Trakya Standı Turizm Profesyonellerini Ağırladı

Trakya Standı Turizm Profesyonellerini Ağırladı
Eklenme Tarihi: 26 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2870
EMITT Fuarında İkinci Gün Heyecanı Geride Kaldı

Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Trakya Bölgesi’nin turizm potansiyelinin tanıtılması amacıyla Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) için hazırlanan Trakya Standı fuarın ikinci gününde de büyük hareketliliğe sahne oldu. Turizm alanında faaliyet gösteren firma temsilcileri ve tur operatörlerini ağırlayan stant alanında TRAKYAKA, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeli ve STK temsilcileri tarafından misafirlere bölge hakkında bilgiler sunuldu. Yöresel yiyeceklerin ikramı eşliğinde gerçekleşen görüşmelerde taraflar önemli bağlantılar kurma imkanı buldu.

EMITT 2013 Turizm Fuarı’na TRAKYAKA çatısı altında katılım gösteren Trakya, tüm turistik öğeleriyle birlikte görücüye çıktı. Bölgenin doğa sporları, kültür ve tarih ve gastronomi potansiyelinin öne çıkarıldığı fuarda Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illeri hem kendilerine has özellikleri hem de ortak değerleriyle hep birlikte tanıtıldı. Trakya’nın bir turizm destinasyonu olarak ele alındığı bu yılki EMITT fuarının ikinci günü turizmcilere bölgeyi bu bakış açısıyla tanıtmak üzere seçildi. TRAKYAKA tarafından özel olarak stant alanına davet edilen turizmciler burada yöresel yiyecek ve içeceklerle ağırlandı. Trakya’nın turizm potansiyeli hakkında bilgilendirilen profesyoneller stanttan çeşitli iş ve tur fikirleriyle ayrıldı.     

Trakya EMITT 2013 Fuarı’ndaki tematik tanıtım stratejisi ile dikkat çekerken gastronomi teması sayesinde sadece gözlere değil damaklara da hitap etti. Bölgenin yeme içme kültürü konusundaki uzman ismi Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır liderliğinde oluşturulan gastronomi bölümü büyük ilgi gördü. Çakır ve öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu yöresel ikramlıklar turizm profesyonelleri ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Bu sayede Tekirdağ köftesi, hardaliye, üzüm suyu, kireçte kabak tatlısı, peynir çeşitleri, badem ezmesi, Edirne kurabiyesi ve daha pek çok Trakya lezzeti gastronomi alanında EMITT ziyaretçileri ile buluşmuş oldu.

Trakya Köprüsü ve Yamaç Paraşütü

EMITT Fuarına ‘Medeniyetler Köprüsü: Trakya’ sloganı ile katılan Trakya Bölgesi stant alanında da sloganına vurgu yapan bir tasarım seçti. 350 metrekarelik stant alanını bölgedeki tarihi köprülerin model alındığı dev bir köprü ile süsleyen TRAKYAKA’nın bu tasarımı katılımcıların büyük beğenisini topladı. Üzerinde Osmanlı’nın Avrupa seferlerinde izlediği rotaya işaret eden ‘Sultanlar Yolu’nun duraklarını taşıyan köprüyü kullananlar stant alanını tepeden izleme şansı buldular.

Tekirdağ Uçmakdere’de yapılan yamaç paraşütü sporunu tanıtmak üzere hazırlanan balon da Trakya standının en ilgi gören öğelerinden oldu. Yamaç paraşütü şeklinde ve gökkuşağı renklerindeki balon tüm ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Balonu görerek standın doğa sporları bölümüne yönelen ziyaretçiler burada yamaç paraşütü hakkında bilgi edinme imkanı da buldular.

EMITT’in ikinci gününde, Kırklareli Belediyesi Halk Oyunları Ekibi gösterisi ve Lüleburgaz Uçan Eller Kuklaevi aktiviteleri ise dikkat çeken Trakya etkinlikleri arasında yer aldı. Fuar ortak sahnesinde gerçekleştirilen halk oyunları gösterisi çok sayıda izleyiciyi kendisine çekerken Uçan Eller Kuklaevi’nin standı ise çocukların ilgi odağı oldu. Standa gelen çocuklara Uçan Eller tarafından fuar alanında üretilen kuklalardan armağan edildi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ’ın Ziyareti

Fuarın ikinci gününde Trakya standını ziyaret edenler arasında Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da yer aldı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün tarafından karşılanan Bozdağ, Trakya Köprüsü üzerinden standı incelerken en büyük ilgiyi yamaç paraşütüne gösterdi. Bozdağ’ın ziyaretinin ardından fuarın ikinci günü de Trakya adına başarılı bir tanıtım çalışması olarak son buldu. 

FOTOĞRAFLAR

Trakya Standı Turizm Profesyonellerini AğırladıTrakya Standı Turizm Profesyonellerini AğırladıTrakya Standı Turizm Profesyonellerini AğırladıTrakya Standı Turizm Profesyonellerini AğırladıTrakya Standı Turizm Profesyonellerini AğırladıTrakya Standı Turizm Profesyonellerini Ağırladı
  Yükleniyor...