İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular

İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2013 | Toplam Okunma: 2579
Trakya Kalkınma Ajansı´nın 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklediği "Tünelin Sonuna Doğru" projesinin tanıtım toplantısı Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu´nda yapıldı.

Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirdiği “Tünelin Sonuna Doğru…” projesiyle hükümlülerin mesleki eğitim almalarını sağlayarak hükümlülükleri sonrasında toplum hayatına üreten bireyler olarak katılmalarına katkı vermeyi amaçlıyor.  Toplam bütçesi 320.643 TL olan projenin 282.743 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanıyor. Proje kapsamında kurum bünyesinde bir fermente ve emülsüfiye et ürünleri üretim tesisi yeni ekipmanlarla modernleştirilirken, hükümlülere et işleme, kıyma, kuşbaşı, sucuk, ciğer gibi ürünlerin üretimi konusunda eğitim veriliyor. Projede tesisin modernizasyonu ve kapasite artışında kullanılacak makine-ekipmanların alımı tamamlandı. Ayrıca tesiste görevlendirilmiş 40 hükümlüye T.C. Edirne Valiliği Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu’nun iştiraki ile 192 saatlik Büyük-Küçükbaş Hayvan Kesimi Modül programı kapsamında eğitim verilmesine devam ediliyor. 

Uygulaması 20.06.2013'te tamamlanacak proje sonunda 40 mahkum büyükbaş-küçükbaş hayvan kesimi ve elde edilen etin işlenmesi konusunda ustalık seviyesine erişmiş olacak. Projenin son kısmında ise tanıtımla ilgili bir broşür hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.

FOTOĞRAFLAR

İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldularİşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular

DİĞER HABERLER

Trakya, On Birinci Kalkınma Planı Hazırlık Toplantılarını Tamamladı15 Şubat 2018Ülkemizin gelecek beş yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan On Birinci Kalkınma Planı (2019-2023) hazırlıkları kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı önderliğinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da toplantılar yapıldı. Turizm Profesyonelleri EMITT’te Bir Araya Geldi29 Ocak 2018Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan, turizm sektörü temsilcilerini bir araya getiren EMITT 2018 Uluslararası Turizm Fuarı 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. EMITT’e, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan Ülkeleri ve İtalya olmak üzere 108 ülkeden 4500 tur operatörü arasından seçilerek davet edilen 650’si katıldı. Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Edirne’de Toplandı18 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Ocak ayı olağan yönetim kurulu toplantısı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı.
  Yükleniyor...