TRAKYAKA, Teknik Destek Programı Sonuçlarını Açıkladı

Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2012 | Toplam Okunma: 2445
Beş Başvuru Sahibi Daha Teknik Destek Hakkı Kazandı

Trakya Kalkınma Ajansı, 2012 Yılı Eylül-Ekim Dönemi Teknik Destek Programı sonuçları ilan edildi. Başvuruları 31 Ekim 2012 tarihinde sona eren programın ikinci dönemine ilişkin değerlendirme süreci bölgeden beş adet başvurunun desteklenmesi kararı ile sona erdi.

Ajansa yapılan 32 teknik destek talebi arasından ön inceleme aşamasını başarıyla geçen 26 projenin 13’ü teknik ve mali değerlendirme sonucunda baraj puanı geçme başarısını gösterdi. Yapılan puanlamaya göre sıralanan 13 projeden ilk beş sırada yer alanlar Ajansın teknik desteğinden yararlanma fırsatını yakalarken diğer sekiz proje ise program bütçesinin tamamı kullanılmış olduğundan yedek listeye alındı. Sonuçların ilanının ardından desteğe hak kazanan bir proje sahibi hakkından feragat ettiği için yedek listede ilk sırada yer alan proje asil listeye yükselmiş oldu.

Yedek listeden asil listeye yükselen son projenin ardından azami 15 bin TL’lik teknik destekten yararlanması uygun görülen beş projeden ikişer adedi Edirne ve Kırklareli’den biri ise Tekirdağ’dan gelmiş oldu. Böylece 2012 Yılı Teknik Destek Programında toplam 26 başvuru desteklenirken Tekirdağ’ın 11, Kırklareli’nin 8, Edirne’nin ise 7 başvurusu destek almış oldu. 2011 Yılındaki ilk teknik destek programında ise 75 başvurudan 55’i destek almaya hak kazanırken başarılı projelerin illere göre dağılımı Tekirdağ 33, Kırklareli 12 ve Edirne 10 şeklinde olmuştu.

Teknik destek programına ilişkin bir açıklamada bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, destek talebinde bulunan tüm paydaşlarına teşekkür ederek bu yılki teknik destek programının kapandığını bildirdi. Genel Sekreter Üstün, program için ayrılan 250 bin TL’lik kaynağın Temmuz-Ağustos ve Eylül-Ekim dönemlerinde gelen talepler neticesinde kullanıldığını ifade ederek Kasım-Aralık dönemi için başvuru alınamayacağını belirtti.

Üstün açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ‘‘Yerel yönetimlerin planlama çalışmaları başta olmak üzere diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin kalkınmaya katkıda bulunmaya yönelik eğitim verme, proje hazırlanmasına katkı ve danışmanlık hizmeti alma gibi etkinlikleri için destek sağlamayı hedeflediğimiz programımız bölgemizden yoğun ilgi gördü. Özellikle kurumsal kapasitenin geliştirilmesine yönelik destek taleplerine bütçemiz oranında olumlu yanıt vermeye çalıştığımız bu programın önümüzdeki yıl da büyük ilgi göreceğini umuyor ve tüm başvuru sahiplerine teşekkür ediyoruz.’’ Trakya Kalkınma Ajansı’na Eylül ve Ekim döneminde kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri ve belediyelerden gelen teknik destek taleplerinin sonuçlarına Ajansın resmi internet sitesi olan www.trakyaka.org.tr’den ulaşılabiliyor.

 

 

 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...