TRAKYAKA Yönetimi Kırklareli’de Bir Araya Geldi

TRAKYAKA Yönetimi Kırklareli’de Bir Araya Geldi
Eklenme Tarihi: 26 Şubat 2013 | Toplam Okunma: 2375
Yönetim Kurulu 2012 Yılı Faaliyetlerini Değerlendirdi

Trakya Kalkınma Ajansı Şubat Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı 26 Şubat 2013 Salı günü Kırklareli Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Saat 11:00’de başlayan toplantıya Tekirdağ Valisi ve TRAKYAKA Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yerlikaya, Edirne Valisi Hasan Duruer, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Behçet Şen, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Uybaş, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Orhan Perçinoğlu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay katıldı. 

Üyeler Hibe Başvuruları Hakkında Bilgi Aldı

Toplantının açılışında bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısında alınan kararların görüşülmesinin ardından 2012-2013 Yılı  Mali Destek Programı başvuruları hakkında özet bir bilgilendirme yapıldı. Bu kapsamda programlar neticesinde Ajansa toplam 310 adet başvuru yapıldığı belirtilirken başvuruların 122’sinin Edirne, 112’sinin Tekirdağ ve 66’sının ise Kırklareli’den geldiği açıklandı. Toplantıda ayrıca İktisadi Kalkınma Mali Destek Programına gelen proje başvuru sayısının 94, Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programına gelen başvuru sayısının 158, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılan başvuru sayısının ise 58 olduğu bilgisi verildi. Toplantıda ayrıca toplam 21 milyon TL bütçeye sahip programlar için 117 milyon TL’yi aşan bir hibe talebi geldiğine dikkat çekildi.

Mali Destek Programları başvuru süreci hakkındaki bilgilendirmeden sonra Ajans Yönetim Kurulu TRAKYAKA’nın 2013 yılı bütçesini karara bağlayarak Ajansın 2012 yıllı faaliyet raporunu değerlendirdi. Bu değerlendirmelerin ardından 2012 Yılı Temmuz ayında Kalkınma Bakanlığı ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu arasında imzalanan kurumsal işbirliğine yönelik çerçeve protokolün imzası gerçekleştirildi. Toplantı, Ocak ayında İstanbul’da gerçekleşen ve Trakya Bölgesi’nin TRAKYAKA çatısı altında katılım gösterdiği EMITT 2013 Fuarı’na ilişkin değerlendirmelerin ardından sona erdi. 

DİĞER HABERLER

Mahmut Şahin :”Sera Projesi Tekirdağ Çiftçisine Yeni Ufuklar Açacak” 25 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen 2016 Mali Destek Programları kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan “Süleymanpaşa İlçesi Modern Serada Çiçekçilik Örnek Uygulama Alanı” projesinin açılışı yapıldı. Bir Fikrim Var Yarışması’nın Kazananları Ödüllerini Aldı16 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının finali Çorlu’da yapıldı ve ilk beşe giren isimler ödüllerini aldı. Yeni İşim Girişim ’in Kazananları Belli Oldu 7 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından başlatılan ‘’Yeni İşim Girişim Programı’’ 2018 finali Kırklareli Eski Rektörlük Binası Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yeni İşim Girişim ’de Finalistler Belli Oldu3 Mayıs 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından parlak iş fikirlerini Trakya ekonomisine kazandırmak üzere başlatılan “Yeni İşim Girişim 2018 Let’s Up Eğitimleri Ara Jürisi” yapıldı. Bölgedeki girişimcilere mentorluk desteği sağlayan ve finansman kaynakları ile buluşma fırsatları sunan programdan yararlanmak üzere iş fikirlerini sunan girişimci adayları kıyasıya yarıştı. TRAKYAKA Yönetimi Edirne’de Toplandı30 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Nisan ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Edirne Valiliği’nde gerçekleştirdi.
  Yükleniyor...