TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek

TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2197
Kırklareli’de Kamu Personeline Proje Eğitimi Verildi

Trakya Kalkınma Ajansı, Kırklareli’deki kurumların proje hazırlama kapasitelerinin artırılması amacıyla ildeki kamu kurumu temsilcilerine yönelik proje döngüsü yönetimi eğitimi düzenledi. 31 Ekim-2 Kasım ve 5-7 Kasım tarihleri arasında iki grup halinde gerçekleşen eğitimlere ilgi büyük gösterildi.
Bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarının proje hazırlama becerilerinin artırılmasına hizmet etmek üzere çalışmalarını sürdüren TRAKYAKA, bu kapsamdaki son çalışmasını Kırklareli’de gerçekleştirdi. İlde yer alan kamu kurumlarında görevli personelin katılımıyla 31 Ekim Çarşamba günü başlayan ‘Proje Döngüsü Yönetimi’ konulu eğitimler 7 Kasım Çarşamba günü sona erdi. Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimlere toplam 50’ye yakın kamu çalışanı katıldı.
‘Proje nedir?’ sorusu ile başlayan ve her biri üçer gün süren eğitimlerde faaliyet, zaman ve kaynak planlaması üzerinde duruldu. Sorun, hedef ve strateji analizi ile mantıksal çerçeve hakkında örneklerin verildiği eğitimlerde başvuru rehberi ve eklerinin doldurulmasına dair bilgiler de verildi. Grup çalışmalarına da yer verilen eğitimler sonucunda katılımcıların eğitim içeriği ve eğitmenin yeterliliği konularında son derece memnun oldukları gözlendi. Eğitimlerin Ajansın yakın zamanda ilan edeceği mali destek programlarına Kırklareli’de bulunan kamu kurumlarından gelecek projelere olumlu etkide bulunması bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA’dan Kamunun Kurumsal Kapasitesine Destek

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...