Tekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında Bilgilendirildi

Tekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında Bilgilendirildi
Eklenme Tarihi: 2 Mart 2013 | Toplam Okunma: 2797
Toplantı, TRAKYAKA ve AB Bakanlığı Ortaklığında Yapıldı

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde organize edilen ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ isimli bilgilendirme toplantısı 1 Mart 2013 Cuma günü Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleşti. Kamu kuruluşları, belediyeler, özel sektör ve sivil toplum örgütlerini AB fon ve hibe kaynaklarından faydalanmaları konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan toplantıya çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ile ilgililer iştirak etti.  

Namık Kemal Üniversitesi Piramit Salon’da düzenlenen ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ toplantısı saat 13:30’da başladı. Toplantının açılış konuşmasını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün gerçekleştirdi. Üstün, açılış toplantısının ardından Trakya Kalkınma Ajansı’nın mali destek programları hakkında bilgiler verdi. Proje değerlendirme sürecine dair bir bilgilendirmede de bulunan Genel Sekreter Üstün’ün ardından kürsüye gelen AB Bakanlığı Araştırma ve Dokümantasyon Başkanı Selçuk Bayraktaroğlu ise Bakanlığın tarihçesi ve görevlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının akabinde AB fonlarına dair ilk sunum AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan tarafından yapıldı. Özcan, ‘AB Üyelik Sürecinde Proje Fırsatları’ isimli sunumunda Avrupa Birliği’nce sağlanan kaynaklar ve bunlardan ne şekilde yararlanılabileceği konularından bahsetti. Daha sonra kürsüye gelen AB Bakanlığı Mali İşbirliği Başkanı M. Süreyya Süner’in sunum içeriği ise STK’lara sağlanan AB fonları ve hibe programlarından oluştu. ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ toplantısı, Türk Ulusal Ajansı Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları Koordinatörü Ali Yurtsever’in konuşması ile sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında BilgilendirildiTekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında BilgilendirildiTekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında Bilgilendirildi

DİĞER HABERLER

Trakya’ya Yeni Bir Kültür Rotası: “Mimar Sinan’ın İzinde Bir Payitahttan Diğerine Yolculuk”13 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve TURİNG işbirliği ile hayata geçirilen ve Trakya Bölgesi’ndeki Mimar Sinan eserleri üzerinde hazırlanan turizm rotasının tanıtımı Edirne’de yapıldı. Trakya Hestourex Fuarı’nda Yerini Aldı8 Nisan 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ İl Sağlık Müdürlükleri, üniversite ve özel hastaneler ile birlikte Antalya’da 5-8 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 2’nci Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre Fuarı Hestourex’te yerini aldı. On Birinci Kalkınma Planı Marmara Bölgesi İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi31 Mart 2018On Birinci Kalkınma Planı Kalkınma Planı hazırlık çalışmaları kapsamında yedi coğrafi bölgede düzenlenen toplantıların üçüncüsü Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı CüneydDüzyol başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi. TRAKYAKA Mart Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı29 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı, Mart ayı olağan yönetim kurulu toplantısını Tekirdağ’da Ajans hizmet binasında gerçekleştirdi. 2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi.
  Yükleniyor...