17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası

17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası
Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2537
En Etkin Tanıtım Ödülü Trakya’nın

Bu yıl 17 ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’na Trakya Bölgesi damgasını vurdu. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından koordine edilen Trakya standında gerçekleşen tanıtım faaliyetleri, bölgeye ‘Beldeler Dalında En Etkin Tanıtım Ödülü’nü kazandırdı. Böylece Trakya’nın dört günlük fuar süresince gerçekleştirdiği başarılı tanıtım ödülle de taçlandırılmış oldu.

Dünyanın en çok ziyaret edilen turizm fuarları arasında yer alan EMITT Fuarı bu yıl 24-27 Ocak tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Trakya Bölgesi’nin turizm potansiyelini tanıtmak amacıyla fuara katılan Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile koordinasyon halinde hazırlandığı fuarı başarıyla tamamladı. Fuar için 20’ye yakın tanıtım materyalinin tasarım ve içerik çalışmasını yürüten Ajans sayesinde Trakya standı fuarın en zengin basılı materyallerine sahip oldu.

Bu yılki fuarda il bazlı tanıtımdan bölgesel ve tematik tanıtım yöntemine geçen TRAKYAKA, bölgeyi doğa ve doğa sporları, gastronomi ve kültür ve tarih başlıklarında tanıttı. Kiralama, tasarım ve uygulama maliyetlerini üstlendiği standı üç tema alanına bölen Ajans bu bölümlerde bölgenin öne çıkan öğelerine yer verdi. Doğa ve doğa sporları kısmında yamaç paraşütü, dalış, doğa yürüyüşü, bisiklet ve yelken gibi öğeler tanıtılırken gastronomi alanında ise yöresel yiyecek ve içeceklerin tanıtım ve ikramı gerçekleşti. Kırklareli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ali Çakır’ın koordinasyonunda yapılan ikramlarda Tekirdağ köftesinden hardaliyeye, peynirden badem ezmesine dek çeşitli ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Medeniyetler Köprüsü Trakya

Trakya’nın tarihi ve kültürel öğelerinin tanıtıldığı bölümde Tekirdağ Karacakılavuz dokumaları, Edirnekari, Selimiye Camii ve Sakin Şehir Vize öne çıkarken stant alanı boyunca uzanan Trakya Köprüsü ise fuarın en ilgi çeken tasarımları arasında yer aldı. Medeniyetler Köprüsü Trakya sloganı altında köprüden geçen ziyaretçiler Trakya standını buradan inceleme imkanı buldular. Köprü üzerinde gerçekleşen yöresel kıyafet defilesinin yanı sıra Trakyalı ünlü müzisyenler Burhan Öçal, Göksel Baktagir ve Nedim Nalbantoğlu’nun katılımlarıyla renklenen kültür ve tarih standında fuar süresince yöresel Trakya ezgilerine de yer verildi. Fuarın ortak sahnesi de Trakya’nın halk oyunları başta olmak üzere yağlı güreşler ve benzeri kültürel öğelere dair aktivitelerle değerlendirildi.

EMITT 2013 Fuarı’nda tanıtım konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla ziyaretçilerden büyük övgü alan Trakya Bölgesi ‘Beldeler Dalında En Etkin Tanıtım Ödülü’nü almaya layık görüldü. Fuar ziyaretçilerinin doldurdukları anketler neticesinde belirlenen ödülü Trakya ekibi adına TRAKYAKA Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün kabul etti. Trakya’nın en etkin biçimde tanıtıldığı 17 nci EMITT Fuarı düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası17. EMITT Fuarı’na Trakya Damgası

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...