Çocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek

Çocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2013 | Toplam Okunma: 2942
75. Yıl Mükerrem-Ali Kayan İlkokulu´nun 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek programı kapsamında gerçekleştirdiği, Trakya Kalkınma Ajansı´nın desteklediği “Oynaya Oynaya Öğrenin Çocuklar” Projesi´nin açılışı yapıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Çorlu ilçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Okumuş, Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı Salim Çavuş ve diğer kamu kurumlarının temsilcileri ile davetliler katıldı. Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan açılışta yaptığı konuşmada proje kültürünün önemine vurgu yaptı. Bundan sonra kaynakların daha çok ihtiyacı olana değil projesi olana gideceğini vurgulayan Doğan, başarılarından dolayı başta Okulu Müdürü Fatih Ünal ile projeyi hazırlayıp yürüten öğretmenler Sulta Yıldırım ve Derya Yıldız'ı kutladı.

Daha sonra proje kapsamında yapılan oyun alanının açılışı yapıldı. 135.650 TL'ye mal olan oyun alanının içerisinde 2 adet satranç sahası, trafik eğitimi için ışıklı bir kavşak, trafik eğitiminde kullanılacak akülü arabalar yer alıyor. Ayrıca eğitim sahasının çevresinde tel örgü ve güvenlik kameraları bulunuyor. 110.000 TL'si Trakya Kalkınma Ajansı tarafından karşılanan projenin amaçları arasında çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönemde, uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişmelerini, daha hızlı ve başarılı bir gelişim göstermelerini sağlamak, Çorlu’da yaşayan okul öncesi çocukların temel ihtiyacı olan oyun ihtiyaçlarını karşılayarak çocuklarda bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihinsel ve dil gelişimlerinde görülen problemlerin giderilmesine katkı sağlamak, Gelecekte trafikte daha duyarlı davranışlar sergileyen bireyler yetişmesine katkı sağlamak bulunuyor.

Proje kapsamında Çorlu Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı polisler tarafından anasınıfı öğretmenlerine trafik eğitimi verilecek. Eğitim alan öğretmenler ise daha sonra ilk etapta 192 öğrenciye uygulamalı olarak trafik eğitimi verecekler. Alanın uzun yıllar okula hizmet vermesi bekleniyor.

FOTOĞRAFLAR

Çocuklar Oynaya Oynaya ÖğrenecekÇocuklar Oynaya Oynaya Öğrenecek

DİĞER HABERLER

Genel Sekreter Şahin: “Mimar Sinan’ın İzinde Trakya’yı Keşfetmenin Tam Zamanı”10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı “Mimar Sinan’ın İzinde: Trakya” rotası çalışmaları kapsamında Uzakdoğu pazarına yönelik olarak 2016 yılında başladığı, bölgede alternatif turizm destinasyonu oluşturma çalışmalarına devam ediyor. Tekirdağ Ekonomisi Yuvarlak Masa Toplantısında Ele Alındı10 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ TSO ve Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve Tekirdağ ekonomisi ve sorunlarının ele alındığı yuvarlak masa toplantısında tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıktı. TrakyaKariyer Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısı İle Sona Erdi9 Kasım 2017Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve faydalanıcısının Trakya Kalkınma Ajansı olduğu ‘TrakyaKAriyer Projesi’ Kamuoyu Bilgilendirme ToplantısıTrakya Üniversitesi’nde gerçekleşti. Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli’nde Yapıldı9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katılımcı olarak yer aldığı Trakya Devlet Destekleri Zirvesi Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tekirdağ’ın İlk Güneş Enerji Santrali TRAKYAKA Desteğiyle Kuruldu9 Kasım 2017Trakya Kalkınma Ajansı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında destek alan Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘’TESKİ ve Güneş El Ele Enerjide Verimliliğe’’ projesi kapsamında Muratlı ilçesi Aşağısevindik mahallesine kurulan güneş enerjisi santralinin açılışı törenle yapıldı.
  Yükleniyor...