Tekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında Bilgilendirildi

Tekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında Bilgilendirildi
Eklenme Tarihi: 2 Mart 2013 | Toplam Okunma: 2656
Toplantı, TRAKYAKA ve AB Bakanlığı Ortaklığında Yapıldı

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde organize edilen ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ isimli bilgilendirme toplantısı 1 Mart 2013 Cuma günü Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleşti. Kamu kuruluşları, belediyeler, özel sektör ve sivil toplum örgütlerini AB fon ve hibe kaynaklarından faydalanmaları konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan toplantıya çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ile ilgililer iştirak etti.  

Namık Kemal Üniversitesi Piramit Salon’da düzenlenen ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ toplantısı saat 13:30’da başladı. Toplantının açılış konuşmasını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün gerçekleştirdi. Üstün, açılış toplantısının ardından Trakya Kalkınma Ajansı’nın mali destek programları hakkında bilgiler verdi. Proje değerlendirme sürecine dair bir bilgilendirmede de bulunan Genel Sekreter Üstün’ün ardından kürsüye gelen AB Bakanlığı Araştırma ve Dokümantasyon Başkanı Selçuk Bayraktaroğlu ise Bakanlığın tarihçesi ve görevlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının akabinde AB fonlarına dair ilk sunum AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan tarafından yapıldı. Özcan, ‘AB Üyelik Sürecinde Proje Fırsatları’ isimli sunumunda Avrupa Birliği’nce sağlanan kaynaklar ve bunlardan ne şekilde yararlanılabileceği konularından bahsetti. Daha sonra kürsüye gelen AB Bakanlığı Mali İşbirliği Başkanı M. Süreyya Süner’in sunum içeriği ise STK’lara sağlanan AB fonları ve hibe programlarından oluştu. ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ toplantısı, Türk Ulusal Ajansı Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları Koordinatörü Ali Yurtsever’in konuşması ile sona erdi.

FOTOĞRAFLAR

Tekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında BilgilendirildiTekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında BilgilendirildiTekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında Bilgilendirildi
  Yükleniyor...