TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek

TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 1961
Kırklareli’de Kamu Personeline Proje Eğitimi Verildi

Trakya Kalkınma Ajansı, Kırklareli’deki kurumların proje hazırlama kapasitelerinin artırılması amacıyla ildeki kamu kurumu temsilcilerine yönelik proje döngüsü yönetimi eğitimi düzenledi. 31 Ekim-2 Kasım ve 5-7 Kasım tarihleri arasında iki grup halinde gerçekleşen eğitimlere ilgi büyük gösterildi.
Bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarının proje hazırlama becerilerinin artırılmasına hizmet etmek üzere çalışmalarını sürdüren TRAKYAKA, bu kapsamdaki son çalışmasını Kırklareli’de gerçekleştirdi. İlde yer alan kamu kurumlarında görevli personelin katılımıyla 31 Ekim Çarşamba günü başlayan ‘Proje Döngüsü Yönetimi’ konulu eğitimler 7 Kasım Çarşamba günü sona erdi. Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimlere toplam 50’ye yakın kamu çalışanı katıldı.
‘Proje nedir?’ sorusu ile başlayan ve her biri üçer gün süren eğitimlerde faaliyet, zaman ve kaynak planlaması üzerinde duruldu. Sorun, hedef ve strateji analizi ile mantıksal çerçeve hakkında örneklerin verildiği eğitimlerde başvuru rehberi ve eklerinin doldurulmasına dair bilgiler de verildi. Grup çalışmalarına da yer verilen eğitimler sonucunda katılımcıların eğitim içeriği ve eğitmenin yeterliliği konularında son derece memnun oldukları gözlendi. Eğitimlerin Ajansın yakın zamanda ilan edeceği mali destek programlarına Kırklareli’de bulunan kamu kurumlarından gelecek projelere olumlu etkide bulunması bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...