2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı

2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı
Eklenme Tarihi: 22 Kasım 2012 | Toplam Okunma: 2771
Bölge Aktörlerinin Görüş ve Önerileri Kayda Alındı

Trakya Kalkınma Ajansı’nın danışma organı olarak görev yapan Ajans Kalkınma Kurulu, Eylül ayındaki 2012 Yılı ilk toplantısının ardından yılın ikinci ve son toplantısını 22 Kasım 2012 Perşembe günü Tekirdağ’da gerçekleştirdi. Saat 10:00 itibariyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hemen ardından başlayan toplantıda kurul üyeleri, TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Ajans çalışanları, ve çok sayıda basın mensubu hazır bulundu.  

Toplantı TRAKYAKA Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı’nın, açılış konuşması ile başladı. Kalkınma Kurulu’nun Trakya Bölgesi’nin kalkınma stratejilerinin belirlenmesinde önemli bir misyonu olduğunu hatırlatan Yardımcı, Ajans faaliyetlerinin bölge aktörleri tarafından yönlendirilmesi için üyelerin katılımcılığının önemine dikkat çekti. Mustafa Yardımcı’nın ardından kürsüye gelen Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün ise Ajans çalışma birimlerinin görevleri ve faaliyetlerini içeren bir sunum gerçekleştirdi. Üstün, Ajansın üzerinde çalıştığı turizm ve lojistik master planları ile hazırlanan araştırma ve analiz raporlarına ilişkin bilgiler verirken geçmiş dönem mali destek programlarının sonuçları hakkında da özet bilgiler sundu. Üstün, sunumunu yatırım destek ofisleri ve üstlendikleri yeni görevlere dair verdiği bilgilerle tamamladı.

Mehmet Gökay Üstün’ün sunumunun akabinde kurul üyeleri, faaliyetlere ilişkin görüş ve önerilerini dile getirirken Ajans Destek Hizmetleri Birim Başkanı Aykut Demir tarafından Ajans gelir-gider bütçesine dair bir sunum gerçekleştirildi. Demir’in sunumunu takiben kürsüye gelen TRAKYAKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman, yeni bölge planının hazırlık süreci hakkında ayrıntılı bir bilgilendirmede bulundu. Yatırımların izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik olarak Ajans Yönetim Kurulu ve Kalkınma Kurulu’nun üstleneceği yeni görevlere değinen Karaman’ın bilgilendirmesini takiben Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak söz alarak Ajans ve çalışma sistemi hakkındaki görüşlerini bildirdi.

Toplantı, kurul üyelerinin Ajansa bakışları ve kurumdan beklentilerini belirlemeye yönelik yapılan elektronik anket çalışması ile devam etti. Ajansın son derece şeffaf bir biçimde özeleştiri yapmak üzere tasarladığı ankette mali destek mekanizması ve Ajansın çalışmalarında paydaşların görüşlerine ne ölçüde önem verdiğine dair değerlendirmelere dönük sorular yer aldı. İlgili ankete verilen yanıtların derleme işleminin ardından kamuoyu ile de paylaşılacağı ve sonuçlar doğrultusunda belirlenen eksiklerin giderilmesi için çalışılmalara başlanacağı belirtildi. Toplantı, yapılan anketin ardından dilek ve temennilerin dile getirilmesiyle sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı2012 Yılının Son Kalkınma Kurulu Tekirdağ’da Toplandı

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...