TRAKYAKA EMITT 2013 Fuarına Hazır

TRAKYAKA EMITT 2013 Fuarına Hazır
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2611
Trakya’nın Turizm Potansiyeli Görücüye Çıkıyor

Dünyanın sayılı turizm fuarları arasında yer alan EMITT Fuarı’nda bu yıl da Trakya rüzgarı esecek. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin turizm potansiyeli, 2012’de olduğu gibi bu yıl da Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve tek çatı altında tanıtılacak. 24 Ocak tarihinde başlayacak ve dört gün sürecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Trakya’nın turizm değerlerini profesyoneller ile buluşturacak.

Trakya Kalkınma Ajansı ilk kez 2012 yılında katılım gösterdiği ve bölge illerini yan yana getirerek Trakya’nın tanıtımına destek sağladığı EMITT Fuarı’na bu yıl daha iddialı biçimde hazırlandı. Fuarda 12 numaralı salondan 350 metrekarelik stant alanı kiralayan Ajans, bölgenin tanıtımı için göze hitap eden çarpıcı bir tasarım hazırlattı. Fuarın en ilgi çeken stantlarından birini oluşturmayı amaçlayan Ajans, hazırlıklarını bölgeyi bir bütün olarak ele alma yöntemini benimsediği tematik tanıtım stratejisi ile yürüttü. Bu doğrultuda stant alanını üçe bölen Trakya Kalkınma Ajansı, bölgeyi Kültür ve Tarih, Doğa ve Doğa Sporları ile Gastronomi olmak üzere üç başlık altında tanıtmayı hedefledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri başta olmak üzere belirlenen tematik alanlara ilişkin faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerle ortak bir çalışma yürüten TRAKYAKA, bu yılki EMITT Fuarı için yoğun bir hazırlık sürecini geride bıraktı. Bahsi geçen tüm ilgililerin desteğini alarak çok sayıda tanıtım broşürünün içerik ve tasarım çalışmalarını tamamlayan Ajans, diğer tanıtım materyallerinin oluşturulması görevini de üstlendi. Yerel yönetimlerin bölge tanıtımına yönelik materyallerinden de yararlanan TRAKYAKA, bu sayede fuar için son derece zengin bir içerik elde etmiş oldu.

İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 17 ncisi gerçekleşecek olan EMITT Fuarı kapılarını 24 Ocak Perşembe günü saat 11:00’de açacak. Trakya standının açılış kokteyli ise aynı gün saat 14:30’da yapılacak. Kokteylde TRAKYAKA Yönetim Kurulu üyeleri başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesinin yanı sıra sanatçılardan turizmcilere dek pek çok isim hazır bulunacak. Kokteyl sırasında Kırklarelili kanun virtüözü Göksel Baktagir de katılımcılara muhteşem bir dinleti sunacak. Fuar süresince ziyaretçilere tematik alanlara ilişkin bilgiler verilirken, ortak sahnede halk oyunları gösterisi, klarnet konseri gibi Trakya’ya özgü çeşitli aktiviteler yer alacak. 

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...