EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan

EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan
Eklenme Tarihi: 25 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2923
Trakya Standı Açılış Kokteyli Büyük İlgi Gördü

Trakya, 24 Ocak Perşembe günü kapılarını açan 17. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na hızlı başladı. Fuara Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda hazırlanan Trakya Bölgesi’ne ait stantta düzenlenen açılış kokteyli fuarın en yoğun katılımlı etkinliklerinden biri oldu. Protokol üyeleri ve sanatçıların yanı sıra çok sayıda fuar katılımcısının iştirak ettiği açılış basın mensuplarının da büyük ilgisini çekti.

TRAKYAKA’nın bölgenin turizm potansiyelinin ortaya konması amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte katıldığı EMITT Fuarı için Ajans tarafından düzenlenen açılış büyük ilgi gördü. Saat 14:30’da stant için tasarlanan Trakya Köprüsü’nde gerçekleşen yöresel kıyafet defilesi ile başlayan açılış kokteyli renkli görüntülere sahne oldu. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ Valileri başta olmak üzere Trakya protokolünün büyük bölümünün hazır bulunduğu açılışta misafirler keyifli dakikalar yaşadı.

Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır’ın yönetimindeki gastronomi alanında hazırlanan yöresel ikramlarla zenginleşen kokteylin yıldızları ise dünyaca ünlü Trakyalı müzisyenler oldu. Kırklarelili perküsyon ustası Burhan Öcal, kanun virtüözü Göksel Baktagir ve keman sanatçısı Nedim Nalbantoğlu açılışın onur konukları olarak ilgiyi üzerlerinde topladı. Standı gezerek protokol üyeleri ve Trakyalı hemşerileri ile samimi bir ortamda sohbet eden sanatçılar hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Edirne Belediyesi Müzik Grubu’nun hareketli şarkıları ile süren ve diğer fuar katılımcılarının da dahil olduğu kokteylin ardından Trakya standının açılış töreni tamamlanmış oldu. Stant, fuar katılımcılarının ve basın mensuplarının ziyaretleri ile hareketli bir gün geçirirken TRAKYAKA tarafından hazırlanan tanıtım materyalleri büyük ilgi gördü. Trakya’nın Kültür ve Tarih, Doğa ve Doğa Sporları ile Gastronomi olmak üzere üç başlık altında tanıtıldığı Trakya standı, fuarın ikinci günü turizm profesyonellerini, son iki günü ise fuar ziyaretçilerini ağırlayacak.

FOTOĞRAFLAR

EMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’danEMITT 2013’ün En İyi Açılışı Trakya’dan

DİĞER HABERLER

Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı23 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor.
  Yükleniyor...