Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de Buluştu

Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de Buluştu
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2960
Ajans Uzmanları Kalkınma Bankası Eğitimine Katıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bankası tarafından verilen ‘Sektörel Performans Değerlendirmesi, Bölgesel Rekabet Edebilirlik Analizi ve Bölgesel Potansiyel Yatırım Alanlarının Belirlenmesi’ eğitimine ev sahipliği yaptı. Marmara Bölgesi’nde görev yapan Kalkınma Ajansları uzmanlarının katıldığı eğitimin organizasyonunu üstlenen TRAKYAKA, bölge Ajanslarını Edirne’de ağırladı.

Bölgesel kalkınmada kritik önem taşıyan sektörel performans değerlendirmesi, bölgesel rekabet edebilirlik analizi ve bölgesel potansiyel yatırım alanlarının belirlenmesi konularını içeren Kalkınma Bankası eğitimi 7-9 Ocak tarihleri arasında Edirne’de gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı’nın ev sahibi olarak katıldığı eğitime İstanbul ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansları ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı uzmanları iştirak etti.

İlk gün programında TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik’in de hazır bulunduğu eğitimde sektörel performans ve sektörel rekabet konuları ele alındı. Eğitimin ilk gününde uzmanlara ağırlıklı olarak performans ölçüm yöntemleri hakkında bilgiler verilirken ikinci gün programı ise endüstriler arası etkileşim, bölgesel rekabet ve bölgesel gelişmişlik konularına ayrıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofislerinin tam kadro olarak katıldıkları eğitimin son gününde ise bölgesel potansiyel yatırım alanlarının belirlenmesi konusu üzerinde duruldu. Eğitim, Ajans uzmanlarına katılım sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de BuluştuMarmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de BuluştuMarmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de Buluştu

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...