarşamba günü başlayan ‘Proje Döngüsü Yönetimi’ konulu eğitimler 7 Kasım Çarşamba günü sona erdi. Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimlere toplam 50’ye yakın kamu çalışanı katıldı.
‘Proje nedir?’ sorusu ile başlayan ve her biri üçer gün süren eğitimlerde faaliyet, zaman ve kaynak planlaması üzerinde duruldu. Sorun, hedef ve strateji analizi ile mantıksal çerçeve hakkında örneklerin verildiği eğitimlerde başvuru rehberi ve eklerinin doldurulmasına dair bilgiler de verildi. Grup çalışmalarına da yer verilen eğitimler sonucunda katılımcıların eğitim içeriği ve eğitmenin yeterliliği konularında son derece memnun oldukları gözlendi. Eğitimlerin Ajansın yakın zamanda ilan edeceği mali destek programlarına Kırklareli’de bulunan kamu kurumlarından gelecek projelere olumlu etkide bulunması bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek
  Yükleniyor...