EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan

EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 3024
Trakya Standı Açılış Kokteyli Büyük İlgi Gördü

Trakya, 24 Ocak Perşembe günü kapılarını açan 17. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na hızlı başladı. Fuara Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda hazırlanan Trakya Bölgesi’ne ait stantta düzenlenen açılış kokteyli fuarın en yoğun katılımlı etkinliklerinden biri oldu. Protokol üyeleri ve sanatçıların yanı sıra çok sayıda fuar katılımcısının iştirak ettiği açılış basın mensuplarının da büyük ilgisini çekti.

TRAKYAKA’nın bölgenin turizm potansiyelinin ortaya konması amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte katıldığı EMITT Fuarı için Ajans tarafından düzenlenen açılış büyük ilgi gördü. Saat 14:30’da stant için tasarlanan Trakya Köprüsü’nde gerçekleşen yöresel kıyafet defilesi ile başlayan açılış kokteyli renkli görüntülere sahne oldu. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ Valileri başta olmak üzere Trakya protokolünün büyük bölümünün hazır bulunduğu açılışta misafirler keyifli dakikalar yaşadı.

Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır’ın yönetimindeki gastronomi alanında hazırlanan yöresel ikramlarla zenginleşen kokteylin yıldızları ise dünyaca ünlü Trakyalı müzisyenler oldu. Kırklarelili perküsyon ustası Burhan Öcal, kanun virtüözü Göksel Baktagir ve keman sanatçısı Nedim Nalbantoğlu açılışın onur konukları olarak ilgiyi üzerlerinde topladı. Standı gezerek protokol üyeleri ve Trakyalı hemşerileri ile samimi bir ortamda sohbet eden sanatçılar hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Edirne Belediyesi Müzik Grubu’nun hareketli şarkıları ile süren ve diğer fuar katılımcılarının da dahil olduğu kokteylin ardından Trakya standının açılış töreni tamamlanmış oldu. Stant, fuar katılımcılarının ve basın mensuplarının ziyaretleri ile hareketli bir gün geçirirken TRAKYAKA tarafından hazırlanan tanıtım materyalleri büyük ilgi gördü. Trakya’nın Kültür ve Tarih, Doğa ve Doğa Sporları ile Gastronomi olmak üzere üç başlık altında tanıtıldığı Trakya standı, fuarın ikinci günü turizm profesyonellerini, son iki günü ise fuar ziyaretçilerini ağırlayacak.

FOTOĞRAFLAR

EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan
  Yükleniyor...