6.Dönem Girişimcilik Kursunu Tamamlayan 112 Girişimci Adayı Sertifikalarını Aldı

6.Dönem Girişimcilik Kursunu Tamamlayan 112 Girişimci Adayı Sertifikalarını Aldı
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2013 | Toplam Okunma: 3205
Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliğinde düzenlenen 6. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 112 girişimci adayı düzenlenen törenlerle sertifikalarını aldı. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolleri ile Trakya genelinde 28 eğitim organize eden Trakya Kalkınma Ajansı ve KOSGEB, toplam 778 kursiyeri sertifikalandırarak girişimci adayı yaptı. Girişimci adayları aldıkları sertifikalarla KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteği’nden faydalanarak iş kurabilecekler.

70 Saatlik eğitim programını tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN ve KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ verdi. Tekirdağ’da yapılan törende girişimci adaylarıyla bir araya gelen ÜSTÜN ve CEBECİ, kişisel ve kurumsal deneyimlerini kursiyerlerle paylaştı. Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay ÜSTÜN törende yaptığı konuşmada Trakya bölgesindeki girişimcilik kültürünün yetersizliğinden söz etti. Bu yetersizliği TRAKYAKA ve KOSGEB işbirliğiyle açılan girişimcilik kursları ile aşmayı planladıklarını söyleyen ÜSTÜN, sertifikalarını alan girişimci adaylarının işlerini kurarken KOSGEB’den, büyütürken de TRAKYAKA desteklerinden faydalanabileceklerini belirtti. Girişimciliğin ilk aşamada cesaret işi olduğunu vurgulayan KOSGEB Tekirdağ Hizmet Merkezi Müdürü Özay CEBECİ ise girişimci adaylarına doğru işi, doğru yerde ve doğru zamanda yapmanın önemini anlattı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 70 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 30 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 70 bin TL’ye dek iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor. Eğitimler başvuru yoğunluğuna bağlı olarak il ve ilçe merkezlerinde düzenleniyor.

FOTOĞRAFLAR

6.Dönem Girişimcilik Kursunu Tamamlayan 112 Girişimci Adayı Sertifikalarını Aldı

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...