Çocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek

Çocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2013 | Toplam Okunma: 3026
75. Yıl Mükerrem-Ali Kayan İlkokulu´nun 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirdiği, Trakya Kalkınma Ajansı´nın desteklediği “Oynaya Oynaya Öğrenin Çocuklar” Projesi´nin açılışı yapıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu ilçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Okumuş, Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı Salim Çavuş ve diğer kamu kurumlarının temsilcileri ile davetliler katıldı. Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan açılışta yaptığı konuşmada proje kültürünün önemine vurgu yaptı. Bundan sonra kaynakların daha çok ihtiyacı olana değil projesi olana gideceğini vurgulayan Doğan, başarılarından dolayı başta Okulu Müdürü Fatih Ünal ile projeyi hazırlayıp yürüten öğretmenler Sulta Yıldırım ve Derya Yıldız'ı kutladı.

Daha sonra proje kapsamında yapılan oyun alanının açılışı yapıldı. 135.650 TL'ye mal olan oyun alanının içerisinde 2 adet satranç sahası, trafik eğitimi için ışıklı bir kavşak, trafik eğitiminde kullanılacak akülü arabalar yer alıyor. Ayrıca eğitim sahasının çevresinde tel örgü ve güvenlik kameraları bulunuyor. 110.000 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan projenin amaçları arasında çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönemde, uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişmelerini, daha hızlı ve başarılı bir gelişim göstermelerini sağlamak, Çorlu’da yaşayan okul öncesi çocukların temel ihtiyacı olan oyun ihtiyaçlarını karşılayarak çocuklarda bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihinsel ve dil gelişimlerinde görülen problemlerin giderilmesine katkı sağlamak, Gelecekte trafikte daha duyarlı davranışlar sergileyen bireyler yetişmesine katkı sağlamak bulunuyor.

Proje kapsamında Çorlu Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler tarafından anasınıfı öğretmenlerine trafik eğitimi verilecek. Eğitim alan öğretmenler ise daha sonra ilk etapta 192 öğrenciye uygulamalı olarak trafik eğitimi verecekler. Alanın uzun yıllar okula hizmet vermesi bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Çocuklar Oynaya Oynaya ÖğrenecekÇocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek

DİĞER HABERLER

Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi Kırklareli’de Başladı16 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi organizasyonuyla düzenlenen “Fotovoltaik Sistem Kurulumu Eğitimi” Kırklareli’de başladı. Trakya E-Ticaret ve Dijital Pazarlamaya Hazır12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin’in de katıldığı ve Keşan TSO Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen “Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Konferansı” Keşan’da yapıldı. Bir Fikrim Var Proje Yarışması Başlıyor12 Ocak 2018Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşecek olan ‘’Bir Fikrim Var’’ proje yarışmasının tanıtım toplantısı Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da Yapıldı28 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı ve Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde düzenlenen ve iki gün süren Trakya 2.Savunma ve Havacılık Yerlileştirme Zirvesi Tekirdağ’da sona erdi. TRAKYAKA 2018 Mali Destek Programlarını İlan Etti27 Aralık 2017Trakya Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı yayınlandı. İki başlık halinde ilan edilen programlar için 11.01.2018 tarihinden itibaren başvuru kabulüne başlanacağı açıklandı. Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre ilgili proje başvuruları 23 Şubat 2018 saat 23.00’e kadar KAYS üzerinden (KAYS: Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi), ıslak imzalı taahhütnameler ise elden veya posta/kargo yoluyla 02 Mart 2018 Cuma günü saat 18.00’e dek kabul edilecek.
  Yükleniyor...