TRAKYAKA EMITT 2013 Fuarına Hazır

TRAKYAKA EMITT 2013 Fuarına Hazır
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2452
Trakya’nın Turizm Potansiyeli Görücüye Çıkıyor

Dünyanın sayılı turizm fuarları arasında yer alan EMITT Fuarı’nda bu yıl da Trakya rüzgarı esecek. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin turizm potansiyeli, 2012’de olduğu gibi bu yıl da Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve tek çatı altında tanıtılacak. 24 Ocak tarihinde başlayacak ve dört gün sürecek olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Trakya’nın turizm değerlerini profesyoneller ile buluşturacak.

Trakya Kalkınma Ajansı ilk kez 2012 yılında katılım gösterdiği ve bölge illerini yan yana getirerek Trakya’nın tanıtımına destek sağladığı EMITT Fuarı’na bu yıl daha iddialı biçimde hazırlandı. Fuarda 12 numaralı salondan 350 metrekarelik stant alanı kiralayan Ajans, bölgenin tanıtımı için göze hitap eden çarpıcı bir tasarım hazırlattı. Fuarın en ilgi çeken stantlarından birini oluşturmayı amaçlayan Ajans, hazırlıklarını bölgeyi bir bütün olarak ele alma yöntemini benimsediği tematik tanıtım stratejisi ile yürüttü. Bu doğrultuda stant alanını üçe bölen Trakya Kalkınma Ajansı, bölgeyi Kültür ve Tarih, Doğa ve Doğa Sporları ile Gastronomi olmak üzere üç başlık altında tanıtmayı hedefledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri başta olmak üzere belirlenen tematik alanlara ilişkin faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerle ortak bir çalışma yürüten TRAKYAKA, bu yılki EMITT Fuarı için yoğun bir hazırlık sürecini geride bıraktı. Bahsi geçen tüm ilgililerin desteğini alarak çok sayıda tanıtım broşürünün içerik ve tasarım çalışmalarını tamamlayan Ajans, diğer tanıtım materyallerinin oluşturulması görevini de üstlendi. Yerel yönetimlerin bölge tanıtımına yönelik materyallerinden de yararlanan TRAKYAKA, bu sayede fuar için son derece zengin bir içerik elde etmiş oldu.

İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 17 ncisi gerçekleşecek olan EMITT Fuarı kapılarını 24 Ocak Perşembe günü saat 11:00’de açacak. Trakya standının açılış kokteyli ise aynı gün saat 14:30’da yapılacak. Kokteylde TRAKYAKA Yönetim Kurulu üyeleri başta olmak üzere çok sayıda protokol üyesinin yanı sıra sanatçılardan turizmcilere dek pek çok isim hazır bulunacak. Kokteyl sırasında Kırklarelili kanun virtüözü Göksel Baktagir de katılımcılara muhteşem bir dinleti sunacak. Fuar süresince ziyaretçilere tematik alanlara ilişkin bilgiler verilirken, ortak sahnede halk oyunları gösterisi, klarnet konseri gibi Trakya’ya özgü çeşitli aktiviteler yer alacak. 

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...