2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı

2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2590
Bölge Aktörlerinin Görüş ve Önerileri Kayda Alındı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın danışma organı olarak görev yapan Ajans Kalkınma Kurulu, Eylül ayındaki 2012 Yılı ilk toplantısının ardından yılın ikinci ve son toplantısını 22 Kasım 2012 Perşembe günü Tekirdağ’da gerçekleştirdi. Saat 10:00 itibariyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hemen ardından başlayan toplantıda kurul üyeleri, TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Ajans çalışanları, ve çok sayıda basın mensubu hazır bulundu.  

Toplantı TRAKYAKA Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı’nın, açılış konuşması ile başladı. Kalkınma Kurulu’nun Trakya Bölgesi’nin kalkınma stratejilerinin belirlenmesinde önemli bir misyonu olduğunu hatırlatan Yardımcı, Ajans faaliyetlerinin bölge aktörleri tarafından yönlendirilmesi için üyelerin katılımcılığının önemine dikkat çekti. Mustafa Yardımcı’nın ardından kürsüye gelen Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün ise Ajans çalışma birimlerinin görevleri ve faaliyetlerini içeren bir sunum gerçekleştirdi. Üstün, Ajansın üzerinde çalıştığı turizm ve lojistik master planları ile hazırlanan araştırma ve analiz raporlarına ilişkin bilgiler verirken geçmiş dönem mali destek programlarının sonuçları hakkında da özet bilgiler sundu. Üstün, sunumunu yatırım destek ofisleri ve üstlendikleri yeni görevlere dair verdiği bilgilerle tamamladı.

Mehmet Gökay Üstün’ün sunumunun akabinde kurul üyeleri, faaliyetlere ilişkin görüş ve önerilerini dile getirirken Ajans Destek Hizmetleri Birim Başkanı Aykut Demir tarafından Ajans gelir-gider bütçesine dair bir sunum gerçekleştirildi. Demir’in sunumunu takiben kürsüye gelen TRAKYAKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman, yeni bölge planının hazırlık süreci hakkında ayrıntılı bir bilgilendirmede bulundu. Yatırımların izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik olarak Ajans Yönetim Kurulu ve Kalkınma Kurulu’nun üstleneceği yeni görevlere değinen Karaman’ın bilgilendirmesini takiben Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak söz alarak Ajans ve çalışma sistemi hakkındaki görüşlerini bildirdi.

Toplantı, kurul üyelerinin Ajansa bakışları ve kurumdan beklentilerini belirlemeye yönelik yapılan elektronik anket çalışması ile devam etti. Ajansın son derece şeffaf bir biçimde özeleştiri yapmak üzere tasarladığı ankette mali destek mekanizması ve Ajansın çalışmalarında paydaşların görüşlerine ne ölçüde önem verdiğine dair değerlendirmelere dönük sorular yer aldı. İlgili ankete verilen yanıtların derleme işleminin ardından kamuoyu ile de paylaşılacağı ve sonuçlar doğrultusunda belirlenen eksiklerin giderilmesi için çalışılmalara başlanacağı belirtildi. Toplantı, yapılan anketin ardından dilek ve temennilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...