Mali Destek Programlarına Başvurular Sona Erdi

Mali Destek Programlarına Başvurular Sona Erdi
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2013 | Toplam Okunma: 2604
Ajansa Toplam 310 Proje Başvurusu Yapıldı

Trakya Kalkınma Ajansı 2012/2013 Yılı Mali Destek Programları başvuruları 22 Şubat 2013 Cuma günü sona erdi. İktisadi Kalkınma, Sosyo-Ekonomik Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı başlıkları altında kabul edilen başvurular neticesinde Ajansa toplam 310 adet proje teslim edildi.

Teklif çağrısına 10 Aralık 2013 tarihinde çıkılan Trakya Kalkınma Ajansı 2012/2013 Yılı Mali Destek Programlarına ait proje başvuruları 22 Şubat 2011 tarihinde son buldu. Başvuruların son günü saatler 18:30’u gösterdiğinde Ajansın kapıları polis gözetiminde ve noter huzurunda kilitlendi. Bu işlemin ardından yapılan ilk değerlendirmede Ajansa gelen 310 başvurunun 122’sinin Edirne, 112’sinin Tekirdağ ve 66’sının ise Kırklareli’den geldiği belirlendi. Buna göre İktisadi Kalkınma Mali Destek Programına gelen proje başvuru sayısı 94, Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına gelen başvuru sayısı 158, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılan başvuru sayısı ise 58 oldu.

Projelerin Bütçe Toplamı 117 Milyon TL’yi Aştı

Mali Destek Programları çerçevesinde Ajansa gelen projelerin toplam uygulama bedeli yaklaşık 117,5 milyon TL olarak hesaplandı. Toplam bedelin yaklaşık 72 milyonluk bölümü ise Trakya Kalkınma Ajansı’ndan hibe olarak talep edildi. 11 milyon TL bütçe ayrılan İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı için Ajanstan yaklaşık 25,6 milyon TL talep edildiği, bu başlıkta başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesinin ise 57 milyon TL olduğu belirtildi. 6,5 milyon TL’lik bütçeye sahip Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na ise 19,5 milyon TL tutarında destek talebi geldiği açıklandı. Bu programa başvurusu yapılan projelerin toplam bütçesinin ise 28 milyon TL’yi aştığı bilgisi verildi. Son olarak 3,5 milyon bütçeli Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına yapılan başvurularda Ajanstan talep edilen miktarın 26,5 milyon TL olduğu, projelerin uygulama bütçelerinin ise 32 milyon TL olarak hesaplandığı ifade edildi. 

25 Şubat 2013 Pazartesi günü itibariyle başlayacak 2012/2013 Yılı Mali Destek Programlarına ilişkin değerlendirme sürecinin Mayıs ayının ilk haftasına dek sürmesinin planlandığı açıklandı. Ajans Genel Sekreterliğince yapılan açıklamada, gerçekleştirilecek idari ve teknik incelemenin ardından Yönetim Kurulu’nun onaylayacağı projelerin toplam 21 milyon TL’lik bir kaynaktan yararlanmasının ön görüldüğü bilgisi verildi.

FOTOĞRAFLAR

Mali Destek Programlarına Başvurular Sona ErdiMali Destek Programlarına Başvurular Sona ErdiMali Destek Programlarına Başvurular Sona ErdiMali Destek Programlarına Başvurular Sona Erdi

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...