Edirne’de Din Görevlilerine Turizm Konusunda Eğitim Verildi

Edirne’de Din Görevlilerine Turizm Konusunda Eğitim Verildi
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2292
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Edirne Müftülüğü’nce yürütülen “Camilerimizde Güler Yüzlü Turizm Eğitimi” adlı projenin uygulaması ocak ayında verilen eğitimlerle tamamlandı.

TRAKYAKA tarafından açılan 2012 Teknik Destek Programı kapsamında Edirne Müftülüğü’nün hazırladığı “Camilerimizde Güler Yüzlü Turizm Eğitimi” adlı projenin uygulama eğitimleri İl Müftülük binasında gerçekleştirildi. Müftülüğe bağlı selâtin camilerde görev yapan toplam 75 din görevlisinin üç grup halinde katıldığı eğitimlerde tarih, kültür, turizm ve iletişim alanlarında eğitimler verildi. Bu eğitimlerde temel amaç din görevlilerinin yerli ve yabancı turistlerle uygun ve doğru biçimde diyalog kurmasını sağlayabilmek ve iyi bir kültür elçisi olmalarını sağlayabilmekti.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün eğitimlere destek olarak doğru bir iş yaptıklarını belirterek şunları söyledi: “Edirne’deki selâtin camilere gelen ziyaretçilere tarihî, dinî ve kültürel açılardan bilgilendirme görevini yerine getiren din görevlileri aynı zamanda turizm elçilerimizdir. Edirne gibi Osmanlı’ya başkentlik yapmış bir şehrin camilerinde görev yapan din görevlilerimiz aldıkları eğitimlerle bundan sonra başka din mensuplarına Türk-İslam kültürünü tanıtırken kazandıkları donanımı kullanacaklardır.”

  Yükleniyor...