17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası

17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2468
En Etkin Tanıtım Ödülü Trakya’nın

Bu yıl 17 ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na Trakya Bölgesi damgasını vurdu. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından koordine edilen Trakya standında gerçekleşen tanıtım faaliyetleri, bölgeye ‘Beldeler Dalında En Etkin Tanıtım Ödülü’nü kazandırdı. Böylece Trakya’nın dört günlük fuar süresince gerçekleştirdiği başarılı tanıtım ödülle de taçlandırılmış oldu.

Dünyanın en çok ziyaret edilen turizm fuarları arasında yer alan EMITT Fuarı bu yıl 24-27 Ocak tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Trakya Bölgesi’nin turizm potansiyelini tanıtmak amacıyla fuara katılan Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile koordinasyon halinde hazırlandığı fuarı başarıyla tamamladı. Fuar için 20’ye yakın tanıtım materyalinin tasarım ve içerik çalışmasını yürüten Ajans sayesinde Trakya standı fuarın en zengin basılı materyallerine sahip oldu.

Bu yılki fuarda il bazlı tanıtımdan bölgesel ve tematik tanıtım yöntemine geçen TRAKYAKA, bölgeyi doğa ve doğa sporları, gastronomi ve kültür ve tarih başlıklarında tanıttı. Kiralama, tasarım ve uygulama maliyetlerini üstlendiği standı üç tema alanına bölen Ajans bu bölümlerde bölgenin öne çıkan öğelerine yer verdi. Doğa ve doğa sporları kısmında yamaç paraşütü, dalış, doğa yürüyüşü, bisiklet ve yelken gibi öğeler tanıtılırken gastronomi alanında ise yöresel yiyecek ve içeceklerin tanıtım ve ikramı gerçekleşti. Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır’ın koordinasyonunda yapılan ikramlarda Tekirdağ köftesinden hardaliyeye, peynirden badem ezmesine dek çeşitli ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Medeniyetler Köprüsü Trakya

Trakya’nın tarihi ve kültürel öğelerinin tanıtıldığı bölümde Tekirdağ Karacakılavuz dokumaları, Edirnekari, Selimiye Camii ve Sakin Şehir Vize öne çıkarken stant alanı boyunca uzanan Trakya Köprüsü ise fuarın en ilgi çeken tasarımları arasında yer aldı. Medeniyetler Köprüsü Trakya sloganı altında köprüden geçen ziyaretçiler Trakya standını buradan inceleme imkanı buldular. Köprü üzerinde gerçekleşen yöresel kıyafet defilesinin yanı sıra Trakyalı ünlü müzisyenler Burhan Öçal, Göksel Baktagir ve Nedim Nalbantoğlu’nun katılımlarıyla renklenen kültür ve tarih standında fuar süresince yöresel Trakya ezgilerine de yer verildi. Fuarın ortak sahnesi de Trakya’nın halk oyunları başta olmak üzere yağlı güreşler ve benzeri kültürel öğelere dair aktivitelerle değerlendirildi.

EMITT 2013 Fuarı’nda tanıtım konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla ziyaretçilerden büyük övgü alan Trakya Bölgesi ‘Beldeler Dalında En Etkin Tanıtım Ödülü’nü almaya layık görüldü. Fuar ziyaretçilerinin doldurdukları anketler neticesinde belirlenen ödülü Trakya ekibi adına TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün kabul etti. Trakya’nın en etkin biçimde tanıtıldığı 17 nci EMITT Fuarı düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...