EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan

EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 3180
Trakya Standı Açılış Kokteyli Büyük İlgi Gördü

Trakya, 24 Ocak Perşembe günü kapılarını açan 17. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na hızlı başladı. Fuara Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda hazırlanan Trakya Bölgesi’ne ait stantta düzenlenen açılış kokteyli fuarın en yoğun katılımlı etkinliklerinden biri oldu. Protokol üyeleri ve sanatçıların yanı sıra çok sayıda fuar katılımcısının iştirak ettiği açılış basın mensuplarının da büyük ilgisini çekti.

TRAKYAKA’nın bölgenin turizm potansiyelinin ortaya konması amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte katıldığı EMITT Fuarı için Ajans tarafından düzenlenen açılış büyük ilgi gördü. Saat 14:30’da stant için tasarlanan Trakya Köprüsü’nde gerçekleşen yöresel kıyafet defilesi ile başlayan açılış kokteyli renkli görüntülere sahne oldu. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ Valileri başta olmak üzere Trakya protokolünün büyük bölümünün hazır bulunduğu açılışta misafirler keyifli dakikalar yaşadı.

Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır’ın yönetimindeki gastronomi alanında hazırlanan yöresel ikramlarla zenginleşen kokteylin yıldızları ise dünyaca ünlü Trakyalı müzisyenler oldu. Kırklarelili perküsyon ustası Burhan Öcal, kanun virtüözü Göksel Baktagir ve keman sanatçısı Nedim Nalbantoğlu açılışın onur konukları olarak ilgiyi üzerlerinde topladı. Standı gezerek protokol üyeleri ve Trakyalı hemşerileri ile samimi bir ortamda sohbet eden sanatçılar hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Edirne Belediyesi Müzik Grubu’nun hareketli şarkıları ile süren ve diğer fuar katılımcılarının da dahil olduğu kokteylin ardından Trakya standının açılış töreni tamamlanmış oldu. Stant, fuar katılımcılarının ve basın mensuplarının ziyaretleri ile hareketli bir gün geçirirken TRAKYAKA tarafından hazırlanan tanıtım materyalleri büyük ilgi gördü. Trakya’nın Kültür ve Tarih, Doğa ve Doğa Sporları ile Gastronomi olmak üzere üç başlık altında tanıtıldığı Trakya standı, fuarın ikinci günü turizm profesyonellerini, son iki günü ise fuar ziyaretçilerini ağırlayacak.

FOTOĞRAFLAR

EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...