TRAKYAKA, Mali Destek Bilgilendirme Toplantılarına Başladı

TRAKYAKA, Mali Destek Bilgilendirme Toplantılarına Başladı
Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2012 | Toplam Okunma: 1936
Paydaşlar Programlar Hakkındaki Sorularına Yanıt Buluyor

Trakya Kalkınma Ajansı 2012/2013 Yılı Mali Destek Programlarının tanıtımını paydaş bilgilendirme toplantıları ile sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta programlara ilişkin ilk bilgilendirmeleri basın mensuplarıyla bir araya gelerek gerçekleştiren Ajans, 2012 Yılının son haftasını ise genel bilgilendirme toplantılarına ayırdı. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ il ve ilçe merkezlerinin tamamında organize edilen toplantılar ile potansiyel başvuru sahipleri programlar hakkında ayrıntılı bilgi edinebiliyor.

21 milyon TL’lik bir bütçeye sahip olan 2012/2013 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin ilk paydaş toplantıları 24 Aralık Pazartesi günü Tekirdağ, Çorlu ve Marmara Ereğlisi’nde yapıldı. Bu toplantıları 25 Aralık Salı günü Kırklareli, Edirne, Süloğlu, Lalapaşa, Muratlı ve Lüleburgaz’daki toplantılar izledi. Mali Destek Programlarından sorumlu Ajans Program Yönetim Birimi tarafından yapılan bilgilendirme toplantılarına il ve ilçelerde görev yapan çok sayıda kamu çalışanı, üniversite ve belediye personeli, sivil toplum ve özel sektör temsilcisi ilgi gösterdi.

TRAKYAKA Program Yönetim Birimi uzmanları Ajansın teklif çağrısına çıktığı programlar hakkında paydaşlara ayrıntılı bilgiler verdi. Başvuru rehberlerinde yer alan temel konulara dikkat çekilen bilgilendirmelerde özellikle başvuru sahiplerinin uygunluğu, program öncelikleri, eş finansman konusu, uygun olmayan maliyetler ve başvuru şekli üzerinde duruldu. Bilgilendirmelerde son başvuru gün ve saatine uyulması gerekliliği vurgulanırken projelerde her sayfa için imza ve paraf zorunluluğunun da kaldırıldığı belirtildi. Ajans, internet sitesinden duyurduğu program dahilinde bilgilendirme toplantılarına 31 Aralık tarihine dek devam ederek bölgedeki tüm ilçe merkezlerinde bilgilendirmelerini tamamlamış olacak.

2012/2013 Mali Destek Programları

TRAKYAKA, kar amacı güden kuruluşlara yönelik olarak hazırladığı İktisadi Kalkınma Programı ile KOBİ’lere büyük destek sağlamayı amaçlıyor. Ajans başarılı bulduğu KOBİ projelerine 11 milyon TL geri ödemesiz destek imkanı sunuyor. Ajans, mali destek programlarıyla başta mahalli idareler olmak üzere kar amacı gütmeyen kurumların altyapı projeleri için de 6,5 milyon TL’lik bir program hazırlamış durumda. Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile yapılacak altyapı yatırımlarıyla bölgenin yaşam seviyesinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Kar amacı gütmeyen kurumların yararlanabildiği bir diğer mali destek programı ise Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı olarak karşımıza çıkıyor. Söz konusu programda bölgenin sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyesinin yükseltilmesi hedeflenirken başarılı proje sahipleri Ajanstan toplam maliyetlerinin % 90’ını hibe desteği olarak alma fırsatı bulabiliyor.

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA, Mali Destek Bilgilendirme Toplantılarına Başladı

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...