TRAKYAKA Proje Yazma Eğitimleri Sürüyor

TRAKYAKA Proje Yazma Eğitimleri Sürüyor
Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2658
Kırklareli Üniversitesi Personeline PDY Eğitimi Verildi

Trakya Kalkınma Ajansı’nın paydaşların proje hazırlamaya yönelik kurumsal kapasitelerinin artırılmasına dönük çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda kurum ve kuruluşlardan gelen eğitim taleplerine yanıt vermeye çalışan Ajans, Proje Döngüsü Yönetimi eğitimlerini sürdürüyor. 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları Teklif Çağrısı dönemi içerisinde verilen eğitimlerin sonuncusu Kırklareli Üniversitesi’nde yapıldı. 12-13 Ocak tarihlerinde gerçekleşen eğitime üniversite akademik kadrolarının yanı sıra idari personel de katılım gösterdi.

Trakya’daki kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerin proje hazırlama kapasitelerini artırma çabasında olan TRAKYAKA bu amaçla son olarak Kırklareli Üniversitesi personeli için bir eğitim düzenledi. Proje Döngüsü Yönetimi başlıklı eğitim 12 Ocak Cumartesi günü saat 09:30’da başladı. Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitime 50 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleşti.

Ajans mali destekleri hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından proje kavramı ve mantıksal çerçeve konuları ile başlayan eğitim faaliyet, zaman ve kaynak planlaması ile sürdü. Eğitimde sorun, hedef ve strateji analizi ile mantıksal çerçeve hakkında çok sayıda örnekler verildi. Katılımcılara başvuru rehberi ve eklerinin doldurulmasına ilişkin bilgilerin sunulduğu eğitimde grup çalışmaları da gerçekleştirildi. PDY eğitimi çeşitli proje fikirlerinin üretilerek tartışmaya açılması ve bu fikirler üzerinden proje hazırlama pratiklerinin yapılmasıyla zenginleştirildi. Eğitimin ardından katılımcılara sertifikalarının en kısa sürede teslim edileceği belirtilirken bu eğitimlerin Ajansa gelen proje başvuru sayısını artırmasının beklendiği ifade edildi.

                                                             

FOTOĞRAFLAR

TRAKYAKA Proje Yazma Eğitimleri SürüyorTRAKYAKA Proje Yazma Eğitimleri Sürüyor

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...