Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de Buluştu

Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de Buluştu
Eklenme Tarihi: 11 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 3085
Ajans Uzmanları Kalkınma Bankası Eğitimine Katıldı

Trakya Kalkınma Ajansı, Kalkınma Bankası tarafından verilen ‘Sektörel Performans Değerlendirmesi, Bölgesel Rekabet Edebilirlik Analizi ve Bölgesel Potansiyel Yatırım Alanlarının Belirlenmesi’ eğitimine ev sahipliği yaptı. Marmara Bölgesi’nde görev yapan Kalkınma Ajansları uzmanlarının katıldığı eğitimin organizasyonunu üstlenen TRAKYAKA, bölge Ajanslarını Edirne’de ağırladı.

Bölgesel kalkınmada kritik önem taşıyan sektörel performans değerlendirmesi, bölgesel rekabet edebilirlik analizi ve bölgesel potansiyel yatırım alanlarının belirlenmesi konularını içeren Kalkınma Bankası eğitimi 7-9 Ocak tarihleri arasında Edirne’de gerçekleşti. Trakya Kalkınma Ajansı’nın ev sahibi olarak katıldığı eğitime İstanbul ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansları ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı uzmanları iştirak etti.

İlk gün programında TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ve BEBKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Sait Cülfik’in de hazır bulunduğu eğitimde sektörel performans ve sektörel rekabet konuları ele alındı. Eğitimin ilk gününde uzmanlara ağırlıklı olarak performans ölçüm yöntemleri hakkında bilgiler verilirken ikinci gün programı ise endüstriler arası etkileşim, bölgesel rekabet ve bölgesel gelişmişlik konularına ayrıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofislerinin tam kadro olarak katıldıkları eğitimin son gününde ise bölgesel potansiyel yatırım alanlarının belirlenmesi konusu üzerinde duruldu. Eğitim, Ajans uzmanlarına katılım sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Marmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de BuluştuMarmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de BuluştuMarmara Bölgesi Kalkınma Ajansları Edirne’de Buluştu

DİĞER HABERLER

Trakya, On Birinci Kalkınma Planı Hazırlık Toplantılarını Tamamladı15 Şubat 2018Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı önderliğinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da toplantılar yapıldı. Turizm Profesyonelleri EMITT’te Bir Araya Geldi29 Ocak 2018Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan, turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren EMITT 2018 Uluslararası Turizm Fuarı 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. EMITT’e, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan Ülkeleri ve İtalya olmak üzere 108 ülkeden 4500 tur operatörü arasından seçilerek davet edilen 650’si katıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Edirne’de Toplandı18 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Ocak ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı.
  Yükleniyor...