17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası

17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2622
En Etkin Tanıtım Ödülü Trakya’nın

Bu yıl 17 ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na Trakya Bölgesi damgasını vurdu. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından koordine edilen Trakya standında gerçekleşen tanıtım faaliyetleri, bölgeye ‘Beldeler Dalında En Etkin Tanıtım Ödülü’nü kazandırdı. Böylece Trakya’nın dört günlük fuar süresince gerçekleştirdiği başarılı tanıtım ödülle de taçlandırılmış oldu.

Dünyanın en çok ziyaret edilen turizm fuarları arasında yer alan EMITT Fuarı bu yıl 24-27 Ocak tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Trakya Bölgesi’nin turizm potansiyelini tanıtmak amacıyla fuara katılan Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile koordinasyon halinde hazırlandığı fuarı başarıyla tamamladı. Fuar için 20’ye yakın tanıtım materyalinin tasarım ve içerik çalışmasını yürüten Ajans sayesinde Trakya standı fuarın en zengin basılı materyallerine sahip oldu.

Bu yılki fuarda il bazlı tanıtımdan bölgesel ve tematik tanıtım yöntemine geçen TRAKYAKA, bölgeyi doğa ve doğa sporları, gastronomi ve kültür ve tarih başlıklarında tanıttı. Kiralama, tasarım ve uygulama maliyetlerini üstlendiği standı üç tema alanına bölen Ajans bu bölümlerde bölgenin öne çıkan öğelerine yer verdi. Doğa ve doğa sporları kısmında yamaç paraşütü, dalış, doğa yürüyüşü, bisiklet ve yelken gibi öğeler tanıtılırken gastronomi alanında ise yöresel yiyecek ve içeceklerin tanıtım ve ikramı gerçekleşti. Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır’ın koordinasyonunda yapılan ikramlarda Tekirdağ köftesinden hardaliyeye, peynirden badem ezmesine dek çeşitli ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Medeniyetler Köprüsü Trakya

Trakya’nın tarihi ve kültürel öğelerinin tanıtıldığı bölümde Tekirdağ Karacakılavuz dokumaları, Edirnekari, Selimiye Camii ve Sakin Şehir Vize öne çıkarken stant alanı boyunca uzanan Trakya Köprüsü ise fuarın en ilgi çeken tasarımları arasında yer aldı. Medeniyetler Köprüsü Trakya sloganı altında köprüden geçen ziyaretçiler Trakya standını buradan inceleme imkanı buldular. Köprü üzerinde gerçekleşen yöresel kıyafet defilesinin yanı sıra Trakyalı ünlü müzisyenler Burhan Öçal, Göksel Baktagir ve Nedim Nalbantoğlu’nun katılımlarıyla renklenen kültür ve tarih standında fuar süresince yöresel Trakya ezgilerine de yer verildi. Fuarın ortak sahnesi de Trakya’nın halk oyunları başta olmak üzere yağlı güreşler ve benzeri kültürel öğelere dair aktivitelerle değerlendirildi.

EMITT 2013 Fuarı’nda tanıtım konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla ziyaretçilerden büyük övgü alan Trakya Bölgesi ‘Beldeler Dalında En Etkin Tanıtım Ödülü’nü almaya layık görüldü. Fuar ziyaretçilerinin doldurdukları anketler neticesinde belirlenen ödülü Trakya ekibi adına TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün kabul etti. Trakya’nın en etkin biçimde tanıtıldığı 17 nci EMITT Fuarı düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası

DİĞER HABERLER

Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı. Trakya Bölgesi, Ankara’da Tanıtım Atağına Kalkıyor 2 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da yapıldı.
  Yükleniyor...