2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı

2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2668
Bölge Aktörlerinin Görüş ve Önerileri Kayda Alındı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın danışma organı olarak görev yapan Ajans Kalkınma Kurulu, Eylül ayındaki 2012 Yılı ilk toplantısının ardından yılın ikinci ve son toplantısını 22 Kasım 2012 Perşembe günü Tekirdağ’da gerçekleştirdi. Saat 10:00 itibariyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hemen ardından başlayan toplantıda kurul üyeleri, TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Ajans çalışanları, ve çok sayıda basın mensubu hazır bulundu.  

Toplantı TRAKYAKA Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı’nın, açılış konuşması ile başladı. Kalkınma Kurulu’nun Trakya Bölgesi’nin kalkınma stratejilerinin belirlenmesinde önemli bir misyonu olduğunu hatırlatan Yardımcı, Ajans faaliyetlerinin bölge aktörleri tarafından yönlendirilmesi için üyelerin katılımcılığının önemine dikkat çekti. Mustafa Yardımcı’nın ardından kürsüye gelen Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün ise Ajans çalışma birimlerinin görevleri ve faaliyetlerini içeren bir sunum gerçekleştirdi. Üstün, Ajansın üzerinde çalıştığı turizm ve lojistik master planları ile hazırlanan araştırma ve analiz raporlarına ilişkin bilgiler verirken geçmiş dönem mali destek programlarının sonuçları hakkında da özet bilgiler sundu. Üstün, sunumunu yatırım destek ofisleri ve üstlendikleri yeni görevlere dair verdiği bilgilerle tamamladı.

Mehmet Gökay Üstün’ün sunumunun akabinde kurul üyeleri, faaliyetlere ilişkin görüş ve önerilerini dile getirirken Ajans Destek Hizmetleri Birim Başkanı Aykut Demir tarafından Ajans gelir-gider bütçesine dair bir sunum gerçekleştirildi. Demir’in sunumunu takiben kürsüye gelen TRAKYAKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman, yeni bölge planının hazırlık süreci hakkında ayrıntılı bir bilgilendirmede bulundu. Yatırımların izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik olarak Ajans Yönetim Kurulu ve Kalkınma Kurulu’nun üstleneceği yeni görevlere değinen Karaman’ın bilgilendirmesini takiben Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak söz alarak Ajans ve çalışma sistemi hakkındaki görüşlerini bildirdi.

Toplantı, kurul üyelerinin Ajansa bakışları ve kurumdan beklentilerini belirlemeye yönelik yapılan elektronik anket çalışması ile devam etti. Ajansın son derece şeffaf bir biçimde özeleştiri yapmak üzere tasarladığı ankette mali destek mekanizması ve Ajansın çalışmalarında paydaşların görüşlerine ne ölçüde önem verdiğine dair değerlendirmelere dönük sorular yer aldı. İlgili ankete verilen yanıtların derleme işleminin ardından kamuoyu ile de paylaşılacağı ve sonuçlar doğrultusunda belirlenen eksiklerin giderilmesi için çalışılmalara başlanacağı belirtildi. Toplantı, yapılan anketin ardından dilek ve temennilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...