İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular

İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2013 | Toplam Okunma: 2711
Trakya Kalkınma Ajansı´nın 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklediği "Tünelin Sonuna Doğru" projesinin tanıtım toplantısı Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu´nda yapıldı.

Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirdiği “Tünelin Sonuna Doğru…” projesiyle hükümlülerin mesleki eğitim almalarını sağlayarak hükümlülükleri sonrasında toplum hayatına üreten bireyler olarak katılmalarına katkı vermeyi amaçlıyor.  Toplam bütçesi 320.643 TL olan projenin 282.743 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanıyor. Proje kapsamında kurum bünyesinde bir fermente ve emülsüfiye et ürünleri üretim tesisi yeni ekipmanlarla modernleştirilirken, hükümlülere et işleme, kıyma, kuşbaşı, sucuk, ciğer gibi ürünlerin üretimi konusunda eğitim veriliyor. Projede tesisin modernizasyonu ve kapasite artışında kullanılacak makine-ekipmanların alımı tamamlandı. Ayrıca tesiste görevlendirilmiş 40 hükümlüye T.C. Edirne Valiliği Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu’nun iştiraki ile 192 saatlik Büyük-Küçükbaş Hayvan Kesimi Modül programı kapsamında eğitim verilmesine devam ediliyor. 

Uygulaması 20.06.2013'te tamamlanacak proje sonunda 40 mahkum büyükbaş-küçükbaş hayvan kesimi ve elde edilen etin işlenmesi konusunda ustalık seviyesine erişmiş olacak. Projenin son kısmında ise tanıtımla ilgili bir broşür hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.

FOTOĞRAFLAR

İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldularİşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular
  Yükleniyor...