Edirne’de Din Görevlilerine Turizm Konusunda Eğitim Verildi

Edirne’de Din Görevlilerine Turizm Konusunda Eğitim Verildi
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 2030
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Edirne Müftülüğü’nce yürütülen “Camilerimizde Güler Yüzlü Turizm Eğitimi” adlı projenin uygulaması ocak ayında verilen eğitimlerle tamamlandı.

TRAKYAKA tarafından açılan 2012 Teknik Destek Programı kapsamında Edirne Müftülüğü’nün hazırladığı “Camilerimizde Güler Yüzlü Turizm Eğitimi” adlı projenin uygulama eğitimleri İl Müftülük binasında gerçekleştirildi. Müftülüğe bağlı selâtin camilerde görev yapan toplam 75 din görevlisinin üç grup halinde katıldığı eğitimlerde tarih, kültür, turizm ve iletişim alanlarında eğitimler verildi. Bu eğitimlerde temel amaç din görevlilerinin yerli ve yabancı turistlerle uygun ve doğru biçimde diyalog kurmasını sağlayabilmek ve iyi bir kültür elçisi olmalarını sağlayabilmekti.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün eğitimlere destek olarak doğru bir iş yaptıklarını belirterek şunları söyledi: “Edirne’deki selâtin camilere gelen ziyaretçilere tarihî, dinî ve kültürel açılardan bilgilendirme görevini yerine getiren din görevlileri aynı zamanda turizm elçilerimizdir. Edirne gibi Osmanlı’ya başkentlik yapmış bir şehrin camilerinde görev yapan din görevlilerimiz aldıkları eğitimlerle bundan sonra başka din mensuplarına Türk-İslam kültürünü tanıtırken kazandıkları donanımı kullanacaklardır.”

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...