Çocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek

Çocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2013 | Toplam Okunma: 3129
75. Yıl Mükerrem-Ali Kayan İlkokulu´nun 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirdiği, Trakya Kalkınma Ajansı´nın desteklediği “Oynaya Oynaya Öğrenin Çocuklar” Projesi´nin açılışı yapıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu ilçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Okumuş, Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı Salim Çavuş ve diğer kamu kurumlarının temsilcileri ile davetliler katıldı. Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan açılışta yaptığı konuşmada proje kültürünün önemine vurgu yaptı. Bundan sonra kaynakların daha çok ihtiyacı olana değil projesi olana gideceğini vurgulayan Doğan, başarılarından dolayı başta Okulu Müdürü Fatih Ünal ile projeyi hazırlayıp yürüten öğretmenler Sulta Yıldırım ve Derya Yıldız'ı kutladı.

Daha sonra proje kapsamında yapılan oyun alanının açılışı yapıldı. 135.650 TL'ye mal olan oyun alanının içerisinde 2 adet satranç sahası, trafik eğitimi için ışıklı bir kavşak, trafik eğitiminde kullanılacak akülü arabalar yer alıyor. Ayrıca eğitim sahasının çevresinde tel örgü ve güvenlik kameraları bulunuyor. 110.000 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan projenin amaçları arasında çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönemde, uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişmelerini, daha hızlı ve başarılı bir gelişim göstermelerini sağlamak, Çorlu’da yaşayan okul öncesi çocukların temel ihtiyacı olan oyun ihtiyaçlarını karşılayarak çocuklarda bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihinsel ve dil gelişimlerinde görülen problemlerin giderilmesine katkı sağlamak, Gelecekte trafikte daha duyarlı davranışlar sergileyen bireyler yetişmesine katkı sağlamak bulunuyor.

Proje kapsamında Çorlu Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler tarafından anasınıfı öğretmenlerine trafik eğitimi verilecek. Eğitim alan öğretmenler ise daha sonra ilk etapta 192 öğrenciye uygulamalı olarak trafik eğitimi verecekler. Alanın uzun yıllar okula hizmet vermesi bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Çocuklar Oynaya Oynaya ÖğrenecekÇocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek

DİĞER HABERLER

2018 Yılı Mali Destek Programları Proje Başvuruları Sona Erdi22 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilen proje teklif çağrısı 9 Mart 2018 tarihinde KAYS (Kalkınma Ajanları Yönetim Sistemi) üzerinden sona erdi. Proje başvurularına ait evraklar 16 Mart 2018 Cuma günü saat 18:00’a dek Trakya Kalkınma Ajansı’na teslim edildi. Kal-Der ve TrakyaKa’dan Çorlu’da Ortak Etkinlik16 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı ve Kal-Der işbirliğinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘’Değişime Kulak Ver’’ etkinliği gerçekleştirildi. Trakyalı Süt ve Süt Ürünleri Üreticileri Markalaşmada Kararlı!12 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Trakya Bölgesi süt ve süt ürünleri üreticilerinin rekabet gücünün arttırılması çalışmaları kapsamında Trakya peynirinin markalaşması ve yeni iş modeli oluşturulması üzerine Trakyalı süt ve süt ürünleri imalatçıları ile Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinde toplantılar gerçekleştirildi. Trakya Tanıtım Günleri Hazırlık Toplantılarının Sonuncusu Edirne’de Yapıldı9 Mart 2018Nisan ayında Ankara’da yapılacak olan “1. Trakya Tanıtım Günleri” hazırlıkları son hızla devam ediyor. İlk hazırlık toplantısı, 2 Mart Cuma günü Kırklareli ve Tekirdağ’da, 9 Mart’ta Edirne’de yapıldı. Güneş Uzunköprü’de Enerjiye Dönüşüyor9 Mart 2018Trakya Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Güneş Uzunköprü´de Enerjiye Dönüşüyor” adlı proje kapsamında yapılan güneş enerjisi santralinin açılışı yapıldı.
  Yükleniyor...