İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular

İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2013 | Toplam Okunma: 2478
Trakya Kalkınma Ajansı´nın 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklediği "Tünelin Sonuna Doğru" projesinin tanıtım toplantısı Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu´nda yapıldı.

Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirdiği “Tünelin Sonuna Doğru…” projesiyle hükümlülerin mesleki eğitim almalarını sağlayarak hükümlülükleri sonrasında toplum hayatına üreten bireyler olarak katılmalarına katkı vermeyi amaçlıyor.  Toplam bütçesi 320.643 TL olan projenin 282.743 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanıyor. Proje kapsamında kurum bünyesinde bir fermente ve emülsüfiye et ürünleri üretim tesisi yeni ekipmanlarla modernleştirilirken, hükümlülere et işleme, kıyma, kuşbaşı, sucuk, ciğer gibi ürünlerin üretimi konusunda eğitim veriliyor. Projede tesisin modernizasyonu ve kapasite artışında kullanılacak makine-ekipmanların alımı tamamlandı. Ayrıca tesiste görevlendirilmiş 40 hükümlüye T.C. Edirne Valiliği Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu’nun iştiraki ile 192 saatlik Büyük-Küçükbaş Hayvan Kesimi Modül programı kapsamında eğitim verilmesine devam ediliyor. 

Uygulaması 20.06.2013'te tamamlanacak proje sonunda 40 mahkum büyükbaş-küçükbaş hayvan kesimi ve elde edilen etin işlenmesi konusunda ustalık seviyesine erişmiş olacak. Projenin son kısmında ise tanıtımla ilgili bir broşür hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır.

FOTOĞRAFLAR

İşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldularİşsiz Girdikleri Cezaevinde Meslek Sahibi Oldular

DİĞER HABERLER

Fevzi Çakmak Caddesi’nin Yeniden Düzenlenmesine TRAKYAKA’dan Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın hazırladığı ‘’Şehrin Yüzündeki Tarihindeki Çizgiler- Fevzi Çakmak Caddesi Kentsel Tasarım Hamlesi’’ isimli projenin kapanış toplantısı yapıldı. Trakya’da İlk Kez Düzenlenen Oryantiring Yarışı’na TRAKYAKA’dan Büyük Destek21 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı desteğiyle Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından düzenlenen 2.Kademe Şehit Dilay&Cem Kerman Oryantiring Yarışması Kırklareli ili Üsküp Belediyesi’ne bağlı Çukurpınar Köyü’nde 18-19 Kasım tarihlerinde yapıldı. Seyahat ve Turizm Sektörü Temsilcileri Uzakrota Travel Summit’te Bir Araya Geldi21 Kasım 2017Türkiye´nin en etkili seyahat zirvelerinden Uzakrota Travel Summit, bu yıl 5 salon, 1 fuaye alanı ve 1 b2b alanı olmak üzere 7 bölümde 1500’e yakın sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı.
  Yükleniyor...