TRAKYAKA Proje Yazma Eğitimleri Sürüyor

TRAKYAKA Proje Yazma Eğitimleri Sürüyor
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2841
Kırklareli Üniversitesi Personeline PDY Eğitimi Verildi

Trakya Kalkınma Ajansı’nın paydaşların proje hazırlamaya yönelik kurumsal kapasitelerinin artırılmasına dönük çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda kurum ve kuruluşlardan gelen eğitim taleplerine yanıt vermeye çalışan Ajans, Proje Döngüsü Yönetimi eğitimlerini sürdürüyor. 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları Teklif Çağrısı dönemi içerisinde verilen eğitimlerin sonuncusu Kırklareli Üniversitesi’nde yapıldı. 12-13 Ocak tarihlerinde gerçekleşen eğitime üniversite akademik kadrolarının yanı sıra idari personel de katılım gösterdi.

Trakya’daki kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerin proje hazırlama kapasitelerini artırma çabasında olan TRAKYAKA bu amaçla son olarak Kırklareli Üniversitesi personeli için bir eğitim düzenledi. Proje Döngüsü Yönetimi başlıklı eğitim 12 Ocak Cumartesi günü saat 09:30’da başladı. Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime 50 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleşti.

Ajans mali destekleri hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından proje kavramı ve mantıksal çerçeve konuları ile başlayan eğitim faaliyet, zaman ve kaynak planlaması ile sürdü. Eğitimde sorun, hedef ve strateji analizi ile mantıksal çerçeve hakkında çok sayıda örnekler verildi. Katılımcılara başvuru rehberi ve eklerinin doldurulmasına ilişkin bilgilerin sunulduğu eğitimde grup çalışmaları da gerçekleştirildi. PDY eğitimi çeşitli proje fikirlerinin üretilerek tartışmaya açılması ve bu fikirler üzerinden proje hazırlama pratiklerinin yapılmasıyla zenginleştirildi. Eğitimin ardından katılımcılara sertifikalarının en kısa sürede teslim edileceği belirtilirken bu eğitimlerin Ajansa gelen proje başvuru sayısını artırmasının beklendiği ifade edildi.

                                                             

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Proje Yazma Eğitimleri SürüyorTRAKYAKA Proje Yazma Eğitimleri Sürüyor

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...